Въпрос за телоподаващо

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Въпрос за телоподаващо

Мнение от shlosera » 29 Окт 2017, 17:10

Здравейте колеги! Харесал съм си едно телоподаващо от Англия, което работи без газ (телта е по-специална и по-скъпа разбира се) Ще кажа защо съм се спрял на такова.
1. Цената е доста добра(на около 300лв ще дойде в България, мен ме устройва), което предполага че не е толкова качествено (може би)
2. Ще заема по-малко пространство заради това че няма бутилка с газ (дет се вика и пред блока мога да го изкарам)
3. Евтино с незнайно качество, но ще се ползва за дребни работи дали ще работи 20часа на година незнам. Някой може да каже, че за толкова не си заслужава, но на мен винги ми се налага да ползвам такова нещо в неделя следобяд спешно, а ходи намери заварчик тогава.
4. Няма да го позлвам за дебели железа за ламарина или нещо от сорта да завариме гайка на замазания болт и тн.
Така имм 2 варианта единия е 100А другия 120А насочил съм се към 120А. И 2та идват с еднаква окомплектовка и 0.5кг тел. Телта струва около 12-13лв за кг и предполагам при моето ползване ще изкарам 1 година с 5 кила (може би това е само предположение нямам идея колко "харчи" това нещо)
Някой позлвал ли е такова животно и какви впечатления има?



Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Въпрос за телоподаващо

Мнение от M10 » 29 Окт 2017, 18:03

Нямам телоподаващо, но обмислям да се оборудвам. От доста време разпитвам и масовото мнение е, че тези без газта са зле - консуматива скъп, а заварката не е добра.
Когато ми трябва заварявам с китайски инверторни на познати (в олх е пълно, по 350-600лв) и съм очарован колко мазно работят, спрямо монофазен трансформаторен български кютюк, на 1/3 от цената. Източника е стабилизиран и нямаш 100 херцови пулсаци от греца, в следствие на което заварката звучи гладко и не пляка. Като надеждност не мога да кажа нищо, но аз бих взел такова с еврошланг (по-скъпо), фиксирания шланг на евтините е ужасен и се разпада след известно количество работа.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 27.02.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW Е36 318 М40
Е36 325 М50
Е30 320 М50

Re: Въпрос за телоподаващо

Мнение от BOOKER » 29 Окт 2017, 21:20

Миналата година и аз дълго мислих какво телоподаващо да взема....ново, старо с/без газ... и накрая като попаднах на тази тема, и ....го взех райдъра!
Отворих го дори без да съм го пробвал как заваря и директно си го преработих с ясното съзнание че отпада гаранция и т.н.
В крайна сметка не съжалявам за избора...в момента си заваря с лекота 6-7мм. профили и като цяло за непрофесионални цели е идеално.
Недостатък и то не малък е че тежи около 30кг. с телта + бутилка, маркучи...манометри, но работата с него е песен, от както го имам забравих какво е електрожен!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Въпрос за телоподаващо

Мнение от shlosera » 29 Окт 2017, 21:45

Проблема са ми точно бутилки манометри, маркучи, затова се нагледах на тези без газ и най-вече заради цената.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Въпрос за телоподаващо

Мнение от hell's angel » 30 Окт 2017, 9:28

Провери, ако можеш, колко са реални тези 120 ампера и какво му е ПВ-то при тях. Ако ти харесат - взимай :D Читав апарат, у нас, върви в диапазона - 700 - 1200лв ...Бутилката, ако няма да го разнасяш, не би трябвало да те притеснява. Има и малки, сглобяваш си една количка за спорта и докато му свикнеш на настройките - и си свиркаш. :D
M10 написа:.. че тези без газта са зле - консуматива скъп, а заварката не е добра...

Тия обобщения не са верни, всичко опира до машина - флюсови телове има много варианти, включително и такива работещи с газ. Тръбно-флюсовите имат и предимства пред плътните. Ако си уцелиш телта и приложението, може да имаш и по-добър резултат. Но, като консуматив - определено са по-скъпи.
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Въпрос за телоподаващо

Мнение от shlosera » 13 Яну 2018, 12:09

Да повдигнем темата с нов въпрос. Телоподаващо без газ за момента отпадна (не ми се иска да дам едни 300лв то да не става за нищо и да купувам такова с газ). Открих някви инверторни китайци в олх за около 650-700лв идва пълен комплект (маска, тел, бутилка с винтил 6,7л дюзи и спрей). Така въпроса е стават ли за нещо тия животни? Пак ще се използва за ламарина 0,8-1мм и таван за 3-4мм профили. Давайтв идеи горе долу тавана е около 700лв да се събере всичко нужно да се работи. Искам да е инверторно, че ще се мъкне насам натам. И другия въпрос захранването в гаража е 4кв кабел ще го запаля ли нямам идея каква им е мощността на тия техники. Има и вариант нещо от Англия някой, ако ползва такова (при този вариант е важно за мен да може да се ремонтира тук и цената на ремонта да не надскочи тази на машината.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Въпрос за телоподаващо

Мнение от Jordana » 13 Яну 2018, 12:25

Според мен най-важния момент при работа с тънка ламарина е способноста на подържане на дъгата при тия апарати . При заваряне с големи токове няма кой знае каква дилема , но при малки токове на тънки детайли това е изключително неприятно . Евтините инверторни китайци традиционно имат проблем със заваряне при малки токове . Ако имаш възможност иди на място в магазина и тествай . Всеки сериозен магазин за такива инструменти може да предложи проба на място . С 4 квадрата кабел няма да има пробелм , стига тоя до таблото да не е 1.5 квадрата :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Въпрос за телоподаващо

Мнение от drago_pavlov » 13 Яну 2018, 17:11

Мога да ти препоръчам тази фирма:
http://www.aigwelding.com
Човекът е много точен и си разбира от работата. Електрожените им се сглабят в България с китайски части. Преди 2 години купих от тях инверторен 200А и досега съм стопил над 150 кг електроди без никакви проблеми. До диаметър 4 мм не се замисля, с повече не съм го пробвал.
Тогава ми обясняваше, че може да му се добави телоподаващо в последствие ако искам. Разгледай сайта, обади се и ги разпитай. Ще те насочат към нещо, което ще ти върши работа.
Вметни, че си ги намерил от офроуд форума и ще получиш 10% отстъпка :mhihi:
Последна промяна drago_pavlov на 13 Яну 2018, 18:32, променена общо 2 пъти
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Въпрос за телоподаващо

Мнение от shlosera » 13 Яну 2018, 18:11

Благодаря колега, вече ги намерих в офроуд форума, препоръча ми апарат за 600лв без оборудването, и най-вероятно от там ще взимам малко по-скъпо щв дойде, като купя бутилки редуцир и тн, но след като ми обясни, че при китайските е на късмет за 100тина лв разлика няма смисъл, защото ако взема китайско и то не става за тънка ламарина и го закарам някой да го преправи за около 100тина лв то идва същото. Отделно хората си дават гаранция истинска.


Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Въпрос за телоподаващо

Мнение от Jordana » 13 Яну 2018, 18:35

То ако не заваря добре на тънка ламарина няма какво да му се преправя . Това е недъг на евтините инверторни електрожени , неоправимо е практически . Пробвай го , това е най сигурно или се консултирай със заварчик който заваря подобни детайли да ти препоръча машина . Тия търговците не са най правилните хора за такива консултации .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Въпрос за телоподаващо

Мнение от shlosera » 13 Яну 2018, 18:37

Ами човека ми каза ела в магазина тествай го, ако искаш докрай заварчик да тества. Тестваш харесва ти и си тръгваш с него.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Въпрос за телоподаващо

Мнение от hell's angel » 13 Яну 2018, 23:09

Jordana написа: Тия търговците не са най правилните хора за такива консултации .


Те малко се поразцепиха в Дел, ама ... правилните са. Пък и нали за телоподаващи е темата, к'во ги спрягате тия електрожени. :mrgreen:
Ако му трябва още насърчаване на колегата - аз имам 200 А, селф контрол с малка ролка. Чудна си е машинката. Ходи, гледай и внимавай, че бая други зарибявки имат. И маските са им много добри. :D
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Въпрос за телоподаващо

Мнение от shlosera » 13 Яну 2018, 23:40

А аз отивам за точно определено нещо(не че няма шанс да си харесам и друго ама телоподаващо ми стига). Четох, че повечето доставчици на co2 предлагали и бутилки под наем за някви стотинки. Вярно ли е и ако да предлагат ли малки да речем 6-10л (не ми де мъкне от големите). И друг въпрос тия 6-10л бутилка за колко тел стигат да не се окаже, че на 10м тел трябва да зареждам :D

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Въпрос за телоподаващо

Мнение от Jordana » 14 Яну 2018, 0:58

Бутилка под наем има смисъл за голяма . Тия малките си вземаш една твоя 8 - 10 литра и си преливаш като го разнасяш . Иначе голямата е стационар , с нея само обмяна . Носиш празната вземаш пълна .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Въпрос за телоподаващо

Мнение от hell's angel » 14 Яну 2018, 10:01

shlosera написа: Четох, че повечето доставчици на co2 предлагали и бутилки под наем за някви стотинки. Вярно ли е и ако да предлагат ли малки да речем 6-10л (не ми де мъкне от големите). И друг въпрос тия 6-10л бутилка за колко тел стигат да не се окаже, че на 10м тел трябва да зареждам :D

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk


+ 100-на кинта депозит. Малки не знам дали предлагат. Иначе много зависи какво ще правиш. Но ако си караш на въглероден двуокис и не се заиграваш с разни други газове и смеси, ще си заваряваш достатъчно без да го мислиш. С, направи си сам, "айдуците" внимавай, какво и как преливаш, или поне връзвай бутилките, че .... :mrgreen: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :ok:
Последна промяна hell's angel на 14 Яну 2018, 10:16, променена общо 1 път
Ubi dubium, ibi libertas

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Don_Diego

Последни теми
Facebook