Препоръчайте ми каква марка дискове и накладки

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 6.08.2016
Пол: Мъж

Препоръчайте ми каква марка дискове и накладки

Мнение от ozon-t » 16 Окт 2019, 20:06

Здравейте колеги.Ще ми препоръчате ли каква марка дискове и накладки да си купя,че дойде време за смяна.За задни става въпрос,ако има значение.Бмв е90 320д 163к.с. седан

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Препоръчайте ми каква марка дискове и накладки

Мнение от zvetiko » 16 Окт 2019, 22:32

Дискове BMW, накладки ATE, датчик АТЕ, грес за накладки Textar, обезмаслител TRW.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Препоръчайте ми каква марка дискове и накладки

Мнение от nikola59 » 16 Окт 2019, 23:47

ozon-t написа:Здравейте колеги.Ще ми препоръчате ли каква марка дискове и накладки да си купя,че дойде време за смяна.За задни става въпрос,ако има значение.Бмв е90 320д 163к.с. седан

Дискове само оригинални. Август купувах от английски дилър, но ще ги сменяван догодина. Цената и в момента за комплекта е £141.40. Поствал съм и снимки на оригиналните задни накладки - TEXTAR са оригиналните, но и АТЕ както написа колегата по-горе е добре.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Препоръчайте ми каква марка дискове и накладки

Мнение от laviatan » 17 Окт 2019, 7:15

ОЕМ дискове , за накладките са казали колегите . Не на последно място - как се поставят . Да се проверят водачите , буталото на апарата , съпътстващите гумички , главината :yes:
Моя равносметка - предни оем дискове / малко съм маниак/ с накладки оем - никакъв проблем.


Задни оем дискове с Ате накладки поставени по "бързата" процедура - беше ми скоро "задържал" единия апарат .
Даже не беше зачистена главината и т.н.

п.с. - намират се на нормални цени вече оем дискове :yes:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Препоръчайте ми каква марка дискове и накладки

Мнение от drago9205 » 17 Окт 2019, 7:49

Потвърждавам за поставянето - особено важно е да се изчисти добре главината!

Ако наистина се намират оригинални БМВ дискове на достъпни цени това винаги е правилния избор. Не знам тук за каква цена спрямо АТЕ-то става въпрос, но ако са 20-30% разлика спокойно може човек да ги преглътне, аз като сменях разликата беше почти двойна.

Аз съм доволен от ATE Power disc отпред... но покрай мен и приятели имам някои (неприятни) наблюдения върху АТЕ:
1. ATE Power Disc - Made in Germany (това добре)
2. Обикновено АТЕ предни дискове - Made in Czech republic (това да кажем, че е приемливо до някъде)
3. Задни дискове ATE - Made in PRC (тоест Китай - това не знам до колко е добре)


П.П. Датчиците мисля, че е все тая какви са, тяхната роля и функция е меко казано елементарна, даже ако човек иска да се циганее може да мине и без датчик и без да светят лампите :D, но за 10-15 лева не си струва.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 2.11.2014
Местоположение: София-Враца
Пол: Мъж
Кара: е92 335i
Мечтае да кара: е92 335i 500 коня

Re: Препоръчайте ми каква марка дискове и накладки

Мнение от Щурми » 17 Окт 2019, 13:59

Аз за разкош смених дисковете с надупчени на ZIMMERMANN. Визията стана много приятна. :)

Иначе накладки слагам АТЕ.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 6.08.2016
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте ми каква марка дискове и накладки

Мнение от ozon-t » 23 Окт 2019, 15:28

Колеги смених си дисковете и накладките.Взех всичко от ауто плюс с отстъпка.Колегата drago 9205 беше много прав!1.Задни дискове Ате made in PRC.
2.Задни накладки Ате Made in chezh republic
1.Датчик Ате Made in Полша
Благодаря на всички за мненията!!!
Поздрави

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Препоръчайте ми каква марка дискове и накладки

Мнение от nikola59 » 24 Окт 2019, 1:43

ozon-t написа:Колеги смених си дисковете и накладките.Взех всичко от ауто плюс с отстъпка.Колегата drago 9205 беше много прав!1.Задни дискове Ате made in PRC.
2.Задни накладки Ате Made in chezh republic
1.Датчик Ате Made in Полша
Благодаря на всички за мненията!!!
Поздрави

Това което си изброил ли си взел, защото ауто плюс са едни от оторизираните вносители на ATE и това "Задни дискове Ате made in PRC" силно ме смущава... Май тази тема трябва да се обедини с тази: viewtopic.php?f=112&t=436857

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Препоръчайте ми каква марка дискове и накладки

Мнение от drago9205 » 24 Окт 2019, 7:46

За съжаление АТЕ-то навсякъде е общо взето едно исъщо, тоест почти няма значение от кой търговец е взето... доста е жалко наистина :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 6.08.2016
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте ми каква марка дискове и накладки

Мнение от ozon-t » 24 Окт 2019, 12:46

Това което съм изброил само това съм взел и всичко е от ауто плюс.

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Препоръчайте ми каква марка дискове и накладки

Мнение от randity » 27 Окт 2019, 12:07

Колеги, използвам темата, за да не отварям нова.
На мен също ми предстои смяна на дискове (не на Е90 и изобщо на БМВ :mrgreen: ). Колата е около 280 к.с. Бях се засилил силно към АТЕ Sport мисля се водеха с керамични накладки АТЕ. Приятел обаче ме разубеди, като ми каза, че тия керамични накладки ядяли бързо диска. Отделно ми препоръча и Zimmermann дискове с АТЕ накладки.
Моля и за вашето мнение, кой е по-удачният вариант. АТЕ или Zimmermann. Колата се кара нормално, като един до два пъти в годината излиза на писта.
Също така, разликата между стандартни дискове (разбирай без фигурки и дупки) и такива, които са с канали или дупчени осезаема ли е?

Поздрави!
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Препоръчайте ми каква марка дискове и накладки

Мнение от nikola59 » 28 Окт 2019, 2:07

randity написа:Колеги, използвам темата, за да не отварям нова.
На мен също ми предстои смяна на дискове (не на Е90 и изобщо на БМВ :mrgreen: ). Колата е около 280 к.с. Бях се засилил силно към АТЕ Sport мисля се водеха с керамични накладки АТЕ. Приятел обаче ме разубеди, като ми каза, че тия керамични накладки ядяли бързо диска. Отделно ми препоръча и Zimmermann дискове с АТЕ накладки.
Моля и за вашето мнение, кой е по-удачният вариант. АТЕ или Zimmermann. Колата се кара нормално, като един до два пъти в годината излиза на писта.
Също така, разликата между стандартни дискове (разбирай без фигурки и дупки) и такива, които са с канали или дупчени осезаема ли е?

Поздрави!

Преди години на е46-цата съм купувал предни ATE POWERDISC (те се водят спортни) и те уверявам че при спиране шумът хич няма да ти хареса :mrgreen: Имаше мнения и за надупчените дето след време дупки няма, така, че...само оригинални да ти е мирна главата. Но изборът си е твой разбира се.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 30.07.2019

Re: Препоръчайте ми каква марка дискове и накладки

Мнение от Иван2131 » 01 Ное 2019, 17:53

Здравейте колеги днеска си смених дисмове и накладки и исках да си ги ресетна от менюто като натиснах ресет ми светна червената лампа че имам предни и задни накладки за смяна и ми изписва на интервала -------

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 19.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: тист
Мечтае да кара: непрекъснато
Детайли за колата: 08' E91 325d - сега; 'E36 316i Compact - сега; '02 E46 330i Touring - преди; '97 Е36 318i Touring - преди; '00 BMW 540iA - преди; '02 BMW E46 330Ci SMG - преди; '99 BMW E36 328i Touring - преди;

Re: Препоръчайте ми каква марка дискове и накладки

Мнение от Tristaiosemnaiseis » 02 Ное 2019, 8:40

След съвет от колеги в бранша с авточасти, взех Textar вместо ATE, тъй като последните 2 години са имали над 25% рекламации на дискове... Засега съм доволен, спира както със старите ОЕМ дискове и накладки.
Изображение

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook