Фиш за неправилно паркиране.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от dreadx » 30 Сеп 2017, 13:16

Здравейте, в по-предишния петък ми вдигнаха колата от един тротоар,
заради което платих на мутрите от ЦГМ: 64 лв. глоба за наказателен паркинг + 6 лв. за да стигна с такси до там.

На всичкото отгоре ми съставили фиш за неправилно паркиране, на стойност 50 лв. Викам им: добре де, фишът не може ли да го платя тук, както си платих на място в касата на наказателния паркинг, за да ми върнете колата?? -> не можело, само трябвало да внеса парите през някоя банка.

Обаче гледам аз и чета, фишът е пълна мъгла - явно не е фиш от КАТ, ами от общинска полиция.
В полето серия не пише нищо, в полето номер има един дълъг номер: 0000033526, отдолу пише само някаква криминална сметка, дето не е на КАТ, ама и никъде не намерих в интернет на кого точно е: (IBAN) BG98SOMB91303113442901, (BIC) SOMB BGSF (SOMB-some bank? ;)

Вероятно сметката е на столична община. С учудване установих, че си имат и своя банка, престъпниците - само че не бях сигурен ако тръгна да попълвам платежното да не объркам нещо и да не трябва да го плащам два пъти. Та така и не намерих време да ходя до общината и да го платя през седмицата (значи 7-дневният срок е изтекъл в 24:00 часа вечерта на този петък).

След този срок, на фиша пише, че се смята за влязло в сила НП и се предава за събиране на публичен изпълнител.
Някой знае ли кога се предава, къв е тоя публичен изпълител (НАП ли е?), каква е тази криминална сметка, дето са ми я дали да внасям пари и т.н.

Например, понеже срокът изтича в петък, а събота и неделя са неработни, ако се предава в понеделник, то още мога да платя фиша на посочената сметка. Обаче подозирам, че ако в 24:00 петък срещу събота, автоматично се предава на НАП, току виж съм внесъл едни 50 лв. на сметката на мошениците, а те после да ми ги търсят същите пари повторно от НАП..?

Изобщо как стоят нещата с тези фишове?

p.s. Гледах, че на сайта на МВР са си дали образец от фишовете, образец как се попълва платежно нареждане за плащането им и т.н.
А мошениците от Столична община никакви подробности не са дали и имам чувството, че няма да успея да се справя с плащането сам.
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от Stoqnov_1979 » 30 Сеп 2017, 13:47

Общинска банка е. Там ще ти отидат парите

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от c04 » 30 Сеп 2017, 14:12

И на мен ми пернаха един фиш за неправилно паркиране преди 3-4 седмици.Още не съм го платил и не са ме търсили :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 23.02.2012
Пол: Мъж
Кара: E36 316i compact

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от Infinite » 30 Сеп 2017, 14:13

Отиваш и Изи Пей и там плащаш... Лелките на касата знаят какво да правят. Моето единствено пътно нарушение - неправилно паркиране го платих там за около 3 минути.
Без Провокация Няма Прогрес !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от dreadx » 30 Сеп 2017, 16:10

Благодаря, не знаех че може да се плати през EasyPay. (иначе да го бях платил до сега)

Общинска банка е, знам. Само че никъде в нет-а не пише на кого са тези сметки.
Например сметките на КАТ ги пише официално в сайта на КАТ и т.н.
А на тази като й написах номера, то нищо не излиза в нет-а по този номер.

edit: мацката в EasyPay-a ми каза, че не е сигурна дали в петък 24:00 вечерта се предава към НАП, но е напълно възможно след като срокът ми е бил до вчера вече да трябва да платя по някоя друга сметка и според нея е по-добре да не плащам сега, ами да си чакам уведомлението от НАП.
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от Lenco » 30 Сеп 2017, 18:45

Плати го, след време ще стигнеш до ония изроди ЧСИ, ще платиш и на тях, и лихви.
Измислили са го.
Преди доста години в Бургас за 20лв, платих около 140, не помня точно цифрите, но беше нещо подобно.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от don_gori » 01 Фев 2019, 10:49

Колеги днеска и мен ме вдигнаха във въздуха след паркиране на един тротоар. Та отидох платих си някаква такса от 52лв и ми написаха фиш. След дълги разговори с общинския полицай стигнахме до консенсус да ми напише 20лв по друг параграф, вместо 50лв за неправилно паркиране.
Сега си гледам фиша и виждам доста неща, които ми направиха впечатление . 1во регистрационния номер ми е сбъркан , моя завършва на КН ,а във фиша пише КМ. 2ро отдолу пише " Глобата с фиш не подлежи на обжалване" което е крайно неправилно според мен. И преди пишеше в КАТ, че глоби под 50лв не се обжалват но откакто сме в ЕС това не важи.
Та има ли някаква по-бърза процедура като покажа, че фиша е сгрешен той да отпадне или трябва да ходим по садилищата, където знам че ще падне на 100% , но няма кой да се занимава за 20лв.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от alx » 01 Фев 2019, 15:51

най- вероятно има и снимка където се вижда номера ти- те я държат, ти не я виждаш общо взето. тия номера със сбъркания фиш вече не минават.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от kiko » 01 Фев 2019, 16:07

Оня ден платих фиш за 20лв от 2010г без никой да ме търси...доброволно :mhihi:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от Top Gun Maverick » 01 Фев 2019, 20:53

don_gori написа:Колеги днеска и мен ме вдигнаха във въздуха след паркиране на един тротоар. Та отидох платих си някаква такса от 52лв и ми написаха фиш. След дълги разговори с общинския полицай стигнахме до консенсус да ми напише 20лв по друг параграф, вместо 50лв за неправилно паркиране.
Сега си гледам фиша и виждам доста неща, които ми направиха впечатление . 1во регистрационния номер ми е сбъркан , моя завършва на КН ,а във фиша пише КМ. 2ро отдолу пише " Глобата с фиш не подлежи на обжалване" което е крайно неправилно според мен. И преди пишеше в КАТ, че глоби под 50лв не се обжалват но откакто сме в ЕС това не важи.
Та има ли някаква по-бърза процедура като покажа, че фиша е сгрешен той да отпадне или трябва да ходим по садилищата, където знам че ще падне на 100% , но няма кой да се занимава за 20лв.

Фишът не се обжалва. Ако искате да обжалвате наказанието става само когато не го разпишете на място или още преди да започне полицая да го пише му кажете, че няма да го разпишете ако го напише и да ви пише акт. Актътъ вече може да обжалваш за същото нарушение. Тия неща с объркан номер, цифра от егн, буква от име вече на важат. Водят се като някакви формални грешки, които не влияят на фактическата обстановка и не са предпозтавка наказанието да отпадне. В съда като обжалваш всичко ще ти е коригирано както трябва и ако си облажвал само с тия доводи ти го потвърждават.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от BMW_POWER » 02 Фев 2019, 0:47

Играете си с огъня. За 5-10лв и после ще изгорите. Ама с много. Въпрос на време. "В бизнеса" съм от много години и няма да давам примери с тук. Грубо казано, $75 тикет (след две седмици е $95 и т.н. нагоре) плюс поне $250 тоуинг. Има една фирма, дето ги карат на 60км. Отделно не можеш да си платиш данъка, дори ако имаш и само един долар задължение.

Та, не ми е това мисълта. Едно приятелче беше изгорял на летището, заради някакви 5лв, неплатени за нещо. Накарали го да плати, за да му позволят да се качи на самолета. Тъпанарщините им нямат край и мен ме е страх да се прибирам изобщо. Утре ще им "свене", че имам някакви данъци отпреди 100г и няма да ме пуснат. Само дето аз излитам сутрин с първите полети и после връзката умира. Преди Нова година са търсили от мойте дъртите данъци за кола, продадена 2002г. Ебаси филма. Всяка година си плащат данъците на апартамента и никой не ги е попитал за колата. Сега изведнъж, давай парите. Вие пазите ли договори за покупко-продажба отпреди 15 и повече години :shock: Отделно декларации в общината, че сте ги отписали от отчет... Та имайте го впредвид, ако пътувате навън.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от don_gori » 02 Фев 2019, 10:43

Абе айде не е като да не съм обжалвал за подобно нещо и да не съм печелил. 1я път беше с един малумник дето от няма нищо само и само да ме глоби писа, че съм нямал колан. Да ама после и името ми беше сгрешено и пак номера и познай в съда какво стана ?
Отново случка с вдигната кола и сгрешен номер на фиша в моя град, отидох до началника на пътното показах му фиша показах му и талона , взе фиша скъса го и каза ходи си вземай колата и изчезвай. Така че съм минавал по този път, не в София де и винаги съм печелил. Просто нямам нужното свободно време да оспоря и спечеля и тази глоба заради некадърността на 80% от полицаите. Ама явно тука сте си свикнали да плащате :mhihi:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от Top Gun Maverick » 02 Фев 2019, 11:29

Ходил си едно време, сега ти казвам как е вече, може би от година или две дори, не съм сигурен. И за грешка в изписването съм виждал пример от тоя период след обжалване в съда, коригират го и толкова. Сега за тоя фиш и пътното не знам кога, къде и как е било, че от пътното го късат(ако е фиш от КАТ той си се завежда, а копието ако щеш и го изяж)но тука като ти вдигнат колата плащаш 50 лв. плюс 2 за всеки час след това и си вземаш колата, фишове никой не пише. На място има циркове от някои като дойдат и не искат паяка да им носи колата на 1-2 км. но ме искат и да плащат, тогава идва патрулка и им пише акт за паркиране по общинска наредба почти винаги. Между друго ако дойдеш навреме и са я вдигнали или е със сложени скоби може да се разминеш с 25 лв. съвсем законно пак с бележка като ти дадат. Но повечето правят циркове и не искат и тях да дават, един адвокат преди няколко месеца и той много отворен щеше да ги закривал тия с паяка, качи се на кабината направо и после застана пред камиона да не може да тръгне, викнаха патрулка, написаха му каквото трябва и чао. Тука отдавна няма полицай с тях.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от vld » 02 Фев 2019, 11:35

Как ги пишете тия работи наизуст само.
Всичко има давност, давноста на такива глоби е 3 години, за някои по гадни неща са 5 години, това да платиш задължение след 8 години е абсолютна минавка.
В смисъл няма да ви го кажат в НАП, ама ако си направите труда да попитате ще ви кажат че можете да пуснете молба да се погасят по давност и всичко ще приключи на момента.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от Dextuar » 02 Фев 2019, 12:28

kiko написа:Оня ден платих фиш за 20лв от 2010г без никой да ме търси...доброволно :mhihi:
Ей са ще ти обяснят къв си балък :mhihi:
П.с: И аз си платих фиш от 2015-та...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook