Проблем с хидравлика

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 289
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Кара: E46 320CD
Мечтае да кара: Някакво много дърто бмв
Детайли за колата: Много бърза, ама не чак толкова.

Проблем с хидравлика

Мнение от bmw_320d_150 » 25 Сеп 2017, 18:33

Здравейте колеги,имам следното питане: от известно време чувам леко виене на хидравликата когато въртя волана на място.Най вече сутрин когато е по хладно.Забелязах обаче ,че маслото в казанчето седи като пяна когато колата е топла и е работила.Когато изстине си става нормално.Нямам течове и загуба на хидравлично масло.Питането ми е може ли да е от маслото,защо седи на пяна при работеща кола и ако трябва да се смени от къде се източва? Благодаря предварително на всички които ще ми дадат някаква насока.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Проблем с хидравлика

Мнение от sean-john » 25 Сеп 2017, 19:43

Най лесното е да почнеш със смяна на маслото,ако не си го сменял близките 1-2-3 години...Не съм запознат с дизелите,но мисля,че е почти едно и също при всички.Източването на старото масло можеш да го направиш като отвиеш маркуча от казанчето към помпата и източиш каквото има в казана,после отвиваш и втория маркуч от помпата и въртиш волана от край до край много пъти (трудно върви,но излиза) това на загасена кола,да не я запалиш :mhihi: ,трябва да излезе около 900-950гр (ако системата ти побира 1.1л.).Маслото предполагам ти е АТФ (пише на казанчето) най добре,ако е такова сложи Кастрол Декстрон 3 ~15-20лв. литъра.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Проблем с хидравлика

Мнение от NGneer4eto » 25 Сеп 2017, 21:26

bmw_320d_150 написа:Здравейте колеги,имам следното питане: от известно време чувам леко виене на хидравликата когато въртя волана на място.Най вече сутрин когато е по хладно.Забелязах обаче ,че маслото в казанчето седи като пяна когато колата е топла и е работила.Когато изстине си става нормално.Нямам течове и загуба на хидравлично масло.Питането ми е може ли да е от маслото,защо седи на пяна при работеща кола и ако трябва да се смени от къде се източва? Благодаря предварително на всички които ще ми дадат някаква насока.


Колега уточни точно виене или цвилене/пищене? Не е добър знак това, че вие. Имаш ли някакви пресекулки при въртене на волана? Имаш ли загуба на течност? МИсля че като има пяна, значи влиза въздух. Като влиза въздух значи тече някъде. При мен беше така, като ми протече рейката, но стана стравнително бързо. Обикновено, протече ли рейката, не можеш и няколко часа да изкараш 2 часа с хидравлика ( 3 рейки са ми изтичали). Моли се все пак да е от рейката - 140 лв рециклаж и си готов. Иначе ако е помпата, тогава мисля е голям филм.
Какви са ти съмненията за маслото? Ако не си го сменял каква причина имаш да мислиш, че е от него?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 289
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Кара: E46 320CD
Мечтае да кара: Някакво много дърто бмв
Детайли за колата: Много бърза, ама не чак толкова.

Re: Проблем с хидравлика

Мнение от bmw_320d_150 » 26 Сеп 2017, 9:12

Вие,само при въртене на волана.От няколко месеца е.Нямам никаква загуба на течност.Но маслото става на пяна като работи колата.Като я загася и постои няколко часа си става нирмално.Дали е възможно да вкарва въздух?Преди няколко месеца ми сваляха алтернатора и казанчето за хидравлична течност го бяха изчекнали някак на криво и го хяха вързали с една тел за да не пречи.Дали е възможно от там нещо да е станало,но пък на всякъде е сухо.Имам само един леко омаслен маркуч който е от казанчето към помпата но той е така от 3 години.Течността изобщо не намалява и не съм доливал никога.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Проблем с хидравлика

Мнение от NGneer4eto » 26 Сеп 2017, 20:45

Знам, че в казанчето има вграден филтър за течността. Да не би да е задръстен и помпата да не може да си смукне достатъчно масло.
Ако онези образи с генератора са местили съдчето и са излели от маслото, може да са доляли някакво масло, каквото имат.
А може помпата да сдава багажа. Преди доста време имах една Астра, на която така помпата почна да вие по малко, по малко и после по едно време просто блокира и ми изхвърли ремъка. Добре, че беше на самостоятелен ремък и продължих да си карам. Докато я оправяха карах няколко месеца без помпа и после всичко се оправи. Най-хубаво отиди на разбирач да чуе и да ти каже мнение, събери 2-3 мнения и си прецени. Няма да се оправи сама и по-добре няма да стане с чакане.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 289
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Кара: E46 320CD
Мечтае да кара: Някакво много дърто бмв
Детайли за колата: Много бърза, ама не чак толкова.

Re: Проблем с хидравлика

Мнение от bmw_320d_150 » 27 Сеп 2017, 5:19

Да,че няма да се оправи е ясно но се чудя от къде да почна.Дали първо да си сменя маслото или направо да свалям помпата?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 289
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Кара: E46 320CD
Мечтае да кара: Някакво много дърто бмв
Детайли за колата: Много бърза, ама не чак толкова.

Re: Проблем с хидравлика

Мнение от bmw_320d_150 » 02 Окт 2017, 13:17

Вчера смених маслото кокеги.Успях да източа около 600-650 гр.Долях ново и сега всичко е наред.Освен,че вече не стърже имам чувството,че волана стана една идея по лек.Всичко е ОК.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook