хидравлична рейка

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Нощния ездач
Нощния ездач
Аватар
Мнения: 3522
Регистриран на: 13.07.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: дългия по таван

хидравлична рейка

Мнение от Engi » 27 Юли 2004, 23:38

така, забелязах, че това е един често срещан проблем и затова реших да напиша една обобщена тема по въпроса, след това вие да ме допълните, ако пропусна нещо, и така да направим една готина обобщена тема:)

Казанчето на хидравликата се намира в дясно от двигателя,по-точно
между двигателя и дебитомера.Като отвиете капачката на нея има щека с отбелязани минимум и максимум. Маслото за хидравликата е АTF.Произвежда се от всяка фирма за масла. Оригинално БМВ масло АТФ на Оборище струва 17 лв./л.Системата побира около 0.7 л.

При Е36 често се срещат течове в хидравликата. това не е случайно. в повечето случаи сами си причиняваме проблемите с нея. запомнете едно: НЕ навивайте волана до край, а дори, ако това се случи, побързайте веднага да отпуснете няколко сантиметра, така че да не се чувства напрягане на двигателя и лекия спад в оборотите. но все пак, тя е направена да издържа подобни леки натоварвания. ако навиеш волана до край и вкараш колата на 6500 оборота, тогава вече шанса да издухаш сервото е огромен. нека приемем, че това вече е станало:
има голяма вероятност да сте прецакали семерингите на рейката. ремонта е около 60-80лв., подменят се всички семеринги и всичко е ок. но има и друга възможност... ако и след смяната на семеригните, продължи теча: значи вероятно има вътрешен пробив и тогава единственото решение е подмяна на рейката. втора ръка се среща на добри цени. между другото ако някой ви излъже, че не става хидравлика от Е34, не му вярвайте. просто трябва да се подмени заедно със стойката, защото и тя е различна, и след това всичко е ок отново:) до колкото знам, рейката свири, защото има два кръга на различно налягане, и когато има пробив почва да свири почти като ремак. моля ако съм пропуснал нещо, да ме допълните;)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1088
Регистриран на: 28.02.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 330xi
Мечтае да кара: F10 M5

Мнение от dr-who » 28 Юли 2004, 7:24

Engi, аз имам теч в рейката, тази зима на Витоша, навъртях волана докрай и дадох около 5000 оборота колата да почне да се върти, от момента в който потеглих се чу един странен звук., хидравликата спря да работи, учудих се, оказа се че хидравличната помпа е спряла да работи
та съм напълно съгласен за това с оборотите. НЕ ГО ПРАВЕТЕ :?
--
Powered by: Miller Performance
Revolutionary BMW Performance chips
--

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Мнение от ludiagsm » 28 Юли 2004, 7:35

абе мойта се разщрака нещо :) не те4е ама :? :? :? незнам какво да я права писна ми да се набутвам по тая кола искам наморе

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1088
Регистриран на: 28.02.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 330xi
Мечтае да кара: F10 M5

Мнение от dr-who » 28 Юли 2004, 9:48

lud, аз затова спрях :P
след морето пак :lol: :lol: :lol:
--
Powered by: Miller Performance
Revolutionary BMW Performance chips
--

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 22.07.2004

Re: хидравлична рейка

Мнение от Bimmer » 28 Юли 2004, 12:29

Мерите нивото на прав волан и с работещ двигател.

Engi написа:Системата побира около 0.7 л


Ако я източиш цялата хваща точно 1.2 л

Компактен
Аватар
Мнения: 1365
Регистриран на: 11.12.2002
Местоположение: Sofia

Мнение от quixzole » 29 Юли 2004, 8:07

Не е верно....предния път катъо сменях я източихме цялата.....побра по-малко от литър....помня че ми остана и за доливане :roll:
Изображение Изображение Изображение Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 6.12.2003
Местоположение: Sofia

Мнение от Tsv » 29 Юли 2004, 9:56

При мен нито има течове, нито вие, обаче при разклащане на волана на ляво и на дясно се усеща едно като прескачане, от кво може да е при положение, че със сигурност е от рейката нещо?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1956
Регистриран на: 23.06.2004
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: 1985 BMW E30 M10B18

Мнение от ivantchoG » 29 Юли 2004, 10:29

Tsv написа:При мен нито има течове, нито вие, обаче при разклащане на волана на ляво и на дясно се усеща едно като прескачане, от кво може да е при положение, че със сигурност е от рейката нещо?
А като раздрусаш накрайниците тропкат ли втулките? Ами можеш да очакваш след Н-километра колата да завива, докато ти държиш волана без да го въртиш, или да въртиш волана, а колата да си кара направо. Това - като започнат да прескачат зъби, засега само се опитват.
Може да се разминеш само с реглаж на рейката, а може да се наложи ремонт или смяна - зависи от състоянието.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 22.07.2004

Мнение от Bimmer » 02 Авг 2004, 0:33

quixzole написа:Не е верно....предния път катъо сменях я източихме цялата.....побра по-малко от литър....помня че ми остана и за доливане :roll:


К'во съм ти виновен бе батенце смени си я пак ..... :mha: :mha: :mha:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4859
Регистриран на: 7.02.2003
Местоположение: София
Кара: на 1,6 бара
Мечтае да кара: 911

Мнение от bmwdriver » 02 Авг 2004, 11:35

Понеже аз написах,че хидравличната система побира 0.7 л.,е редно да
се извиня на всички за неточността :oops:

П.С. При смяната обаче системата побра 0.7 л,въпреки,че след като
източих маслото,запалих колата и помпата изхвърли останалото масло
по целия гараж :wink:
'91 Е36 32?i 24V- тия с детските болести и многото екстри 8)
Изображение
Driver's Racing Team
KBDremap

Полковника
Аватар
Мнения: 2998
Регистриран на: 8.03.2004
Местоположение: в по- следния блок на София
Кара: мухите да се лепят по лявото стъкло

Re: хидравлична рейка

Мнение от TheBoss » 02 Авг 2004, 12:34

Engi написа: запомнете едно: НЕ навивайте волана до край, а дори, ако това се случи, побързайте веднага да отпуснете няколко сантиметра, така че да не се чувства напрягане на двигателя и лекия спад в оборотите. но все пак, тя е направена да издържа подобни леки натоварвания.


По принцип не би трябвало да има проблем със навиването на волана до край. При това положение има предпазен клапан, който сработва и налягането пада. А дали работи клапана се разбира по лекото свирене на хидравликата. При това положение би могло да се завие без проблем, стига да не се форсира двигателя. Ясно, че при 6000 оборота може не само рейката ами и помпата да се скапе. Друг въпрос е дали клапана работи. За 10-15 години там се събира такава мърсотия, че е почти желателно да е смени маслото като при това и се промие системата. Да ще излезе малко по-скъпичко, но по-добре пари за АТF от колкото пари за помпа или рейка.
Изображение

Нощния ездач
Нощния ездач
Аватар
Мнения: 3522
Регистриран на: 13.07.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: дългия по таван

Мнение от Engi » 02 Авг 2004, 19:11

някъде из нета бях чел: " не задържайте волана си навит до край над 4-5 секунди ". ако искате да ви е мирна главата, по-добре не го правете;)
относно смяната на маслото, и мойта побра 0.7-0.8л., но явно останалото масло е вътре в системата, и затова така се получава
Изображение

Компактен
Аватар
Мнения: 1365
Регистриран на: 11.12.2002
Местоположение: Sofia

Мнение от quixzole » 03 Авг 2004, 11:48

Абе кажете къде да отида да ми го сменят, че нямам един ключ аз!? Трябва утре най-късно да свърша тая работа че заминавам :roll:
Изображение Изображение Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10444
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Мнение от Leon » 03 Авг 2004, 17:35

В някой сериозен сервиз за смяна на масла (На Стамболийски и К.Величков, например или на Св. Наум, малко след х-л Хемус), в големите авто-центрове (Мотоексперт)... Лек път! :wink:
Never mistake motion for action...

Летящия холандец
Аватар
Мнения: 19401
Регистриран на: 10.01.2003
Местоположение: предимно в гаража
Кара: M3E30х2,M3E36х2,M3E92,M5E39х2 и др.

Мнение от ///Явор » 03 Авг 2004, 20:12

тоя на Св.Наум е добьр.
Изображение
С ЧАТ НА Л.С. НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА Работно време 10:00-18:00 тел:0887616782

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook