Моля Ви, помогнете ми, проблем с високите обороти.

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Моля Ви, помогнете ми, проблем с високите обороти.

Мнение от slitter » 21 Окт 2004, 19:18

От около 6-7месеца не мога да се справя с един проблем на моята БМВ е36 316и, с мотор М40. Колата върви много добре, но не мога да вдигна пове4е от 4900-5000-5200 оборота (различно) на никоя предавка, дори на празен ход. Ходих по какви ли не сервизи, дадох сумати пари за глупости, които са си били съвсем наред - бензинови помпи, филтри и т.н., но ни6то. Над 10 пъти съм ходил по диагностики и пак ни6то. Казват, 4е колата си изглежда съвсем наред, но като им демонстрирам проблема, всеки вдига рамене. На горепосочените обороти колата започва да глъхне, мисля, че някои от цилиндрите изключва и не иска да вдигне повече. Като отпусна газта (в движение) и след като паднат оборотите под посочените след около 1-2сек колата се оправя и започва да върви нормално. Това много често ме поставя пред рискови ситуации по време на изпреварване, за6тото точно когато ти трябва ускорение, по средата на изпреварването например колата забива нос и и трябват необходимите секунди докато се оправи на по-горната предавка във вече по-ниските обороти. А иначе, на магистрала колата не иска заради проблема да вдигне пове4е от 170км на 5 скорост. В последния сервиз на Юве на Симеоновско шосе изразиха "мнение", 4е това било от разпределителния вал. На мене не6то не ми се вярва, но не ми се и дават около 1000 лв да пробвам дали 6е се оправи и пак да не стане. Моля помогнете ми и ми кажете какво е вашето мнение по въпроса.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Мнение от ludiagsm » 21 Окт 2004, 19:26

имаш нужда от разпределителен вал и коболички :), когато решиш мога да ти помогна 0886 444 448 Иво

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Мнение от Alexi » 21 Окт 2004, 20:13

прав е ludiagsm ,от това е .. повдигачите и те вървят в комплекта .. болест на М40 ко да са прай ..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1956
Регистриран на: 23.06.2004
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: 1985 BMW E30 M10B18

Мнение от ivantchoG » 22 Окт 2004, 7:34

Регулатор на налягането на горивото ? Сменян ли е, проверяван ли е ?
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....." К.Иречек, 13.12.1881
Бате Сашо - Пази имената!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Мнение от ///M Power » 22 Окт 2004, 11:52

а трака ли?
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 22 Окт 2004, 21:42

Човече,каквото са ти казали хората от сервиза ,това направи.Боли когато става въпрос за повечко пари,но това е положението - караме коли на възраст :? Митко (М Power) да ти каже ,как му беше колата.Направо се чудя по какви ли сервизи си ходил ??? :conf:

Георги Пенчев
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Мнение от ///M Power » 22 Окт 2004, 22:31

че тя още е :cry: :cry: :cry: .....но скоро се надявам да е :lol: :lol:
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Мнение от slitter » 27 Окт 2004, 12:38

Мом4ета, мерси за това, 4е сериозно обърнахте внимание на моя проблем, но в процеса на коментиране искам да кажа о6те няколко неща. Възможно ли е да се е прецакал разпределителния вал при положение, 4е звука на мотора си е съвсем нормален - имам предвид не трака... (някой от вас ме беше попитал).Повдигачите притракват за около1-2 сек само сутрин, когато е по-студено, и то дори не всеки път. Случва се рядко. Другото не6то, което бих искал да прокоментирам с вас е един слу4аен слу4ай при който се получи следната ситуация:

Горе при инжекциона имах един бензинопровод който пропуска6е и влиза6е миризма на бензин през парното. Реших да го сменя сам. Свалих горния капак (този, на който се държи жилото на газта и разните джади там заедно с пластмамасовия отварящ се капак за жилото - описвам го така, за6тото не знам точното наименование) и смених бензинопровода, който се намира на кофти място под него. Сглобих всичко и запалих колата. Гарнитурата, обаче се попрокъса малко и от там започна да сму4е въздух и колата започна да работи зле. НО>>>> фурсирайки я, тя вдигаше отново нормалните си обороти и стигаше до прекъсвача. Така беше за около 5 мин. и после пак до същото положение - 5000 обор., не пове4е. Разглобих отново, смених си гарнитурата, колата започна отново да си работи добре, ве4е не се просмукваше въздух, но оборотите пак до 5000. Ако това не6то може да ви говори, моля пишете ми. Поне как си обяснявате слу4ая, 4е за малко със скапала се гарнитура на този капак, със сменен нов бензинопровод колата започна за кратко отново да вдига обороти и след няколко минути пак да спре.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 377
Регистриран на: 9.07.2004
Местоположение: София-войн от запад....бар Гири
Пол: Мъж
Кара: 745i;740d;330xd;330i-Convertible
Мечтае да кара: кока & цици
Детайли за колата: с чип !!!

Мнение от Lunaticc 1 » 27 Окт 2004, 17:29

направо не е истина как Слитер описва проблема все едно за моита колица горката говори,то не е ли по добре направо нек'в двигател по-голям да си вземе човек(имам предвит като кинти естествено) :( :( :( :( :( :( :( :( :( :bcry: :bcry: :bcry:
Чеп Туринг !
Мантинела Тунинг !!!
Леген Пауър Рейсинг !!!!!
Перални,Тостери,Миксери, и Гипсокартонь на ЧАСТИ !!!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Мнение от slitter » 27 Окт 2004, 21:05

Лунатик, кво бе човече, и твойта ли кочинка го има твоя проблем. Не се обиждай, че я наричам така, но в крайна сметка си е така, кола над 10 год. си е кочина..... Иначе и аз съм фен на марката... :D Ти намерил ли си решение на тоя проблем? Със смяна на вала ли мина или ти предстои.

И сега се обръщам към всички:
Пичове,
На един приятел е36цата пак имаше такъв проблем, само дето той си смени всички бензинопроводи и тя се оправи. Ето за6то си мислия, 4е е възможно да е нещто от горивната система. Като се изключат всички възможности вече ще си сменя вала и кобиличките - не съм циганин и когато се налага да се смени нещо го сменям, НО не ми се дават пари (не са малко поне за пове4ето от нас мисля, които караме коли на тази възраст) за нещо такова и след това някой педал от някой сервиз да ми каже "Я, не било от това", щото вече ше бия някой разбирач в сервиз, щото на мене се ми се падат "разбирачи"...... КОЛКО ПАРИ СЪМ НАБИЛ ОТ ТАКИВА РАЗБИРАчИ НЕ Е ИСТИНА. нЕщА, КОИТО СА СИ БИЛИ В РЕД СА МИ СЕДЯТ В МАЗЕТО. е.....НЯКОИ УСПЯХ ДА ПРОДАМ, АМА.......... ВЕчЕ МИ Е ПИСНАЛО

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Мнение от ///M Power » 28 Окт 2004, 11:17

щом не трака може и да не е като моя проблем.....но при мен 100% си е за смяна на доста неща.....
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 20.06.2004
Местоположение: Sofia

Мнение от Madmax » 28 Окт 2004, 21:45

Аз сега като се замислям стигам до извода, че можеш да имаш запушен катализатор. Не е зле да го провериш заедно с клапана за регулиране на налягането на горивото. Когато се увериш, че тия две неща са в ред, можеш да минеш на другите варианти.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 295
Регистриран на: 25.06.2008

Мнение от toni3d1 » 27 Авг 2009, 22:14

абсолютно същия проблем имам . какво ли несмених .... побарках се . дразнещо е . вземеш да изпреварваш и оп гадния звук от двигателя БРРРРРРРРР.....''' и забива нос . клапата на дебитомера се тресе като за последно но не е от дебитомера пробвах с друг и с него беше същото . и мен ме посъветваха за катализатор то само той остана . иначе колата нетрака ! нито на студено нито на топло двигателя е М40 1.6 93та год . тва е толкова често срещан проблем и никой незнае от какво е . палец , капачка , горивен филтър , свещи , кабели , 100000 пъти елкон диагностика , сваляне капака на вала , оглед , смяна на масло , маркучи , почистващи добавки '' на корем'' , сваляне на бензиновата помпа с цел оглеждане . нищо незлиза , а проблема си седи . УЖАСНО Е НАПРАВО !!!! поне усетих какво е ! свършва бензина от някаде . недостиг на бензин е за мен . някакво запушване е . а колко колеги са ми предлагали решение на проблема със смяна на вала предложен от тях . вала няма да ти прави проблем 3 сек след като пуснеш газта и постепенно да се оправят оборотите . имам понятие от двигатели . това е недостиг на гориво !!!! страдат от някакъв проблем тези М40 . съмнявам се в клапана който връща излишното гориво. колеги ако някой си оправи колата нека пише до администраторите темата му да седи във важни защото 80на100 от имащите М40 страдат точно от това !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Мнение от Nukem » 27 Авг 2009, 22:20

Пуснато на: 28 Окт 2004, 22:45 Заглавие:
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1264
Регистриран на: 27.04.2008
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: M42 POWER

Мнение от petio_bmw 318is » 27 Авг 2009, 22:26

toni3d1 написа:страдат от някакъв проблем тези М40 .
проблема им е само един голям + 8 малки проблемчета и още в началото на темата са го написали :winky:

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook