пиро-патрон

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

пиро-патрон

Мнение от kronos » 20 Апр 2007, 17:19

колеги някой знае ли каде точно се намира този пиро патрон който при удар прекъсва токовете към мотора. питах в БМВ и ми казаха че няма такова нещо като краш сензор, а някакъв патрон. проблема е че не мога да придвижа колата до БМВ сервиз (най близкия е на 120км) а не пали.

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Мнение от CheGevara » 20 Апр 2007, 17:45

днес разпитах и ми казаха, че краш сензора е интегриран в управляващото устройство на airbag-а.

а гледай тука какво намерих специялно за тебе ...

http://www.ecplaza.net/tradeleads/selle ... reset.html

BMW Airbag Sensor after car crash and airbag deployment can by locked and must be replaced,.Even after small accident Airbag sensor will write in internal memory special error message"crash data stored" or "computuer fault" and after you need to exchange every expensive sensor to new one.
With OBDfactory BMW Airbag Reset Tool you can reset and repair Airbag computer in your office in 1 minute, no need to remove airbag sensor from the car.
Connect this tool to BMW car OBDII Connector or BMW 20Pin diagnostic connector.



Продължавам да им се чудя на тия от БМВ с техните пиропатрони :mhihi: достатъчно ми е едно такова изказване, да ме накарат да не ходя никога при тях ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Мнение от kronos » 20 Апр 2007, 18:10

добре сега какво трябва да се направи, да я закарам в БМВ и да ги накарам да ми го резетнат или да търся такова устройство.
ясно е че са искали да ми "сменят пиро патрона" срещу известна сума. :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Мнение от Sharo » 20 Апр 2007, 20:24

е пиропатрона май не е лошо да се смени ако е гръмнал.. та ако ти потрябва пак да сработи все пак ...
то да не ти се налага ама все пак ...
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Мнение от © » 20 Апр 2007, 21:54

някой може ли да обясни с каква точно цел са направени да действат тези "пиро патрони" или краш сензори? При удар гасят двигателя с цел да не се запали нещо или какво ... ?

като купувах колата в бмв сервиза също ми споменаха нещо за тях, т.е. че не можело да бъде удряна колата, но аз не обърнах достатъчно внимание

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 22.04.2005
Местоположение: София

Мнение от kopchev » 21 Апр 2007, 8:39

Бе на един приятел му я запалиха в най обикновен сервиз само му закачиха компютъра и даже смея да кажа, 1е и те не знаеха какво правят (имайки предвид, че малко след това сервиза фалира и затвори) но му я запалиха. Така, че предполагам във всеки сервиз който има някаква зачатие да компютър могат да ти я запалят. Тя грешката излиза веднага.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Мнение от Sharo » 21 Апр 2007, 10:50

пиро-патрона според мойте скромни познания ти надува въздушните възглавници ...
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 23.02.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 550d xdrive

Мнение от petio » 21 Апр 2007, 15:18

А според мен е на колана!?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Мнение от Sharo » 21 Апр 2007, 20:40

petio написа:А според мен е на колана!?

мне "вързан" е за колана за да не ти се отвори възглавницата ако не си с колан но все пак твърдя, че той надува ...1 един път надуе ли ги трябва да се смени
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Мнение от kronos » 21 Апр 2007, 21:03

ами на мен неми са се отваряли възглавниците. и също като си без колан пак си се отварят,пробвано е :mhihi:
мисля че ще могат да ми изчистят тази грешка в някой по добър сервиз. сигурно е нещо елементарно като оил сервиза но нали трябва да си вземат някой лев.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 1.02.2006

Мнение от CuMo » 28 Апр 2007, 12:04

От часовете по автомобилна електорника:
Пиропатронът се намира във волана и служи наистина за надуване на AirBag-a.
Дори е възможно без удар по погрешка по време на замерване с мултицет да се детонира случайно.
Така че умната!
:smoke:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 20.05.2005
Местоположение: София
Кара: e90 320d

Мнение от hyena » 30 Апр 2007, 19:35

и мойта е претърпяла козметичен удар в Германско отзад и ми е гръмнал пиропатрона. сега си го поръчах при Вари нов и не е много скъп. мен ми казаха че се намира при закопчалката на колана и аз това поръчах?!?
"Защо карам бързо...защото улиците са опасно място и не обичам да се задържам дълго на тях..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Мнение от Sharo » 30 Апр 2007, 20:18

ако е там значи трябва да има два пиро патрона за шофера и за спътника му от дясно/ляво
(защото нали като няма никой на съседната седалка там възглавници не се отварят)
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 15.05.2007
Местоположение: София

Мнение от Icewalker » 15 Май 2007, 14:13

Не знам точно за какви пиро-патрони говорите, ама тези които са в коланите са част от системата за сигурност и се задействат от нея, а не подават сигнали или нещо друго такова. Функцията им е, като се треснеш някъде и си си сложил колана, да го дръпнат назад допълнително и да те лепнат за седалката.
Не съм 100% сигурен, ама ги разглеждах подробно, като се мъчих да изолирам тъпия сензор на дясната седалка, който естествено ми преебаха на една тъпа автомивка. ;)
А да давам сума пари за некакъв тъп сензор не ме кефи особено. Много важно, че ще ми се отворят няколко airbeg-a повече. То ако се стигне до там - тва ще ми е последната грижа... ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 22.04.2005
Местоположение: София

Мнение от kopchev » 15 Май 2007, 15:54

Icewalker написа:Не съм 100% сигурен, ама ги разглеждах подробно, като се мъчих да изолирам тъпия сензор на дясната

И успя ли да го изолираш???

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook