Аудио схема/кабели

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 14.10.2002

Аудио схема/кабели

Мнение от Indiana » 19 Авг 2004, 22:52

Преди седмица се сдобих с едно Е36 и безспирно тичане по митници, КАТ, общини и т.н. днес се пънках с поставянето на МР3-ката от Форда ми. Значи страшно удобно са измислили този огромен куплунг с всички кабели за касетофона и на всички трябва да пише за какво са, но имам няколко, които вероятно са сменяни и не знам за какво са. На касетофона също имам няколко кабела, които досега не съм ползвал и цветово съвпадат, обаче се оказва, че са за различни неща. Примерно има един оранжев(ако не се лъжа), на който пише "car light" и предположих, че е нещо чрез което като намалям светлината на таблото ще намаля и тази на касетофона, но като ги свържа и на касетофона веднага излиза "MUTTING", като ги разкача и всичко отново си е ОК. Не мога да намеря легендата на кабелите на касетофона, но май този кабел беше нещо за мобилен телефон. Та отново да задам въпроса си по-ясно. Има ли някой който може да каже или знае къде в интернет мога да видя кой кабел от този куплунг за какво е.
И още нещо. Когато връзвах касетофона го вързах само на постоянния "+12V" за да може да свири и при изгасена кола, но както си свири и като я запяла, касетофона се спира и пак тръгва (един вид се рестартира) при вас как е?

Babuna master
Аватар
Мнения: 1606
Регистриран на: 24.06.2003
Местоположение: Дупниzа

Мнение от mitak_o » 20 Авг 2004, 12:23

и при мене се рестартира... не знам дали има по-постоянен + от тоя дето използвам .?. има много кратък импулс на прекъсване, някои касетофони не го усещат обаче моето цд Айша (AIWA) се рестартира и от 1-ви трак почва :ranting:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от vaskoto1 » 20 Авг 2004, 12:33

има 2 линии от контактния ключ-едната се нарича АСС и при контакт оживява всичко по колата а другата е контролна за електрониката и в момента на въртене на стартера по нея няма ток. щом отпуснеш ключа и пак има. ако сте вързани на тая линия така ще е.
а car light ако не се лъжа е илюминация на устройството когато не работи. колата е на фарове например и музиката е изключена и в тъмното да не търсиш кое копче за какво е-то си свети цялото нещо.
обаче ако го вържеш с постоянно захранване ще свети постоянно-трябва да го вържеш към осветлението.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4859
Регистриран на: 7.02.2003
Местоположение: София
Кара: на 1,6 бара
Мечтае да кара: 911

Мнение от bmwdriver » 20 Авг 2004, 19:33

Последна промяна bmwdriver на 01 Май 2007, 17:09, променена общо 2 пъти
'91 Е36 32?i 24V- тия с детските болести и многото екстри 8)
Изображение
Driver's Racing Team
KBDremap

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 14.10.2002

Мнение от Indiana » 20 Авг 2004, 23:23

Много благодаря на bmwdriver! Точно това търсех, но явно не съм търсил достатъчно. Има някои неща, които се разминават, но това са основно цветовете(които по принцип имат стандарт :dunno: ) и тука липсва онази жичка "car light", но вече се отказах да се занимавам с нея. Едва побрах кабеляците зад касетофона и не мисля да го свалям отначало.
Отново ви благодаря :)

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 16.12.2004
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Е60 530d

Кабелите към задните тонколони

Мнение от maxi666 » 05 Юни 2005, 14:42

Някой може ли да ми каже от къде точно са прекарани кабелите за задните тонколони на Е36 купе,че искам да си ги сменя с по дебели а не ми се разкачва всичко. :help: Предварително ви благодаря

Гост
Аватар

Мнение от Гост » 06 Юни 2005, 1:14

"car light"

ако не се бъркам на моя вързахме тая жица и сега като пусна светлините ми светят сички копчета на ЦДто без да работи .. аз пък се чудех имаше някакъв кабел който уж като пусна фаровете да ми намаля светлината на екранчето но така и не става или можеби ЦДто си няма такава екстра което е гадно че някои път ми свети доста и като искам да го намаля свалям панела .. някфи идеи ? цдто е пионерче 5630

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 16.12.2004
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Е60 530d

Намаляне на осветлението

Мнение от maxi666 » 06 Юни 2005, 14:12

Значи виж пич,аз съм със Сони,моя диск я има тази опция,за твоя незнам,съответната жица на диска можеш да я вържеш към всяко място където като пуснеш фарове светва някоя лампичка.Аз мойта я вързах за една жичка отиваща към електронния часовник под касетофона.Мисля че опцията за намаляване на осветлението се казваше Диммер-виж в менюто дали я имаш. 8)
Това е колата !!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1383
Регистриран на: 17.09.2004
Местоположение: Банкя
Кара: E21 79'

Мнение от Pin2 » 06 Юни 2005, 15:32

Аз неразбрах, нали е с букса? Какъв е проблема да се върже букса в букса, при условие , че има поне 10 вида модели букси от стандартната на БМВ, за други касетофони. Иначе схемата горе показва точно за какво става дума.
Приятелите идват и си отиват, а враговете се натрупват.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 17.05.2005
Местоположение: München
Кара: E39 2003 525i Touring

Мнение от Lexus » 07 Юни 2005, 0:04

А аз не разбрах къде се намира тази кар лайт жица от ЦДто ли идва или я има на буксата с кабелите на колата :?:
A1Automobile

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 538
Регистриран на: 20.04.2005

Мнение от jk » 20 Юли 2005, 0:18

Аз съм с блаупункт и като пусна фаровете/габаритите цд-то светва по-слабо (да не дразни очите нощем предполагам)... та сигурно тази жичка е за това...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 387
Регистриран на: 21.05.2006
Местоположение: madrid
Пол: Мъж
Кара: F31

Мнение от stoni » 21 Май 2006, 20:37

купуват пакет жици от едната страна са за стандарта на БМВ а от другата са универсални купих си Сони и ги исталирах за две минути обърнете внимание че st.уредбите JVC не са подходящи за БМВ не им съвпадат чоповете

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 25.04.2006
Местоположение: middle of nowhere
Пол: Мъж

Мнение от DBPM » 23 Май 2006, 19:26

Stoni : купуват пакет жици от едната страна са за стандарта на БМВ а от другата са универсални купих си Сони и ги исталирах за две минути обърнете внимание че st.уредбите JVC не са подходящи за БМВ не им съвпадат чоповете

е бате ти луд ли си аз съм с JVC G722 с USB с един колега за 5 минути сложихме музиката като аз само гледах :D

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook