Оригинално фолио за задно стъкло

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 25.06.2014
Пол: Мъж
Кара: E60 530xd

Оригинално фолио за задно стъкло

Мнение от themoldestone » 20 Яну 2018, 16:21

Здравейте колеги,

Хубаво покарахме ски/сноуборд на Пампорово миналата седмица (повечето си беше на изкуствен сняг, ама ставаше), но чак на връщане видях, че тъй като го държахме изправен отзад, сноубордът е направил около 7-8 резки на оригиналното слънцезащитно фолио на задното стъкло. Сега като погледна в огледалото за задно виждане се фокусирам върху тези драскотини и ми се иска да ги оправя.

Притеснява ме обаче факта, че всичко "афтърмаркет" е малко или много компромис, чувал съм че се отлепят след време и хич не ми се иска да се занимавам, освен ако не стане както трябва. Бих искал да е абсолютно същият цвят (% затъмненост) и да се постави от хора, които са наясно с тънкостите, за постигане на добър резултат.

В тази връзка ще се радвам, ако ми дадете съвет дали да влизам във филма, долу-горе колко парички струва, може ли да се направи само частично, където е издраскано (предполагам ще личи и няма да е ок), към кои специалисти да се запътя (София) и какво фолио да ползвам (чел съм преди време за Llumar, но нямам никакъв опит).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 30.09.2006
Местоположение: София
Кара: E61 530d , E39 Touring

Re: Оригинално фолио за задно стъкло

Мнение от Я.Велинов » 20 Яну 2018, 17:23

themoldestone написа:Здравейте колеги,

Хубаво покарахме ски/сноуборд на Пампорово миналата седмица (повечето си беше на изкуствен сняг, ама ставаше), но чак на връщане видях, че тъй като го държахме изправен отзад, сноубордът е направил около 7-8 резки на оригиналното слънцезащитно фолио на задното стъкло. Сега като погледна в огледалото за задно виждане се фокусирам върху тези драскотини и ми се иска да ги оправя.

Притеснява ме обаче факта, че всичко "афтърмаркет" е малко или много компромис, чувал съм че се отлепят след време и хич не ми се иска да се занимавам, освен ако не стане както трябва. Бих искал да е абсолютно същият цвят (% затъмненост) и да се постави от хора, които са наясно с тънкостите, за постигане на добър резултат.

В тази връзка ще се радвам, ако ми дадете съвет дали да влизам във филма, долу-горе колко парички струва, може ли да се направи само частично, където е издраскано (предполагам ще личи и няма да е ок), към кои специалисти да се запътя (София) и какво фолио да ползвам (чел съм преди време за Llumar, но нямам никакъв опит).

Много трудно ще постигнеш същата тоналност, защото малко или много с времето, колкото и да е качествено фолиото, избелява от слънцето....но не е фатално, защото е на задното стъкло и дори да има някаква минимална разлика в тоналноста, няма да си личи толкова, както би си личало ако беше на странично стъкло (защото са едно до друго и може да се направи съпоставка). Имаш два варианта - 1. Примиряваш се с резките и караш така , 2. Отиваш да ти залепят ново фолио, като снижаваш малко очакванията си, защото никога няма как да стане като заводското.
На лично ще ти дам координати на човек, който вече ми е облепил доста коли и винаги съм оставал доволен (работи с Llumar фолио).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Кара: Е24 М6, Е31 850i

Re: Оригинално фолио за задно стъкло

Мнение от maikooo » 20 Яну 2018, 17:56

Оригинално/фабрично фолио ли? Аз съм имал е46 и е61 с SA761 и на двете самите стъкла бяха тъмни, а не бяха с фолио. Колега сигурен ли си, че колата фабрично е така, имаш ли SA761? Малко ми е странно колата да слезе от конвейра и някой да и лепи фолио в завода.
Колкото до самото залепяне на ново фолио няма какво да те притеснява, вече има много хора които ще ти го залепят перфектно, аз също мога да те упътя.

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 25.06.2014
Пол: Мъж
Кара: E60 530xd

Re: Оригинално фолио за задно стъкло

Мнение от themoldestone » 20 Яну 2018, 21:21

Ето това са екстрите:

Изображение

Излиза, че италианецът си е сложил фолио, аз пък си мислих, че S354A включва всички стъкла....

В такъв случай съм отворен към предложения за лепене при читав човек. Цена някой знае ли каква е - ориентировъчно?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Оригинално фолио за задно стъкло

Мнение от BorislavB » 20 Яну 2018, 22:41

S354A би трябвало да е зелената лента отгоре на предния прозорец.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Оригинално фолио за задно стъкло

Мнение от Exclusive89 » 20 Яну 2018, 22:57

themoldestone написа:В такъв случай съм отворен към предложения за лепене при читав човек. Цена някой знае ли каква е - ориентировъчно?

https://www.facebook.com/folirane/?time ... &pnref=lhc
Доволни са хората :yes: Иначе преди десетина години бях при Ангел (Асеновград кв. Долни Воден) много добре работеше и с качествено фолио.
Изображение

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook