BMW странен/здразнешт проблем

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Кара: BMW e39 m52b20

BMW странен/здразнешт проблем

Мнение от G4SBG » 12 Яну 2018, 20:04

Колеги здравейте ( : имам един много странен проблем,много ме дразни и вече ще откача.
колата е 520и бензин 150 коня единичен ванос е проблема е следния...
Имам едно много гадно биене на муцуна като и подам газ както плавно така и рязко пука и има някакви детонации отпред от към дебитомера или кутията на филтъра... казаха ми откачи дебитомера и покарай ще видим ... е окей ама същата работа и без него ходих на диагностика не отчете нито една грешка освен тази за дебитомера който бях откачил изчистихме грешката проблема остана ... може ли в домашни условия да проверя бобините дали бачкат и не прехвърлят искри и ламбдите искам да ги проверя ако има начин ... но не ми се занимава с сервизите в нашия град че ми писна вече ... единия ми вика някфи клапи в колекторите другия ми вика аз бмв не правя третия пък ми разправя че е дебитомера ама като го откачим никфа промяна ?

Забележка: Колата е само на бензин свещите са нови на няма и 200 километра.
Първото палене сутрин когато е студено пали по трудно смисъл държа поне 3 секунди на стартер докато запали ... и ако тръгна веднага без да изчакам 2-3 минути при завиване на волана някой път се получава да огасне ... а като е студена и я наступя ще си счупя носа в волана така ми вие муцуна а някой път се оправя и осещам че прекъсва на 4000 оборота и нагоре

кандидат ентусиаст
Аватар
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: BMW странен/здразнешт проблем

Мнение от ceco_kd » 14 Яну 2018, 0:10

G4SBG написа:Колеги здравейте ( : имам един много странен проблем,много ме дразни и вече ще откача.
колата е 520и бензин 150 коня единичен ванос е проблема е следния...
Имам едно много гадно биене на муцуна като и подам газ както плавно така и рязко пука и има някакви детонации отпред от към дебитомера или кутията на филтъра... казаха ми откачи дебитомера и покарай ще видим ... е окей ама същата работа и без него ходих на диагностика не отчете нито една грешка освен тази за дебитомера който бях откачил изчистихме грешката проблема остана ... може ли в домашни условия да проверя бобините дали бачкат и не прехвърлят искри и ламбдите искам да ги проверя ако има начин ... но не ми се занимава с сервизите в нашия град че ми писна вече ... единия ми вика някфи клапи в колекторите другия ми вика аз бмв не правя третия пък ми разправя че е дебитомера ама като го откачим никфа промяна ?

Забележка: Колата е само на бензин свещите са нови на няма и 200 километра.
Първото палене сутрин когато е студено пали по трудно смисъл държа поне 3 секунди на стартер докато запали ... и ако тръгна веднага без да изчакам 2-3 минути при завиване на волана някой път се получава да огасне ... а като е студена и я наступя ще си счупя носа в волана така ми вие муцуна а някой път се оправя и осещам че прекъсва на 4000 оборота и нагоре

Ами пробвай с друг (работещ) дебитомер.
Карам бавно! Стигам Бързо!

Потребител
Аватар
Кара: BMW e39 m52b20

Re: BMW странен/здразнешт проблем

Мнение от G4SBG » 16 Яну 2018, 18:32

Ще сменя дебитомера с на един колега имаме еднакви :) па дано се оправи ...
а дали може да ми прави въртел този датчик на разпределителния вал ?

Назад към E39