ANGEL EYES – направи си сам – обобщение

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 12.05.2005
Местоположение: Русе

ANGEL EYES – направи си сам – обобщение

Мнение от toper78 » 16 Юли 2005, 11:44

Знам, че има доста материал изписан по темата, а и доста от вас вече са се сдобили по някакъв начин с тази глезотийка, но все пак мисля, че тук има още хора, които се чудят как да си направят, а и всеки ден имаме нови членове, затова реших да направя един плах опит да обобщя /изчетох всички постове по темата и няколко десетки сайта/ всички начини /поне познатите на мен/, чрез които можем да направим BMW-то си горд притежател на ангелски очи. Искрено се надявам с тази тема да не досадя на притежателите на Angel Eyes и да бъда полезен на всички останали.
1. Закупуване на оригинален комплект – звучи малко като off topic, но съм длъжен да го спомена. На тези от вас, които могат да си го позволят препоръчвам това решение, като най-добро и естетически издържано. Все пак това е единствения начин да си имате истински ангелски очички. Във всички големи градове има магазини, в които може да бъде закупен или поръчан.
ОСНОВНИ ПРЕДИМСТВА:
- изглеждат страхотно;
- не ви се налага да се правите на майстор /макар че на някои това им харесва/;
ОСНОВНИ НЕДОСТАТЪЦИ:
- само един – ужасяващата цена /не е малко, нали?/ - последната цена, която мернах някъде из форумите е 736 лв. за комплект на Hella, сега може и да са паднали малко, но е в тези граници. Сигурно бихте могли да си намерите и по-евтино онлайн, но тук остава проблема с плащането и доставката. Продават се и ментета на половин цена, но не ви препоръчвам да замените оригиналния си Bosch с китайска имитация.
2. Изработка на светловоди от плексигласови пръчки – компромисно решение, което доста хора са избрали. Няма да се впускам в подробни обяснения на този метод, просто ще приложа няколко линка /линковете са събрани от колегата StuNNer, а аз само ги копирам тук/:
http://www.streetracing.by/tuning/angel.html
http://www.streetracing.by/tuning/angel ... ssian.html
http://sp2k.h12.ru/angel_eyes.htm
http://www.geocities.com/jvxdriver/eagle_eyes.htm
http://www.prelude-portal.de/workshops/ ... 20Eyes.htm
http://www.umnitza.com/dde/install/docs ... onEyes.htm
ОСНОВНИ ПРЕДИМСТВА:
- ниската цена – диодите и съпротивленията са стотинки, а тръбичките се намират за някой лев по магазините за щори и пердета. Най-читави за целта са в Mr.Bricolage – плътни са и са по 5-6 лв. бройката;
- с малко повече усилия всеки би могъл да постигне задоволителен резултат;
ОСНОВНИ НЕДОСТАТЪЦИ;
- ефектът е спорен /срещат се противоречиви мнения, но аз след доста опити с различни материални, диоди и съпротивления не постигнах задоволителен резултат/– светлината се разсейва по дължината на диода, а за светене на светло и дума не може да става;
- изискват се старание, елементарни умения и познания и доста свободно време за да получим нещо, с което да не ни е срам по улиците;
- възможността да си счупиш стъклото на фара – не е малко с оглед на цените на фаровете. Този недостатък важи са всички останали методи по-нататък, така че няма да го споменавам повече за да не разводнявам излишно темата. Просто бъдете внимателни при свалянето, не бързайте и запазете хладнокръвие до края на операцията.
3. Изработка на неонови рингове – определно тук ефектът на силно светене е осезателно по-добът от предния метод. За справка – вижте тези от подписа на ludiagsm. Ако решите да минете на този вариант – просто се свържете с него, момчето е коректно и ще ви обясни на каква цена ще ви ги изработи и монтира. Ако има желание, разбира се... Ако има и други “производители” на неонови рингове се извинявам, че не ги споменавам, нека сами си предложат услугите /ludiagsm не го познавам лично и не му правя целенасочена реклама, просто му отдавам дължимото за пионерския дух/.
ОСНОВНИ ПРЕДИМСТВА:
- силата на светене е добра;
- има кой да ви ги направи и монтира;
ОСНОВНИ НЕДОСТАТЪЦИ:
- не са безплатни – умишлено не казвам цена, защото не ми е работа, но определно не са 10 лв. материалите;
- за запалването на неона е необходим ток с висок ампераж /или волтаж, не съм много наясно/ и някои хора се притесняват, че може да стане беля. Няма да коментирам – всеки сам решава за себе си.
4. Изработка на светловоди от поликарбонатни оптични влакна /използват се от фирмите предлагащи осветления за паркове, басейни и т.н./– това е същият метод като с плексигласа, но материалът е различен. Определено се получава по-добът ефект!!!
ОСНОВНИ ПРЕДИМСТВА:
- материалът е мек и лесен за употреба;
- предлага се в различни диаметри;
- предлага се в различни профили, със странично светене и т.н.
ОСНОВНИ НЕДОСТАТЪЦИ:
- един линеен метър от влакното струва 23,50 евро /за Е36 ви трябва поне 1,5 м., ако не правите грешки/;
- за спомената цена ефектът като че ли леко разочарова, поне на светло.
5. Изработка на Angel Eyes от електролуминисцентен проводник – аз съм с такива и по-надолу ще видите снимки. Материалът прилича на прозрачен кабел, който обаче има луминисцентна светлина по цялата си дължина, когато му се подаде захранване. Продава се със специален инвертор, който се захранва от акумулатора.
ОСНОВНИ ПРЕДИМСТВА:
- лесно се огъва по желаната форма;
- предлага се в различни диаметри и цветове – бял /на снимката е такъв/, син, червен, жълт и зелен /за последното не съм сигурен/;
- сравнително евтино решение – проводника струва между 8,10 и 8,90 евро за лин.м. в зависимост от цвета;
- на тъмно се получава добър ефект – светлината не се разсейва по цялата дължина на проводника.
ОСНОВНИ НЕДОСТАТЪЦИ:
- на светло не очаквайте чудеса!
- няма начин да направите нарези за да се получи ефектът на оригиналните;
- посмъртно не можете да си светите с тях, ако не са ви включени халогените, стават само да им се наслаждавате;
За материалите по точка 4 и 5 мога да ви дам телефони, но нека заинтересовнаите да пишат на ЛС, за да не правя публична реклама на фирмата / и те не са ми приятели/.
Сигурно пропускам нещо интересно, но темата и без това стана ужасно дълга, така че спирам. Изложеното по-горе е субективно мое мнение и не ангажирам никого с него. На тези, на които досадих – извинявайте, на тези, на които съм бил поне малко полезен – успех!!!
Ето и крайния ефект:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 13.07.2005
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: e90 320d
Мечтае да кара: М3 е92
Детайли за колата: E90

Италиянското решение

Мнение от BrAmKo » 16 Юли 2005, 13:11

Има фирма в италия която ги прави и са доста добри а и цената е 500лв.
ето снимки

Изображение

Изображение


Изображение


Изображение


А има и много яки задни светлини които са с диоди и просто ефекта е уникален, но и цената им е уникална около 580-600 лева

ето снимка Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 8.02.2004
Местоположение: Vratsa

Мнение от Nikson » 16 Юли 2005, 13:43

Този електролуминисцентни проводници на какъв принцип работят може ли след време да дефектират нещо (ясно ми е че няма нищо вечно),но да не се получи този дефект примерно 1 седмица след като ги монтирам...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 12.05.2005
Местоположение: Русе

Мнение от toper78 » 16 Юли 2005, 13:47

На принципа на луминисцентните лампи.
Производителят им дава 8000 часа гаранция.

поклонник на E36
поклонник на E36
Аватар
Мнения: 1631
Регистриран на: 11.09.2003
Местоположение: София, София, София, София, София, София, София, София, София, София:
Пол: Мъж
Кара: Mercedes, BMW, Subaro

Мнение от Терзийски » 16 Юли 2005, 13:49

Е добре де кой може да ми направи такова нещо ...пък ще каже колко пари си струва :uups: :uups:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 747
Регистриран на: 2.10.2004
Местоположение: В. Търново
Кара: Е46 320Ci

Мнение от Asterix » 16 Юли 2005, 14:24

И аз съм си го набил в главата, че искам червени ангелски очи :) и в момента събирам парички :) Ако може да дадете някаква ориентировъчна цена :)
Изображение
Click
тел. 0878 11 30 94

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 12.05.2005
Местоположение: Русе

Мнение от toper78 » 16 Юли 2005, 14:35

Написал съм го в поста:
1,5 м. проводник х 8,9 евро л/м = 28 лв.
Инвертор - 11 евро = 22 лв.
Общо 50 лв.
Доставката е отделно, имат и червен проводник.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1070
Регистриран на: 20.01.2005
Местоположение: у вкъщи
Пол: Мъж
Кара: мел
Мечтае да кара: танк

Мнение от XaMaB » 16 Юли 2005, 14:41

Мерси за полезната статия.
Може ли малко повече инфо за 5-ти вариант?
Колко излиза като цена общо за материалите?
каква сръчност трябва за поставянето?


Едит: ами аз като почнах да пиша горния ти пост го нямаше :uups:
Така е като пиша бавно :mhihi:
Последна промяна XaMaB на 16 Юли 2005, 17:27, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 12.05.2005
Местоположение: Русе

Мнение от toper78 » 16 Юли 2005, 14:54

Цената е написана в поста над твоя.
Сега за поставянето и сръчността:
1. Сваля се фара - средна трудност
2. Маха се/разлепя се стъклото/ - ужасна работа, при това опасна, отнема време и иска нерви
3. Залепване на кабела по ръба на фара - не е трудно, просто трябва да внимаваш да не оклепаш навсякъде.
btw пропуснах да спомена, че предварително някой трябва да ти среже кабела на две и да ти го запои наново/ от фирмата го пращат запоен, но е цялото парче и ако не го срежеш през средата няма да ти стигне за двата фара/. Аз лично използвах по едно парче за двете кръгчета на всеки фар, като 7-8 см между тях са увити с изолирбанд.
4. Сглобяване на фара и залепване на стъклото - трябва да се направи с умение, защото ще пропуска вода и ще ти прави конденз/не че иначе не прави де :uups: /
5. Монтиране на фара - лесно е, но трябва да ги регулираш, да не ти бият единия горе, другия долу.
6. Инверторът /онази черна джуджавка от снимката/ е на батерии, но има вход за 6V. Вземаш отнякъде "+", връзва се един стабилизатор на 6V и се вкарва във входа на инвертора. Буксичката и стабилизатора струват стотинки. Естествено трябва да го вържеш и към копчето на фаровете. Звучи сложно, но ако не можеш сам - помоли някой да ти помогне

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 514
Регистриран на: 18.07.2005
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F11

Мнение от valeto » 20 Юли 2005, 15:52

от куде се купуват тези проводници?

Гост
Аватар

Мнение от Гост » 21 Юли 2005, 3:17

и аз чакам топер да каже от къде ги е купил но явно е заминал на море и нещо не се мерка

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2523
Регистриран на: 21.11.2004
Местоположение: Sofiq

Мнение от BAYRON » 21 Юли 2005, 15:45

айде бе хора искам и аз да светна

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 506
Регистриран на: 22.07.2005
Местоположение: в гаража

Мнение от Ultimate_driver » 22 Юли 2005, 0:29

Здравейте, следя форума от доста време но за парви пат пиша.Ето какво ме валнува: как ви се вижда тази оферта: ангелски очи за 180 лева, кмплект 4 чисто нови рингове, ще ги внесат от чужбина?[/img]http//c:\angels_eyes[img]

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 7.01.2005
Местоположение: Стара Загора

Мнение от The Tiger » 22 Юли 2005, 13:34

снимката не се зарежда :!: трябва да я качиш някъде из нета и да дадеш линк :idea:

Babuna master
Аватар
Мнения: 1606
Регистриран на: 24.06.2003
Местоположение: Дупниzа

Мнение от mitak_o » 22 Юли 2005, 14:26

от C:\-то няма да стане
Изображение

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook