Обръщане на волан (десен-ляв) на E46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 736
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: мадамите да крещят :)

Обръщане на волан (десен-ляв) на E46

Мнение от Rundev » 06 Яну 2009, 23:37

Здравейте,дълго бях против тази процедура (обръщане на волан) но ето че взеха да ме навиват,но никой неказва къде може да бъде извършена тая процедура!Та реших и си харесах читава е46-ца за хубави пари от англия.Въпросът ми е възможно ли е на е46 обръщане на волана,ако е възможно каде? и как? и най-важното колко ще одрусат крушата.(Колко ще ми коства) Сажелявам колеги ако дублирам темата ама съм изправен пред дилема и се нуждая от вашето мнение като хора който харесват и карат тази марка.Благодаря ви предварително и ще очаквам вашите отговори.Поздрави

P.S. Харесал съм си 318CI e46



Поздрави !!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1410
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: на жълтите павета
Кара: на бира и кебапчета
Мечтае да кара: М6-ца кабрио

Мнение от alexsch » 07 Яну 2009, 7:43

....да не говорим за всички снопове кабели, които са в изобилие при Е46-цата, как трябва да се пускат отново....абе НЕ СТАВА!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 736
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: мадамите да крещят :)

Мнение от Rundev » 08 Яну 2009, 10:24

Добре де изчетох много теми,различни саитове и...... нищо !!!
Всички говорят за обръщане на волана и почти всички имали приятел който да е обръщал волана и пак нищо!!! Никой ненаписа конкретно град сервиз или телефон или каквото и да било !!! Имам чувството че обръщането на волана е един мит,който не се е сбъдвал в българия,как мислите колеги?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1410
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: на жълтите павета
Кара: на бира и кебапчета
Мечтае да кара: М6-ца кабрио

Мнение от alexsch » 08 Яну 2009, 12:50

...мисля, че това е задача за мазохисти!


Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Бързо
Мечтае да кара: М3 Е92

Мнение от ludia » 08 Яну 2009, 15:16

Това е идиотщина да се обръща волана.
Или се кара така или се взима двигателя ако е голям.
А за 318 да му обръщаш волана, мазохизъм.
Има много добри колички особено 318 с ляв волан. А и ако се захванеш с овръщане колата ще ти стъпи като почти две.
Изображение
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!


http://clip4e.com/play.php?id=45143

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Мнение от xerial » 08 Яну 2009, 18:16

здр колеги

само искам да споделя нещо мн интересно :)

Та от известно време се интересувам и аз от смяна на волан но на е60 530д :twisted: та накратко - мой приятел живее и работи в Германия в оторизиран сервиз на шкода и един прекрасен ден постапва клиент с Мерцедес Е клас 2002 новия файс и човека иска да му се сложи теглич за караванатаааа.И хората почват да си действат докато не видят 4е нещо кабеляците на тоя мерцедес не са както трябва.Пращат запитване до мерцедес с рамата на колата и получават отговор : този мърк е от партида предвидена за Англия но пратката пропада и за да не ходят зян коли4ките швабите набарзо обращат само волана с таблото без да сменят инсталацията,така че смяната на волана от десен на ляв хич не е толкова зле като идея особено като се имат в предвид цените на колите от Англия.
Изображение Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 25.03.2007

Мнение от mpower75 » 08 Яну 2009, 23:53

Някьде го четох вчера,колегата взема 2000лв.Разтьрси се из подфорумите.Успех.


Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Бързо
Мечтае да кара: М3 Е92

Мнение от ludia » 09 Яну 2009, 1:10

xerial написа:здр колеги

само искам да споделя нещо мн интересно :)

Та от известно време се интересувам и аз от смяна на волан но на е60 530д :twisted: та накратко - мой приятел живее и работи в Германия в оторизиран сервиз на шкода и един прекрасен ден постапва клиент с Мерцедес Е клас 2002 новия файс и човека иска да му се сложи теглич за караванатаааа.И хората почват да си действат докато не видят 4е нещо кабеляците на тоя мерцедес не са както трябва.Пращат запитване до мерцедес с рамата на колата и получават отговор : този мърк е от партида предвидена за Англия но пратката пропада и за да не ходят зян коли4ките швабите набарзо обращат само волана с таблото без да сменят инсталацията,така че смяната на волана от десен на ляв хич не е толкова зле като идея особено като се имат в предвид цените на колите от Англия.

Да предполагам ако имаш завод за производство на БМВ няма да е толкова сложно да размениш волана.
Интересна история ;)
Изображение
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!


http://clip4e.com/play.php?id=45143

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Мнение от xerial » 09 Яну 2009, 13:09

и това го има ама все пак може да се пробва според мен си заслужава :)
Изображение Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1410
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: на жълтите павета
Кара: на бира и кебапчета
Мечтае да кара: М6-ца кабрио

Мнение от alexsch » 09 Яну 2009, 14:31

Според мен грам не си заслужава! не може да не преправиш жиците! погледи само около шофьора колко бутони и лостчета имаш! като не може жица по жица да теглиш само разликите.....абе изобщо не си заслужава! единствения вариант е - имаш някъде е46-ца с ляв волан, ала примерно гроб от всякъде- идва десния и от двете се прави една, ама пак целия той фитнес.....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 176
Регистриран на: 4.10.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж

Мнение от kalanak » 28 Яну 2009, 17:24

колега в продажби има човек който внася коли от англия и коментираха че са обръщали скоро е60 и една х5ца и всичко било ок. ако искаш се поразрови и пиши после тука какво е станало. Аз не мога да ти дам линк защото много малко разбирам от компютри. Мисля че човека беше от благоевград успех

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 28.10.2007
Местоположение: в град на курви и вятър
Пол: Мъж
Кара: ше М50Б20 Ванус
Мечтае да кара: Офчи Кон
Детайли за колата: M50B20 Vanos coupe

Мнение от PeYo » 13 Фев 2009, 20:05

това е човека --->>> Предлагаме цялостна услуга - части, обръщане, стенд, обслужване и пастиране от професионалисти, с други думи - давате ни един очуk
ан автомобил с дясна дирекция - връщаме Ви чисто нов с лява дирекция, стремим се към 100% оригинален вид и го постигаме
Цените варират, зависи от автомобила, трудът е между 1000 лв. и 1600 лв. , в която цена са включени консумативите по обръ
щането, стенд, пастиране, цялостно почистване /изпиране ако времето го позволява/ , даваме гаранция за свършения труд!
***

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1705
Регистриран на: 8.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само по празници

Мнение от Wolfen » 13 Фев 2009, 20:38

ХАхахаах това много звучи като "Пич оправи ми колата" - хващат една прогнила кочина и я правят като сега слезнала от конвейра ;) Сигурно повечето автокъщи са им клиенти на тези :mhihi:

Що по-добре не си купиш с десен волан и с автоматик ... така няма да те е грижа от коя страна е ръчката, а пък цената на автомобила ще е доста по-ниска :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 301
Регистриран на: 8.02.2008
Кара: 320 i
Мечтае да кара: Е90 пак бензин

Мнение от ивайло81 » 14 Фев 2009, 2:50

е пак ще си остане проблема с изпреварването,поне според мен там е проблема.с волана ще свикна ама това да карам зад камион и нищо да не виждаш.рисковано е.поне е предпоставка за ПТП

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 176
Регистриран на: 4.10.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж

Мнение от kalanak » 14 Фев 2009, 16:04

Ако правите нещата качествено предполагам че ще се скъсате от работа.Колега давате ли гаранция. :D

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook