причукване 320д 150к.с

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Зайо-Байо
Аватар
Мнения: 3048
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Пръскан кенеф
Мечтае да кара: Мка комби
Детайли за колата: Некво шарено и некво хамелеоново..

причукване 320д 150к.с

Мнение от uricatoli » 23 Май 2017, 17:10

Здравейте.. Ситуацията е следната.. Колата е 320 компот със 150 коня мотор.. Когато я взех колата беше разтопила буталце на 1ви цилиндър и чукаше зверски.. При което извадихме и направо сложихме друг мотор, като от моя си ползвахме датчици, дюзи, турбо и прочее.. Та проблема е следния.. Още на стария мотор с проблема като беше, понеже докато установим чукането от къде идва проверявахме дюзи, които излязоха че са в ред, но поради кофти чип ограниченията на горивото е било премахнато и са бухали зверски смеси.. След подмяната на мотора направихме диагностика и видяхме леко колебаене на 2ри цилиндър, като преминах през едно прочистване с бардал система.. От там нещата значително се подобриха.. почти нямаше отклонения в нормите и.. дори и при натоварване.. Като цяло колата не пуши, не прекъсва, не гори много.. Но ме притесняват 2 неща.. Едното е, че в даден момент при ускорение се чува едно причукване.. и то само като колата ускорява.. момента в който набере определена скорост и го няма.. Първоначално го направих на дюза и за това смъкнах и занесох на преглед дюзите, където ми казаха, че всички стойности са в норма.. След това обаче на няколко пъти след като карам с по-висока скорост около 150-160 и след това спирам оборотите започват да играят и след няколко секунди се нормализират.. Снощи се оплаках на един приятел и се качихме да направим кръгче.. Още с тръгването вика, че това се чува рейла :shock: Възможно ли е да причуква пък той? Мисля да сменя датчика на рейла с друг за проба да видим как ще се държи.. Някакви други идеи? :dunno:

П.с. Мотора работи малко твърдо сравнено с други с които съм го сравнявал..
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: причукване 320д 150к.с

Мнение от NGneer4eto » 23 Май 2017, 22:05

То е много важно какво е чукането. Аз примерно имам едно чукане при студен двигател като от аванс, което като се постопли времето вече почти не се усеща. И дава малко по-високи корекции на дюзите. Отдавам го на това, че модулът за подгряване е за оправяне. Иначе корекциите ми са добре, даже преди няколко дни ги мерех, най-високата е -0.6 и то вопределен момент. Иначе на топъл двигател нямам такова чукане. Чувал съм, че при нарушена центровка на дюза се появявало чукане при високи обороти, но доколкото знам не е опасно.
Също така, доколкото разбрах не са ти рециклирали дюзите, а само проверявали, което не изключва на някоя да и е дошло времето. Много е важно да са ти монтирали дюзите на същите цилиндри, защото всяка си има корекция, програмирана в DDE-то. Ако им размениш местата започват работят различно. Разбира се могат да се препрограмират.
Рейла ти лесно може да се провери - закачаш му ISTA или INPA и следиш реалното налягане дали се доближава до зададеното. И все пак се консултирай със специалист за това чукане, защото може да се окаже, че ти трака някоя разхлабена ламаринка, а ти да се филмираш.

Зайо-Байо
Аватар
Мнения: 3048
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Пръскан кенеф
Мечтае да кара: Мка комби
Детайли за колата: Некво шарено и некво хамелеоново..

Re: причукване 320д 150к.с

Мнение от uricatoli » 23 Май 2017, 23:11

Не е ламаринка определено.. След като ги монтирахме ги обучавахме.. Утре ще ги смъквам пак и ще ги пращам на тест заедно с рейла. Интересното е че колата се държи така все едно не и стига гориво, при плавно ускорение набира добре, но стъпча ли педала и забива.. А друго интересно е, че си подава допълнително газ.. Постоянно е това, като натисна педала и отпусна тя си форсира още малко..
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: причукване 320д 150к.с

Мнение от Z3Ro* » 24 Май 2017, 13:06

Е то, ако не стига гориво, е нормално да има детонации и да чука като на аванс. Ако не си пробвал, опитай с друг регулатор на налягането и сензор на рейла... Но на диагностика би трябвало да се види какво се случва. На едно Ево приятел си сложи софт от някакви навикани американци. Махнали му бяха всички сейфти карти. Оттам се сдуха едно от двете релета на помпата и при товар няма гориво, откъдето детонации и съответно две бутала с биелите в кофата, биелни лагери, основни и т.н. В момента е на парчета. Мисълта ми е, понеже си споделил, че е била с правен софт колата, сега с оригиналния ли е?

Зайо-Байо
Аватар
Мнения: 3048
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Пръскан кенеф
Мечтае да кара: Мка комби
Детайли за колата: Некво шарено и некво хамелеоново..

Re: причукване 320д 150к.с

Мнение от uricatoli » 28 Май 2017, 14:37

Да.. Още като я взех веднага сложихме стоковия.. И наистина като го гледахме този който беше му бяха махнати всички защити.. за ограничаване максималното гориво и пренадуването на турбото.. Интересното е, че на моменти изчезваше.. Отделно като смъкнахме видяхме и вакума почти го нямаше на моменти.. Маркучетата бяха яко нацепени и сега сме сложили нови навсякъде.. Но чакаме все още утре да ми кажат състояние на рейла и как работи с дюзите..
Изображение

Зайо-Байо
Аватар
Мнения: 3048
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Пръскан кенеф
Мечтае да кара: Мка комби
Детайли за колата: Некво шарено и некво хамелеоново..

Re: причукване 320д 150к.с

Мнение от uricatoli » 31 Май 2017, 18:52

Развитие по темата.. Тази сутрин ми се обадиха от сервиза за дюзи.. Двете имали отклонения достатъчни да почукват.. А рейла вътре бил адската мизерия.. Сега ще прочистваме цялата система, защото някой, някога е ползвал кофти филтри :dummy: Дюзите се правят в момента. Направо казах всичките да станат перфектни.. Също и рейла се чисти на ултразвук.. Тези дни следват резервоар, горивни пътища и прочее.. Ей това е то от качествени горива! Ще дам отзиви като сглобим каква е промяната!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: причукване 320д 150к.с

Мнение от cmdkick » 31 Май 2017, 22:04

uricatoli написа:Развитие по темата.. Тази сутрин ми се обадиха от сервиза за дюзи.. Двете имали отклонения достатъчни да почукват.. А рейла вътре бил адската мизерия.. Сега ще прочистваме цялата система, защото някой, някога е ползвал кофти филтри :dummy: Дюзите се правят в момента. Направо казах всичките да станат перфектни.. Също и рейла се чисти на ултразвук.. Тези дни следват резервоар, горивни пътища и прочее.. Ей това е то от качествени горива! Ще дам отзиви като сглобим каква е промяната!

Къде си сипвал нафта, да не сипваме там?
Tires are evil - destroy them all ...

Зайо-Байо
Аватар
Мнения: 3048
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Пръскан кенеф
Мечтае да кара: Мка комби
Детайли за колата: Некво шарено и некво хамелеоново..

Re: причукване 320д 150к.с

Мнение от uricatoli » 01 Юни 2017, 17:51

cmdkick написа:
uricatoli написа:Развитие по темата.. Тази сутрин ми се обадиха от сервиза за дюзи.. Двете имали отклонения достатъчни да почукват.. А рейла вътре бил адската мизерия.. Сега ще прочистваме цялата система, защото някой, някога е ползвал кофти филтри :dummy: Дюзите се правят в момента. Направо казах всичките да станат перфектни.. Също и рейла се чисти на ултразвук.. Тези дни следват резервоар, горивни пътища и прочее.. Ей това е то от качествени горива! Ще дам отзиви като сглобим каква е промяната!

Къде си сипвал нафта, да не сипваме там?


Не знам.. наскоро взех колата.. Но вече съм побеснял максимално.. Ай някой да ми обясни.. Може ли след ремонт на дюзи и почистване на рейл да ми дава такива стойности?

18901013_1755159944511079_601325489_o.jpg

18869983_1755161274510946_1261365575_o.jpg

18901458_1755161284510945_1569391905_o.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: причукване 320д 150к.с

Мнение от NGneer4eto » 01 Юни 2017, 18:09

uricatoli написа:
Не знам.. наскоро взех колата.. Но вече съм побеснял максимално.. Ай някой да ми обясни.. Може ли след ремонт на дюзи и почистване на рейл да ми дава такива стойности?


Не може! Дали смени уплътнителните пръстени на дюзите? Да не изпуска отнякъде? При чистене на дюзите задължително се сменя горивен филтър. Също на картерните газове ако не си - задължително.
Какво точно правиха на дюзите? Разпръсквачите ли сменяха? Нови ли сложиха или втора употреба?

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: причукване 320д 150к.с

Мнение от nikola59 » 02 Юни 2017, 1:12

uricatoli написа: Не знам.. наскоро взех колата.. Но вече съм побеснял максимално.. Ай някой да ми обясни.. Може ли след ремонт на дюзи и почистване на рейл да ми дава такива стойности?

Колега, би ли казал какъв е този сервиз? Това е пълен ъпсурд с тези стойности които си публикувал. :paranoid: Моят съвет е - не карай колата с тези стойности и смени "сервиза".
При рециклаж на дюзи се сменява: сачми клапан ( около лев бройката), уплътнителни пръстени (около 2 лв. бройката), ремонтен комплект (незная точно какво включва но е евтин - 6лв. за дюза) и вече сервиза преценява има ли разпръсквачи за смяна (около 140 лв. е бройката) , след това стенд, генерирани кодове и т.н.
В никакъв случай не трябва да има това което си публикувал.

Зайо-Байо
Аватар
Мнения: 3048
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Пръскан кенеф
Мечтае да кара: Мка комби
Детайли за колата: Некво шарено и некво хамелеоново..

Re: причукване 320д 150к.с

Мнение от uricatoli » 04 Юни 2017, 18:34

Колата няма и 200км с нов горивен филтър и то МАN. Точно като монтирахме дюзите след "ремонта" сложихме и нов филтър картерни газове.. Още в Петък говорих със човека от сервиза.. закарах му колата както е в момента.. Каза, че ще разглобят и видят какво се случва.. Почна се отначало с "дали има компресия" Е то няма логика преди ремонта да е 1.5-2 и след ремонта да са тези стойности.. Демек 3 дена докато колата е седяла да си е загубила компресията.. :mhihi: Чакаме да видим понеделника какво ще ни донесе..
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: причукване 320д 150к.с

Мнение от zvetiko » 05 Юни 2017, 8:45

Не знам.. наскоро взех колата.. Но вече съм побеснял максимално.. Ай някой да ми обясни.. Може ли след ремонт на дюзи и почистване на рейл да ми дава такива стойности?


Нормално е ако не се почисти резервоара, горивопроводите и смени горивният филтър. Повечето си спестяват първите две процедури и затова се налага дюзите да се рециклират отново. Обикновено фирмите, които рециклират дюзи предупреждават задължително да се почисти и резервоара.

Изображение

Изображение

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook