Усилвател към BM24

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 16.04.2014
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW e39 530d 2001 sedan automatic
Мечтае да кара: Нещо М

Усилвател към BM24

Мнение от dido_06 » 23 Яну 2019, 21:11

Здравейте, колеги. Случайно ми изпаднаха усилвател и буфер блаупункт. Не съм голям фен на силната музика, но при положение, че го имам, не виждам защо да не се възползвам. Колата е с оригинална навигация, телефон, чейнджър, усилвател BM24, и всичко работи. Не искам да премахвам нищо, интересува ме от къде да взема сигнал за усилвателя? Също така от къде най-лесно да взема remote сигнал за усилвателя? Ползвах търсачката, но не намерих подобна тема, а само такива, в които се заменя нещо. Аз искам ако нещо ми пречи или не ми харесва въпросния усилвател, да му одърпам жиците и толкова. Буфера е GTT 1200 или нещо такова, усилвателя май беше GTA 275 (по спомен, в колата са). Благодаря предварително.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Усилвател към BM24

Мнение от stony1 » 24 Яну 2019, 10:54

Не е като да няма инфо за начини на свързване и управление на афрътмаркет аудио, но си иска доста ровене и търсене.
По въпроса за remote сигнал за усилвателя - на 17-пиновата букаса на радио модула (БМ24) има един тъник бял кабел. Точно той е remote сигнал.
По въроса за сигнала за усилвателя - на същата 17-пинова букса са свързани и говорителите. Вземи сигнал от задната линия и си готов.
Може да чуеш и прочетеш много мнения за добавяне на понижаващо звено (филтър) между усилвателя и задната линия на фабричната музика, но не е необходимо да се прави. Този усилвател има Hi Input и точно там ще свържеш сигнала от задната линия на ОЕМ музиката.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 16.04.2014
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW e39 530d 2001 sedan automatic
Мечтае да кара: Нещо М

Re: Усилвател към BM24

Мнение от dido_06 » 27 Яну 2019, 19:57

stony1 написа:Не е като да няма инфо за начини на свързване и управление на афрътмаркет аудио, но си иска доста ровене и търсене.
По въпроса за remote сигнал за усилвателя - на 17-пиновата букаса на радио модула (БМ24) има един тъник бял кабел. Точно той е remote сигнал.
По въроса за сигнала за усилвателя - на същата 17-пинова букса са свързани и говорителите. Вземи сигнал от задната линия и си готов.
Може да чуеш и прочетеш много мнения за добавяне на понижаващо звено (филтър) между усилвателя и задната линия на фабричната музика, но не е необходимо да се прави. Този усилвател има Hi Input и точно там ще свържеш сигнала от задната линия на ОЕМ музиката.


Благодаря, колега. Първоначално мислех да използвам RCA конектори за връзката от бм24-ката към блаупункта, но повече ми хареса идеята за Hi input-а. Взех и сигнал от задните говорители, remote от белия кабел и всичко тръгна. Добре се получи, като намаля баса, все едно я няма тая бурия в багажника, а като го усиля, гърми яко.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Усилвател към BM24

Мнение от stony1 » 28 Яну 2019, 15:32

dido_06 написа:
stony1 написа:Не е като да няма инфо за начини на свързване и управление на афрътмаркет аудио, но си иска доста ровене и търсене.
По въпроса за remote сигнал за усилвателя - на 17-пиновата букаса на радио модула (БМ24) има един тъник бял кабел. Точно той е remote сигнал.
По въроса за сигнала за усилвателя - на същата 17-пинова букса са свързани и говорителите. Вземи сигнал от задната линия и си готов.
Може да чуеш и прочетеш много мнения за добавяне на понижаващо звено (филтър) между усилвателя и задната линия на фабричната музика, но не е необходимо да се прави. Този усилвател има Hi Input и точно там ще свържеш сигнала от задната линия на ОЕМ музиката.


Благодаря, колега. Първоначално мислех да използвам RCA конектори за връзката от бм24-ката към блаупункта, но повече ми хареса идеята за Hi input-а. Взех и сигнал от задните говорители, remote от белия кабел и всичко тръгна. Добре се получи, като намаля баса, все едно я няма тая бурия в багажника, а като го усиля, гърми яко.

:yes:
Не беше проблем да подадеш сигналът направо на RCA конекторите на усилвателя, но при подобаващо усилване на плеъра можеха да се получат изкривявания и да е дразнещо. Повечето, да не кажа всички, афрътмаркет усилватели са с много високо входно съпротивление и не би трабвало да правят проблеми, но при наличие на вкод по високо ниво е по-добре да се използва точно той.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook