лампата за антифриза светва за малко, после гасне

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 10.04.2008
Кара: 95 Compact, e46 touring, e61 525i

лампата за антифриза светва за малко, после гасне

Мнение от Ferdi_mruvkata » 16 Май 2018, 20:16

Здравейте побратими,

от известно време имам странен случай. Карам си колата е46 бензин 143 кончета Н42б20, и докато си карам ми светва лампата за антифриза. След известно време изгасва. Понякога седи по-дълго включена, понякога не светва изобщо. Вчера минах 350 км и не светна изобщо, днес повъртях малко в града и светна, после изгасна. Сутринта на студен мотор проверих нивото на антифриза и поплавъка си беше на нормалната позиция.
Някакви идеи, предположения? От какво се случва това. Температурата на таблото си седи в средата нормална. Живите данни дето ги гледам през ОБД2 четеца температурата на антифриза е около 95 градуса.
Та .. в чудене съм. притеснявам се да няма нещо скрито дето да ме остави някъде по път. Иначи си върви на пушка

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: лампата за антифриза светва за малко, после гасне

Мнение от c7aH4eB » 06 Юни 2018, 8:39

Датчик? :dunno:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 13.06.2017
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: e46 316i
Мечтае да кара: ///М

Re: лампата за антифриза светва за малко, после гасне

Мнение от milen_kisiov » 07 Юни 2018, 7:37

Обезвъздушаване - може и да си го правил. Другото може да има малък теч и от там да влиза и въздух в системата. Както си проверил нивото сутринта запали колата на отворена капачка с леко подаване на газ - с цел да завърти хубаво антифриза ( 1500 - 2000 оборота ). Ако нивото падне в добрия случай имаш теч, в по-лошия гарнитура, глава ... Ако всичко си остане в норма до почти загрял мотор както е казал колегата датчик. Успех :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: лампата за антифриза светва за малко, после гасне

Мнение от ivoaudi » 07 Юни 2018, 23:50

Има вече няколко доста развити теми за този проблем. Най-вероятен виновник е не точно датчика, а поплавъка, който се намира в разширителното казанче и който задейства рид-ампулата на датчика. Втора вероятност, която е трудна за хващане, а именно о-пръстена долу на разширителното казанче, който го уплътнява към конзолата. Има мръсната способност да уплътнява отлично като се стопли мотора и се повиши налягането, но вечер при изстиване всмуква въздух и то отлично! Гарнитура на главата почти няма как да вмъкне толкова въздух, щото е метална. При металните гарнитури духването винаги е минимално и много хора си карат с години дори без да знаят, че гарнитурата им е духнала. В допълнение, евентуалните изгорели газове не правят "тапа" точно при датчика!
Просто едно ново казанче с нов о-пръстен и проблема е решен почти сигурно.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 10.04.2008
Кара: 95 Compact, e46 touring, e61 525i

Re: лампата за антифриза светва за малко, после гасне

Мнение от Ferdi_mruvkata » 08 Юни 2018, 20:53

Опа,

Обезвъздуших системата. Излязоха мехурчета и после си пое още малко антифриз. Реално от 3-4 години не беше пипана и доливана.... Сега минах близо 2000 км и всичко е точно... без да съм правил кекс :(

Поздрави

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook