Високи обороти

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 250
Регистриран на: 10.06.2005
Местоположение: EU (Пазарджик, Стара Загора)

Високи обороти

Мнение от bat Jeko » 03 Юли 2005, 3:50

Здравеите
Днес докато си правех статична центровка на горивната помпа, сигурно съм забравил некои сензор или :shock: :help: та сега имам около 950 оборота на празен ход и ми се вклучва накала винаги и при топла и при студена кола???
Имате ли идея къде сбърках ????? :idea:
Тези обороти се нагласят автоматично или с подходяща техника аз само си докарах 0.89мм на плунжера , но .....
Good luck ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 250
Регистриран на: 10.06.2005
Местоположение: EU (Пазарджик, Стара Загора)

Мнение от bat Jeko » 04 Юли 2005, 17:31

Здравеите
изкам да се извиня ако сам досадил на некои с моите питания и разсаждения но изтината е че на тукашните маистори им немам вяра.
влизаш за диагностика на мотор а ти казват че трбва да си смениш спирачната течност, и капачката на радиатора и ти казват че колата ти работи добре а тя се дави, и неще да мръдне.(ако те не са такива ние немаше да сме тук :winky: )
Аз да си призная се сешам за една грешка която допуснах след като направих тази статична центровка (сега с индикаторен часовник -предниа път беше на ухо с намаляне на радиото :winky: )) когато стегах трабичката кам помпата на 5 дуза допрях клуча до силивия кабел на стартера и имаше изкра , управляващия кабел на помпата беше разкачен може ли там да сам прецакал нещо ?????
сега ми се вклучва накала винаги (нещо дава сигнал че е студена ама кое????)
Good luck

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 250
Регистриран на: 10.06.2005
Местоположение: EU (Пазарджик, Стара Загора)

Отговор

Мнение от bat Jeko » 07 Юли 2005, 23:29

Дизелите са проста работа ама не са за прости хора беше казал един познат.
Е аз си намерих грешката.
Като сам разглобиавал онзи ден за статичнаtа центровка , сам натиснал един сензор (за температурата на мотора)та едното му кабелче на обувката е оsтанало на една жичка та е давало голямо съпротивление , което пак даваики инфо на компутера дава инфо за вклучване на свщите и вдига оборотите(нещо като смукач се получава само че еликтронен)
Благодаря за помоща :winky:
Good luck

Доктор на БМВ науките
Аватар
Мнения: 1854
Регистриран на: 9.02.2004
Местоположение: В хасиенда на края на града
Пол: Мъж
Кара: 400 коня и едно магаре зад волана

Мнение от Vasilen » 08 Юли 2005, 9:37

Благодарим ти и ние за споделения опит ;)
May the BMW force be with you!

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook