Сеене на колата след смяна на носачи

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 29.06.2016
Пол: Мъж
Кара: 320д

Сеене на колата след смяна на носачи

Мнение от m0deren » 20 Май 2019, 18:49

Здравейте, четох доста теми но не са точно с същия проблем като моя. Колата е 320д 2003г. м-техник седан, имах проблеми с шарнирите на предните носачи и ми препоръчаха човек от Казанлък ( който всички сигурно знаете ) които ги рециклира и ги правел добре. Реших да се доверя и пратих два предни шарнира ( единия е от моята кола стар шарнир, другия е от бензиново е46 ). направи човека носачите и ги сложих, тампони не съм взимал нови а сложих старите защото според майстора са били добре. Естествено след носачите на другия ден отивам на реглаж на преден и заден мост, имаше корекции по предния мост и леко мръдна левия амортисьор за ъгъла. след реглажа ми се наложи да пътувам и тогава забелязах че колата е нестабилна, след 70-80 км волана стана супер лек и като го мърдам ситно ляво дясно, и колата започва да губи сцепление. Един ден преди да сменя носачите минах 600км и нямаше никакъв проблем с колата ! отивам пак при майстора с реглажа и той казва че всичко е наред по неговия стенд, кара колата и той е на мнение че е супер нервна и лесно се губи контрол над нея, казах му какво съм коригирал по колата и той каза че след като сме оправили предницата сега имало механичен проблем в задницата и за това било така..реших да отида и на друг реглаж, там ми казват че колата е супер всичко. След това си викам това сигурно за амортисьорите и отидох на тръскачка и там всичко бетон на 83% са всичките. и вече съм в шах... колата няма да лопа да тропа вече, но не се държи добре :dunno: Ще съм ви благодарен да дадете идея къде съм сбъркал и какво да проверя.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Сеене на колата след смяна на носачи

Мнение от Dirty M5 driveR » 21 Май 2019, 5:46

Сложи листа от реглажа, ако имаш такъв, да го видим. И си провери гумите колко са напомпени. Направи задни ПОНЕ като предните или малко по-напомпени.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 29.06.2016
Пол: Мъж
Кара: 320д

Re: Сеене на колата след смяна на носачи

Мнение от m0deren » 21 Май 2019, 5:57

Нямам разпечатка от реглажа, колата я пробвах и с други гуми и джанти ( зимните ) и е същото даже и по зле защото са по меки и се гънат. Имам чувството като карам че колата е с гуми от колело :kuku: съмненията ми са за носачите, хем че ме убеждават че са направени качествено. Може ли да бъде проблема в тампона на носача, да има роля в поведението на колата ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Сеене на колата след смяна на носачи

Мнение от dr.peshev » 21 Май 2019, 6:05

Нещо не разбирам: какви шарнири си пращал?!На носачите шарнирите ли рециклираха или си сложил други шарнири?
Тампоните само от избиване и набиване са вече леш!
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 713
Регистриран на: 14.03.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 LCI 530xd / E46 330xda M57N
Мечтае да кара: по-малко на пътна помощ
Детайли за колата: +VRPerformance+eco-tuning auto+ново BMW X5 турбо

Re: Сеене на колата след смяна на носачи

Мнение от virtualchild » 21 Май 2019, 10:33

Недозавиване или презавиване има колата?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 29.06.2016
Пол: Мъж
Кара: 320д

Re: Сеене на колата след смяна на носачи

Мнение от m0deren » 21 Май 2019, 17:14

шарнирите са рециклирани същите сменени са им ябълките и са капсуловани отново. Възможно ли е да е от тампоните на носачите, при условие че нямам клопане ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 29.06.2016
Пол: Мъж
Кара: 320д

Re: Сеене на колата след смяна на носачи

Мнение от m0deren » 21 Май 2019, 17:18

virtualchild написа:Недозавиване или презавиване има колата?


колата си завива както преди, просто с по висока скорост олекна много волана и в завой с по висока скорост ( около 100 ) се вкл. DSC-то и усещам колата някак си по нестабилна при завиване, както споменах по горе, като ситно мърдам волана ляво дясно много се лашка,сее,камшици, иначе на право мисля че няма проблеми и не ми дърпа волана

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: Сеене на колата след смяна на носачи

Мнение от Hip-hopotam » 22 Май 2019, 7:40

Според мен всичко е от реглаж,или не е нещо наред в реглажаджията,или поради някаква причина нещо мърда.
Аз във Варна ходих на 3-4 реглажа и ми казваха че всичко ми е наред а виждам задните ми колела наклонени и колата стой като някой скрапер...Накрая си намерих читаво място и всичко ми е ОК оттогава.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 713
Регистриран на: 14.03.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 LCI 530xd / E46 330xda M57N
Мечтае да кара: по-малко на пътна помощ
Детайли за колата: +VRPerformance+eco-tuning auto+ново BMW X5 турбо

Re: Сеене на колата след смяна на носачи

Мнение от virtualchild » 22 Май 2019, 9:19

Явно имаш презавиване. Моя опит е малко по-различен понеже съм 4х4, но логиката е сходна.
Несатабилността на колата обикновенно идва от задницата.
Причина за презавиване може да е:
-скъсани тампони на носачи
-изпуснали амортисьори
-ако камбъра ти е близо до 0 отзад, а е -2 отпред например
-пинципно по-мека предница и по-твърда задница прави презавиване
-може да имаш toe-in на задницата. Това означава, че са прибрани предниците на задните гуми погледнати от птичи поглед.


-------------------------------------По-твърди---------------------------------По-меки
Стабилизираща щанга предна--повече Недозавиване--------------------по-малко Недозавиване
Стабилизираща щанга задна----повече Презавиване---------------------по-малко Презавиване
Пружини предни------------------повече Недозавиване--------------------по-малко Недозавиване
Пружини задни--------------------повече Презавиване---------------------по-малко Презавиване
Налягане предно------------------по-малко Недозавиване-----------------повече Недозавиване
Налягане задно--------------------по-малко Презавиване------------------повече Презавиване
Предни Амортисьори--------------повече Недозавиване, късно в завой-по-малко Недозавиване, късно в завой
Задни Амортисьори----------------повече Презавиване, късно в завой--по-малко Презавиване, lкъсно в завой

превод от MotoIQ

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Сеене на колата след смяна на носачи

Мнение от zvetiko » 22 Май 2019, 11:20

m0deren написа:Нямам разпечатка от реглажа, колата я пробвах и с други гуми и джанти ( зимните ) и е същото даже и по зле защото са по меки и се гънат. Имам чувството като карам че колата е с гуми от колело :kuku: съмненията ми са за носачите, хем че ме убеждават че са направени качествено. Може ли да бъде проблема в тампона на носача, да има роля в поведението на колата ?


Колега, за мен съмненията ти за носачите са основателни- проблема се е появил след рециклирането им. Виждал съм няколко пъти обратно на твоето, след същото рециклиране- волана започва да се върти трудно, защото ябълковидния болт е прекалено уплътнен. При теб може да е обратното. За това по-принцип е добре да се слагат маркови или оригинални носачи- все пак се сменят доста рядко и разходите разхвърляни във времето се получават.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 29.06.2016
Пол: Мъж
Кара: 320д

Re: Сеене на колата след смяна на носачи

Мнение от m0deren » 22 Май 2019, 18:52

Днес отново колата мина реглаж, човека я кара и каза че не е толкова зле и проблема бил в рециклирането на носачите. В оригиналните носачи в отвора на шарнира имало гума, а при рециклирането той прави твърда капсуловка и става твърд носача. Явно ще карам известно време така и ще ги сменям с нови... просто чух доста добри отзиви за човека който ги направи, но явно не и за моята кола. Ако все пак някой колега е рециклирал шарнирите на носачите в Казанлък нека да каже как се е държала колата след монтажа им. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: Сеене на колата след смяна на носачи

Мнение от Hip-hopotam » 23 Май 2019, 8:50

Има логика в казаното,не съм рециклирал досега такива носачи и не знаех че този шарнир към шенкела е набит твърдо при рециклажа

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 713
Регистриран на: 14.03.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 LCI 530xd / E46 330xda M57N
Мечтае да кара: по-малко на пътна помощ
Детайли за колата: +VRPerformance+eco-tuning auto+ново BMW X5 турбо

Re: Сеене на колата след смяна на носачи

Мнение от virtualchild » 23 Май 2019, 9:11

Ако чак толкова се мачка оригииналния шарнир в завой излиза, че модификацията е подобна на дрифтърското окачване с по-дълги носачи.
Тогава ще е по агресисвна колата да, но не ми се вярва чак толкова да се променя геометрията от едно рециклиране.
Май и мен ще ме навиете да си сложа такива рецоклирани носачи, че на мен презавиването ми малее с -3 камбър. :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 29.06.2016
Пол: Мъж
Кара: 320д

Re: Сеене на колата след смяна на носачи

Мнение от m0deren » 23 Май 2019, 16:18

ако искаш да ти ги продам тези :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 713
Регистриран на: 14.03.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 LCI 530xd / E46 330xda M57N
Мечтае да кара: по-малко на пътна помощ
Детайли за колата: +VRPerformance+eco-tuning auto+ново BMW X5 турбо

Re: Сеене на колата след смяна на носачи

Мнение от virtualchild » 23 Май 2019, 16:29

Няма да ми станат на мен твоите... :)
Според мен колата е станала по-хубава ... просто си сложи по-широки задни гуми.. 255 например.
Порше точно така си решават проблема с палавата задница :)

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook