Поставяне на рингове на табло СНИМКИ!!!

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 21.11.2007
Местоположение: Свищов
Пол: Мъж
Кара: 7er

Поставяне на рингове на табло СНИМКИ!!!

Мнение от twistermpm » 08 Май 2009, 19:29

Здравейте, видях че има подобни теми но реших да пусна нова, за което се извинявам на модераторите. Ако някой от тях реши, нека я махне. :roll: Та днес ми пристигнаха ринговете от колегата BABUNA от ->Продава и веднага ги сложих. Реших да снимам каквото мога, за да може някой като го е шубе да си ги сложи сам (като мен отначало) да види, че не е никак голяма философия. Предварително се извинявам и за качеството на снимките, след първите 2-3 ми паднаха батериите на фотоапарата затова се губят част от нужните снимки, но после продължих с телефона.
Процедурата е следната:
1. Махат се лайсните около волана (махагона или там каквото имате).
2. Развиват се 3-те болтчета отдолу, който държат панела на таблото.Изображение
3. Развиват се 3-те болтчета от горе на таблото.
Изображение
Изображение
4. Откачат се кабелите на ключовете за фаровете, халогените, тия за регулиране на фаровете и регулатора на силата на светлината
5. Маха се панела на таблото.
6. Равиват се 2-те болчета на таблото отгоре
7. Издърпва се таблото и се откачат двете букси отзад (бяла и черна)
<Снимки за 4,5,6,7 няма, но има за обратната процедура по слагането по-надолу, така че предполагам ще можете да се ориентирате>
8. След като е свалено таблото се усукват пластмасовите болтчета (със червени стерлки на снимката) и едновременно се задърчат щипките (със зелените стрелки)
Изображение
9. След като се отвори таблото се поставят ринговете през дупките (моите паснаха идеално, не трябваше да се залепя нищо)
10. Следва обратната процедура по затварянето на таблото, поставянето му в колата и всичко по обратен ред. (за нея ще сложа само снимки)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
И вече с рингове на таблото :twisted:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1501
Регистриран на: 17.05.2008
Местоположение: Варна
Кара: ше Е 39 520 98 г.

Мнение от im0tep » 08 Май 2009, 19:44

Браво,колега !!! И аз мисля да я направя тази процедура ! Само да имаше малко снимки и на самото разглобяване на таблото...ама пък е описано подробно:)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 986
Регистриран на: 21.08.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: 96-8' 523ti

Мнение от bmw_n00b » 08 Май 2009, 20:04

:yes: добре си се потрудил. колега! Аз минах през процедурата преди година. Да допълня само, че най-голямата играчка е с въртенето на тези пластмасови джаджи отзад на таблото, които трябва да се нагласят така че да пасват на отворите под тях като същевременно се подръпва с другата ръка да се усети дали е освободил щифта. Моите рингове са същите - пластмасови с никелово покритие. Досега не са мръднали изобщо. Хубавото е, че са клипсове - с ръбче отзад, т.е. щракват се и си заспиват на местото. Още веднъж, поздравления за ентусиазма!
Изображение Schnappi, Das Kleine Krokodil

интерФЕЙСА на форума... нещо ми е непрегледен...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Мнение от Ivo_Borisov » 08 Май 2009, 20:30

bmw_n00b написа::yes: добре си се потрудил. колега! Аз минах през процедурата преди година. Да допълня само, че най-голямата играчка е с въртенето на тези пластмасови джаджи отзад на таблото, които трябва да се нагласят така че да пасват на отворите под тях като същевременно се подръпва с другата ръка да се усети дали е освободил щифта. Моите рингове са същите - пластмасови с никелово покритие. Досега не са мръднали изобщо. Хубавото е, че са клипсове - с ръбче отзад, т.е. щракват се и си заспиват на местото. Още веднъж, поздравления за ентусиазма!

И аз го правих това,стана за около половин час.И аз най много се затрудних на разглобяването на таблото.Но като се сложат ринговете таблото става много по красиво 8)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 21.11.2007
Местоположение: Свищов
Пол: Мъж
Кара: 7er

Мнение от twistermpm » 08 Май 2009, 20:31

bmw_n00b написа::yes: добре си се потрудил. колега! Аз минах през процедурата преди година. Да допълня само, че най-голямата играчка е с въртенето на тези пластмасови джаджи отзад на таблото, които трябва да се нагласят така че да пасват на отворите под тях като същевременно се подръпва с другата ръка да се усети дали е освободил щифта. Моите рингове са същите - пластмасови с никелово покритие. Досега не са мръднали изобщо. Хубавото е, че са клипсове - с ръбче отзад, т.е. щракват се и си заспиват на местото. Още веднъж, поздравления за ентусиазма!
Мерси колеги. Вярно е че най-голямата играчка е разкостването на самото табло, но ако имаш някой който да дърпа докато ти ги развиваш, не мисля че е много трудно. Аз използвах едни клещи които са с остри върхове (мисля за огъване на кабели) и стана много лесно

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 555
Регистриран на: 15.06.2008
Местоположение: Varna-Balchik
Кара: Е60 530i 04, G30 540i

Мнение от hrpopov217 » 08 Май 2009, 20:54

Браво! Чудесна тема. Между другото колко ти излязоха ринговете с доставката?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 21.11.2007
Местоположение: Свищов
Пол: Мъж
Кара: 7er

Мнение от twistermpm » 08 Май 2009, 20:57

hrpopov217 написа:Браво! Чудесна тема. Между другото колко ти излязоха ринговете с доставката?
http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=78568
43лв.-комплект + 5лв.-доставка

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 9.10.2008
Местоположение: Троян
Кара: 03'BMW525DA;06'BMWX5 3.0DSportpaket
Мечтае да кара: Волга комби

Мнение от joropc » 08 Май 2009, 21:19

И само да допълня!
След като свалите таблото го разглабяйте и сглабяйте на ЧИСТО място т.е не в колата защото колкото и да е чиста винаги има прах.Изключително неприятно е когато след като си сглобил всичко да установиш,че когато слънцето напече таблото вътре е влязъл доста прах по време на интервенцията(който не си видял).И друго-никога не се опитвайте да триете циферблатите след разглабяне с парцал или нещо подобно.По добре е издухване с въздух ,но много внимателно и с МНОГО ниско налягане.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 937
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Разград
Пол: Мъж
Кара: е60 525 x-drive
Мечтае да кара: M6

Мнение от Sesko » 08 Май 2009, 22:43

:clap: , а някой няма ли да пусне тема със снимки за слагане на CCFL angel eyes :roll:
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 388
Регистриран на: 25.03.2007
Местоположение: Варна

Мнение от emok » 08 Май 2009, 23:35

Браво !!! Подробно и със снимков материал. Това се нарича качествена тема. Веднага я слагам във фаворитите за да си я припомня когато ще си слагам ринговете!
Доста кончета в един обор.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1258
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 525 tds ЧЕРНАТА ПИЧЕЛОВКА
Детайли за колата: С чио чипс :D

Мнение от **Novobraneca » 09 Май 2009, 1:05

Браво колега и аз отдавна искам да си сложа рингове , но ме беше страх да си разглобя таблото. Нека модернаторите да я сложат към важните теми :!:
ШЕСТАКА СИ Е ШЕСТАК ;) [OO==[|][|]==OO] ;)
Продавам E39 523I на части viewtopic.php?f=15&t=206351&p=2266070#p2266070

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 27.11.2007
Местоположение: Бургас

re

Мнение от Morskiq » 09 Май 2009, 3:01

Здравейте колеги . На мен ми е изгоряла една лампичка дето е зад показатела на външната температура. Предполагам че процедурата е същата за да я сменя

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 11.11.2008
Местоположение: Русе
Кара: E39

Re: re

Мнение от yavormart » 09 Май 2009, 6:40

Morskiq написа:Здравейте колеги . На мен ми е изгоряла една лампичка дето е зад показатела на външната температура. Предполагам че процедурата е същата за да я сменя
да по същия начин лесно е ;)

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Мнение от CheGevara » 09 Май 2009, 9:02

:clap:
Браво колега!!
Нека повече хора като тебе да правят подобни теми!

Сложих темата в Tips&Tricks

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 21.01.2006
Местоположение: София
Кара: e60 530d M Sport, X3, X6

Мнение от DroW » 09 Май 2009, 9:58

Евала колега много добре си го направил и това със снимките е супер че си го постнал в детайли с обяснения. Добре че има хора като теб. :clap: :clap: :clap:
Изображение

Изображение

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook