RESET OIL SERVICE при 525d ... с ОBD II

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

RESET OIL SERVICE при 525d ... с ОBD II

Мнение от ICE » 05 Юли 2005, 12:05

Здравейте колеги,
Интересува ме дали някой знае как се рисетва/занулява OilService при новите Е39 II, т.е. след 2000,
тъй като те нямат 20 пинов конектор,
а друг тип - OBD II, който се намира в купето. Това не е толкова важно, защото доколкото разбрах,
всичко ставало от борд компютъра.
Та..... :help: , щото не ми се ходи всеки път при тези от ДаруКар.
Последна промяна ICE на 11 Мар 2006, 16:01, променена общо 5 пъти

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Мнение от CheGevara » 05 Юли 2005, 13:09

те имат OBD2 интерфейс. има програмки, които правят тази гъзарийка, както и ти трябва кабелче за OBD2,
което е по-лесно да се намери от старите ... просто защото от 1999 год. е стандарт за всички коли.

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 05 Юли 2005, 14:54

CheGevara написа:те имат OBD2 интерфейс. има програмки, които правят тази гъзарийка, както и ти трябва кабелче за OBD2, което е по-лесно да се намери от старите ... просто защото от 1999 год. е стандарт за всички коли.

И?....... ще ми намериш ли? :help:
Обещавам да ти го давам, когато ти потрябва... :mhihi:

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Мнение от CheGevara » 05 Юли 2005, 15:54

ICE написа:
CheGevara написа:те имат OBD2 интерфейс. има програмки, които правят тази гъзарийка, както и ти трябва кабелче за OBD2, което е по-лесно да се намери от старите ... просто защото от 1999 год. е стандарт за всички коли.
И?....... ще ми намериш ли? :help:
Обещавам да ти го давам, когато ти потрябва... :mhihi:

Kабелче за ОБД2 имам ... ама гъзарийки нямам. :mhihi:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1619
Регистриран на: 10.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 520 '97, E3 2500 '69
Мечтае да кара: 5GT 535i

Мнение от Lucky » 05 Юли 2005, 16:23

И аз от кога чакам тези гъзарийки, ама нейсе. ;)

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 06 Юли 2005, 10:11

CheGevara, дай инфо откъде да се снабдим с тез гъзарийки, че през две седмици в Дару за зануляване.... :roll:
'Айде ти си човека, давай идеи... ;)
ПП. колко пари е този кабел? Има ли го?

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Мнение от CheGevara » 06 Юли 2005, 10:19

Кабела съм го купил преди 2 год. когато имах АУДИ :lol: и ще го донеса в БГ като си дойда.
Гъзарийки (програмки) за БМВ през ОБД2 нямам ... имам за VW и АУДИ :roll:
но в БГ има разни тарикати, които ги имат ... требва само да се отиде в правилния сервиз. :mhihi:
Примерно в Студ. град имаше един сервиз, дето имат всички гъзарийки ... обаче не ги дават,
а искат само пари за диагностики, връткане на КМ и други тарикатлъци ...

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1619
Регистриран на: 10.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 520 '97, E3 2500 '69
Мечтае да кара: 5GT 535i

Мнение от Lucky » 06 Юли 2005, 10:22

Абе щом един път е направено значи ще може и втори. Само ни требва верния човек и достатъчно
време от хартиеното$ :mhihi: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 1.11.2004
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: е46 325 ti, e63 3.0 i
Мечтае да кара: м5

Мнение от popai » 09 Юли 2005, 22:32

Занулявал съм го от копчетата на километража, не помня как, но мога да проверя
задържаше се лявото копче няколко секунди на първата степен на ключа, и после се даваше на контакт,
нещо такова, но трябва да проверя пак

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 10 Авг 2005, 20:12

Доколкото разбрах, оказва се, че при по-новите Е39 (след 2000г.)
OilReset-а може да се занули и от колата... при това без да са
необходими каквито и да са инструменти.
Скоро ще го проверя на моята кола, и ако аботи, ще го "кача" в темата "Tips&Tricks" на колегата CheGevara. ;)
ПП. popai май ще се окаже прав...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 1.11.2004
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: е46 325 ti, e63 3.0 i
Мечтае да кара: м5

Мнение от popai » 16 Авг 2005, 21:10

нали Ви казах, имах клиент с такова е 39 525 d, след 2001 година, сменяхме му масла и филтри, и ме помоли да го закарам някъде да му занулят ойл сервиза, аз си поиграх и го занулих, прочетох в Аутодатата, пишеше нещо от рода:
държиш 5 секунди лявото копче на километража, даваш на контакт, и излизаше някакъв надпис, повтаряш пак и става, занулих го, ако някой има Аутодата, там пише,
не мога да копирам от нея и да го сложа тук, не знам защо...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4859
Регистриран на: 7.02.2003
Местоположение: София
Кара: на 1,6 бара
Мечтае да кара: 911

Мнение от bmwdriver » 16 Авг 2005, 21:33

В аутодата го има. Свалил съм снимка, но не мога да я прикача в този форум.
Моля админите да видят защо се получава така :!:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от Kris » 17 Авг 2005, 9:50

момци става така:

Задържаш копчето на километража (дневния) и даваш ключа на 1-ва степен, излиза "test 1", "test 2" и т. н. като натискаш копчето. На един от тестовете светва и инапекшъна, като светне значи си на правилния тест, следва задържаш копчето пак докато не започне да мига една от трите опции които излизат на мястото на цифрите на километража, опциите бяха нещо като res, chk и end (не съм сигурен за точните означения) избираш res и после end и готово. 8)


За тези които са ме разбрали успех :D
P.S.
това го видях с очите си :shock: как се прави, а не са ми го казвали или да съм го чел някъде

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 14.11.2004
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Мнение от ataman » 04 Сеп 2005, 13:50

BMW Oil Service reset for 2001 ~ current

No need for reset tool for 2001+ model by: Moko

BMW insp. reset

- Iginition OFF (POS 0)

- Press and Hold the trip odometer button while turning key to position 1 (ACCESSORY)

- Keep the button depressed (about 5 secs.) until you see "Oil Service" or "Inspection" with "Reset" or "Re" in the display

- *Note: On vehicles with "High" cluster, you will also see the amount of fuel (in litres) remaining until next service

- Press the button again and hold for approx. 5 secs. until "Reset" or "Re" flashes

- While the display is flashing, briefly press the button again to reset the Service Interval. After the display has shown the new interval you should see "END SIA" for about 2 secs.

Note that if the "Reset" or "Re" does not flash, then you have not met the minimum consumption level and cannot reset.

Мързи ме да превеждам сега.
НЕ съм го пробвал. Внимавайте!

От Аутодата 2004 е почти същото(само някои неща не са толкова пълни). Имам скрийншот ама не мога да го лепна в пост-а.

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 04 Сеп 2005, 14:25

ataman написа:BMW Oil Service reset for 2001 ~ current
No need for reset tool for 2001+ model by: Moko
BMW insp. reset
- Iginition OFF (POS 0)
- Press and Hold the trip odometer button while turning key to position 1 (ACCESSORY)
- Keep the button depressed (about 5 secs.) until you see "Oil Service" or "Inspection" with "Reset" or "Re" in the display
- *Note: On vehicles with "High" cluster, you will also see the amount of fuel (in litres) remaining until next service
- Press the button again and hold for approx. 5 secs. until "Reset" or "Re" flashes
- While the display is flashing, briefly press the button again to reset the Service Interval. After the display has shown the new interval you should see "END SIA" for about 2 secs.
Note that if the "Reset" or "Re" does not flash, then you have not met the minimum consumption level and cannot reset.

ПРЕВОД:

BMW Oil Service reset от 2001 ~ нататък

Няма нужда от reset tool (спец.инструмент за зануляване), когато колата е година на производство 2001+

BMW Oil Service/Inspection зануляване

1. Ключа на на позиция OFF (позиция 0)

2. Натиснете и задръжте бутона за дневния километраж, докато завъртите ключа на позиция 1.

3. Задръжте бутона натиснат (около 5 секунди), докато видите "Oil Service" или "Inspection" с "Reset" или "Re" изписано на дисплея.

* Забележка: На автомобили с "голям" компютър, ще видите също количеството оставащо гориво (в литри) до следващото зареждане.

4. Натиснете бутона отново и го задръжте за приблизително 5 секунди, докато "Reset" или "Re" не започе да мига.

5. Докато дисплея мига, натиснете бутона кратко, за зануляване на "Service Interval". След като видите изписан на дисплея новия интервал, вие би трябвало да видите "END SIA" за около 2 секунди.

* Забележка: Моля отбележете, че ако "Reset" или "Re" не мига, тогава вие не сте достигнали минималната (долната) граница и няма да можете да занулите.

Успех! ;)


ПП1. Не претендирам за точен превод. Ако бъркам някъде, моля да бъда поправен от по-знаещите.
ПП2. Аз лично утре ще го пробвам, въпреки, че е изгаснала само една от зелените чертички/диоди.
Последна промяна ICE на 11 Мар 2006, 16:09, променена общо 4 пъти

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook