От обикновен фар към Xenon

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори


Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Бързо
Мечтае да кара: М3 Е92

От обикновен фар към Xenon

Мнение от ludia » 15 Фев 2009, 10:34

Здравейте колеги. От доста време търся оригинални фарове с ксенон за моята кола и вчера ми се усмихна щастието.Kупих си та дори с пръскалки и лайсните за пръскалките (въпреки че пръскалки си имам и не ми трябват).
Та въпроса ми е следния закачих ги за да ги пробвам дали светят преди да ги купя. Но ми направи впечатление че аз имам само4-тири букси които влизат в моя фар а ксеноновия има 5 букси.
Закачих всички букси като в баласта които седи най отдоло на фара има една сива букса голяма и една черна малка точно черната на моето окабеляване я няма. Но като закачих всички букси без малката черна която я нямам на моето окабеляване (но купих фаровете с кабели така че я имам срязана ) фара светна но забварих да тествам дългите.
Някои може ли да ми каже как да свържа липсващата букса. И по-точно за кои кабели? Или ако някои знае човек които може да ми помогне само да го посочи.
Или за какво изобщо служи тази букса ?
Изображение
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!


http://clip4e.com/play.php?id=45143


Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 23.05.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Хулиган по пътищата
Детайли за колата: Екстри много :)

Мнение от quickshare » 15 Фев 2009, 11:18

Ми тази липсващата букса не е ли за датчика който определя височината на фаровете?
Изображение


Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Бързо
Мечтае да кара: М3 Е92

Мнение от ludia » 15 Фев 2009, 11:45

quickshare написа:Ми тази липсващата букса не е ли за датчика който определя височината на фаровете?

Може и да си прав.
Ако някои знае със сигорност нека каже. Аз ще направя снимка и ще може да го видите нагледно.
Изображение
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!


http://clip4e.com/play.php?id=45143


Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Бързо
Мечтае да кара: М3 Е92

Мнение от ludia » 15 Фев 2009, 12:02

Изображение
Това са снимките.
Изображение
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!


http://clip4e.com/play.php?id=45143

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Мнение от © » 15 Фев 2009, 12:03

Буксата с четирите пина е за нивото, буксата с три пина е за биксенона - служи за отваряне на клапата
ето къде се мъчихме едно време с Sharo :mhihi: http://forum.e46fanatics.com/showthread ... highlight=

другите три букси са за захранването на къси, дълги и габарити

---------
сега видях, че фаровете ти са малко по-различни
въпреки това мисля че буксите отново трябва да изглеждат горе долу така както съм ги снимал

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2337
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N42B20 с ръкавици
Мечтае да кара: Spitfire

Мнение от Archangel » 15 Фев 2009, 12:26

A light module нов имаш ли, Сашо? Защото моя го смениха като слагах ксеноновите. Той си има Auto позицията и май софтуерно е различен от модула за нормалните фарове.
Rainbow shaker,
On a stallion twister,
Bareback rider,
On the eye of the sky,
Stormbringer coming down,
Meaning to stay,
Thunder and lightning,
Heading your way..


Аватар
Мнения: 1588
Регистриран на: 7.01.2005
Местоположение: SF
Пол: Мъж
Кара: E30 318hi ---> E30 328ihA
Детайли за колата: Бърз, здрав и безумно чист , това е моят автомобил :) Съвсем скоро M52B28 inside :DD

Мнение от V-max » 15 Фев 2009, 13:30

всичко става и без лайт модул , имам ориг букса която ти липсва , от нея се ползва само 1 пин и би-ксенона започва да работи ;) като пробваш запали мотора , проблемите тогава се виждат. На контакт няма да има проблем


Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Бързо
Мечтае да кара: М3 Е92

Мнение от ludia » 15 Фев 2009, 14:38

V-max написа:всичко става и без лайт модул , имам ориг букса която ти липсва , от нея се ползва само 1 пин и би-ксенона започва да работи ;) като пробваш запали мотора , проблемите тогава се виждат. На контакт няма да има проблем

Владо и аз имам окабеляването цялото на фаровете.
Вчера се скъсах да ти звъня за да купя твоите фарове но кои да си вдигне телефона.
Ако може да ми съдеистваш за да направиме тази буксичка която не ми е в оригиналното окабеляване. Ще си платя за услугата.
Изображение
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!


http://clip4e.com/play.php?id=45143


Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Бързо
Мечтае да кара: М3 Е92

Мнение от ludia » 15 Фев 2009, 14:41

Archangel написа:A light module нов имаш ли, Сашо? Защото моя го смениха като слагах ксеноновите. Той си има Auto позицията и май софтуерно е различен от модула за нормалните фарове.

Моя лаит модул също има ауто функция.
Единствената разлика от твоя е че има и за реголиране на фаровете а твоя го няма това копче понеже се реголират сами яредполагам.
А твоите в дару ли ги слагаха или сам си ги монтира и от къде хвана тази букса която съм я описъл горе ?
Изображение
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!


http://clip4e.com/play.php?id=45143


Аватар
Мнения: 1588
Регистриран на: 7.01.2005
Местоположение: SF
Пол: Мъж
Кара: E30 318hi ---> E30 328ihA
Детайли за колата: Бърз, здрав и безумно чист , това е моят автомобил :) Съвсем скоро M52B28 inside :DD

Мнение от V-max » 15 Фев 2009, 15:01

зимаш плюс от дългите и го вкарваш по средата на 3ната букса, това е


Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Бързо
Мечтае да кара: М3 Е92

Мнение от ludia » 15 Фев 2009, 16:08

V-max написа:зимаш плюс от дългите и го вкарваш по средата на 3ната букса, това е

Изображение
Снимах отзад буксите които са ми дадени към фара.
Същите букси ги имам и на моето окабеляване на колата но без букса номер 4.
Както трябва да направя за да работи bi-xenona че нещо несъм много на ти със + сове и минуси.
Извинявам се ако въпроса е безмислен но на мен наистина неми стана ясно.
Изображение
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!


http://clip4e.com/play.php?id=45143

ШОП
Аватар
Мнения: 3110
Регистриран на: 23.06.2003
Местоположение: София
Кара: e87lci

Мнение от BMDrago » 15 Фев 2009, 16:15

Взимаш едно кабелче и свързваш единя му край със кабела ,който е "+" за дългите светлини ,а другият край го свързваш със средния извод на буксата за ,която питаш
Изображение


Аватар
Мнения: 1588
Регистриран на: 7.01.2005
Местоположение: SF
Пол: Мъж
Кара: E30 318hi ---> E30 328ihA
Детайли за колата: Бърз, здрав и безумно чист , това е моят автомобил :) Съвсем скоро M52B28 inside :DD

Мнение от V-max » 15 Фев 2009, 16:33

то4но , при повечето БМВ инсталации масата е КАФЯВ цвят , та само с него внимавай ;)


Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Бързо
Мечтае да кара: М3 Е92

Мнение от ludia » 15 Фев 2009, 17:14

Звучи много лесно.
Последна промяна ludia на 28 Юли 2010, 14:35, променена общо 1 път
Изображение
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!


http://clip4e.com/play.php?id=45143

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Мнение от © » 15 Фев 2009, 19:47

няма какво да объркаш
от БМВ го правят по същия начин с помощта на ето тези кабелчета :mhihi:
Изображение

по спомени едното струва 60-70лв /оригинална част си е/

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook