някой нaмерил ли е тоя смотан лентов кабел

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1204
Регистриран на: 24.04.2008
Местоположение: Пловдив,Поповица
Пол: Мъж
Кара: Е38-ца

някой нaмерил ли е тоя смотан лентов кабел

Мнение от golov_bg » 15 Окт 2008, 14:09

колеги някой да е открил лентовия кабел за КМ-те или поне подобен....????аз намерих един ама е 16 пинов и го срязах на 4 части щото беше дълъг ама не ми се получи казаха ми да го занеса на някой майстор дето се занимава с gsm-и да го духа и да го залепи...
Dirty Hands are a Sign of Clean Money


Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: от моабет на моабет

Мнение от dinozab » 15 Окт 2008, 14:57

Я виж тука може и да намериш
http://www.tme.eu/bg/katalog/lentowi-ka ... meters%3D1

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 590
Регистриран на: 18.07.2006
Местоположение: Sofia-Младост TeaM
Кара: E39 528iA

Re: някой нaмерил ли е тоя смотан лентов кабел

Мнение от IAV » 15 Окт 2008, 15:01

golov_bg написа:колеги някой да е открил лентовия кабел за КМ-те или поне подобен....????аз намерих един ама е 16 пинов и го срязах на 4 части щото беше дълъг ама не ми се получи казаха ми да го занеса на някой майстор дето се занимава с gsm-и да го духа и да го залепи...

Колега щракни една снимка на тоя кабел и колко ленти трябва да са че съм се амбицирал и аз!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 429
Регистриран на: 11.04.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34

Мнение от skylord » 15 Окт 2008, 16:52

още няма решение на проблема, купихме кабели от поп богомил, но се оказа, че не трябва да са пластмасови а едни като хартиени "графитни лентови кабели" защото са меки и имат лепило на тях ... за сега единственото място дето намерихме такива (с различна стъпка естествено) бяха в една фирма за касови апарати... но и те не стават - търсенето продължава...

П.С. крачетата бяха или 45 или 46... но ако намерим правилна стъпка може да се направят от 2-3-5 кабела въпроса е в стъпката и вида на кабела... с пластмасовите не стават щото не са достатъчно меки за да контактуват със стъклото!!! :(

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 22.07.2006
Местоположение: Разград
Пол: Мъж
Кара: ше E34 /грухчо/
Мечтае да кара: E34 M5

Мнение от tahsinov » 15 Окт 2008, 17:49

Нямат оправия тия пиксели :bcry:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1204
Регистриран на: 24.04.2008
Местоположение: Пловдив,Поповица
Пол: Мъж
Кара: Е38-ца

Мнение от golov_bg » 15 Окт 2008, 21:57

абе те имат ама явно ние нямаме нйните материали за да го оправим
Dirty Hands are a Sign of Clean Money

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 566
Регистриран на: 24.09.2007
Местоположение: София
Кара: T-34

Мнение от rdvr_burgas » 15 Окт 2008, 22:31

На моята кола нямам проблеми с тоя прословут лентов кабел вече 8 години, като свалих таблото просто от любопитство, забелязах че е отваяно още в Германия и най-вероятно там са му баяли :mhihi: Явно могат да се оправят тея пиксели, но дали тук някой може..... :roll:
R6 - Was sonst?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Мнение от Ненко Вранков » 15 Окт 2008, 22:47

моята е със стария брояч-аналоговия... иначе досега да го бях измислил ;) някой ако има излишно такова табло с прецакани пиксели да го изпрати насам да го лекувам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Мнение от Zubcho » 15 Окт 2008, 22:50

dj_ennsy_1 написа:моята е със стария брояч-аналоговия... иначе досега да го бях измислил ;) някой ако има излишно такова табло с прецакани пиксели да го изпрати насам да го лекувам.


Измисли го за всички останали. На моето табло му баяхме със Стоянчо, демек му зачистихме малко пистите на кабела, ама ядец промяната беше съвсем лека. Ако някой намери такъв кабел направо да купува повечко, че тук половината ревем от този проблем. Естествено ще напием човека порядъчно след извършения ремонт :)
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1634
Регистриран на: 11.11.2003

Мнение от Slavi_m » 16 Окт 2008, 0:58

Zubcho написа:Измисли го за всички останали. На моето табло му баяхме със Стоянчо, демек му зачистихме малко пистите на кабела, ама ядец промяната беше съвсем лека. Ако някой намери такъв кабел направо да купува повечко, че тук половината ревем от този проблем. Естествено ще напием човека порядъчно след извършения ремонт :)


:!: :!: :!:

Не знам моята на колко км 'се води' ..пък дали са я връщали при положение че не се вижда?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2855
Регистриран на: 10.01.2008
Местоположение: София
Кара: Хилядолетен сокол

Мнение от NikiNikolov » 16 Окт 2008, 7:55

Здравейте, пробвайте в www.comet.bg, вижте му адреса и най-добре посетете на място.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1204
Регистриран на: 24.04.2008
Местоположение: Пловдив,Поповица
Пол: Мъж
Кара: Е38-ца

Мнение от golov_bg » 16 Окт 2008, 14:24

мерси колега ще го потърся
Dirty Hands are a Sign of Clean Money

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Мнение от Zubcho » 16 Окт 2008, 21:55

Колега ако успееш да излекуваш таблото пиши ме и мен за лекуване.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1204
Регистриран на: 24.04.2008
Местоположение: Пловдив,Поповица
Пол: Мъж
Кара: Е38-ца

Мнение от golov_bg » 16 Окт 2008, 22:01

нямаш грижи само да го намера тоя смотан кабел,абе и те германците за някои неща са доста тъпи да ги ева това сега можеше малко да си поиграят и да го направят с другия чишит на кабела дето го слагат по елките и другите марки го ползват...
Dirty Hands are a Sign of Clean Money

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Мнение от Zubcho » 16 Окт 2008, 22:08

golov_bg написа:нямаш грижи само да го намера тоя смотан кабел,абе и те германците за някои неща са доста тъпи да ги ева това сега можеше малко да си поиграят и да го направят с другия чишит на кабела дето го слагат по елките и другите марки го ползват...


Можеше ама както виждаш не са. И е39 страда от тази болест. И е38 също. Ако успееш да решиш и техния проблем ще изкараш добри пари ;)
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

Следваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook