УПЛЪТНЕНИЕ ЗА СТЪКЛО

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 17.07.2004

УПЛЪТНЕНИЕ ЗА СТЪКЛО

Мнение от Sasho 28 » 22 Юли 2004, 22:18

Здравейте,пичове!Интересува ме някой знае ли колко струва уплътнението за преден десен прозорец на е 36 седан (това което го води и го обикаля целия)? На мен ми е скъсано отпред и ми го усуква,ще ми счупи щипките... :shock: Ако някои го има,да даде оферта,предварително благодаря!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Re: УПЛЪТНЕНИЕ ЗА СТЪКЛО

Мнение от ludiagsm » 23 Юли 2004, 9:28

Sasho 28 написа:Здравейте,пичове!Интересува ме някой знае ли колко струва уплътнението за преден десен прозорец на е 36 седан (това което го води и го обикаля целия)? На мен ми е скъсано отпред и ми го усуква,ще ми счупи щипките... :shock: Ако някои го има,да даде оферта,предварително благодаря!!!


в дарукар ,към 40лв отдавна го купувах , сега и за мен е ред за шофьорската врата :)

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Мнение от © » 23 Юли 2004, 9:40

40лв. ми се струва доста оптимистично
аз ги взех по 58лв :roll: , но може и да са си "сложили" по 18 лв :oops:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Мнение от ludiagsm » 23 Юли 2004, 9:55

ами несм 100% сигурен но ми се върти около сега като про4етох 58лв май това е точната цена :) , трябва разходка до дару :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1651
Регистриран на: 18.07.2003
Местоположение: Chicago (Пловдив)

Мнение от Dimitar » 23 Юли 2004, 11:45

На мен пък днес ми се счупи едното рамо на механизма за прозореца на шофьорската врата. Намериха ми един механизъм от ръчен прозорец за 50 лв. и сега чакам да ми го доставят. Та въпроса ми е - има ли разлики в механиката за съклото м/у този за ел.стъкла и този за ръчно отваряне и затваряне.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1263
Регистриран на: 29.01.2003
Местоположение: ... p0d n€b€t0, n@ m0r€t0 ...
Пол: Мъж
Кара: e39 525dA
Мечтае да кара: м6

Мнение от moni76 » 23 Юли 2004, 14:31

Dimitar написа:На мен пък днес ми се счупи едното рамо на механизма за прозореца на шофьорската врата. Намериха ми един механизъм от ръчен прозорец за 50 лв. и сега чакам да ми го доставят. Та въпроса ми е - има ли разлики в механиката за съклото м/у този за ел.стъкла и този за ръчно отваряне и затваряне.


Има и то май не е малка разликата :roll:
My BMW history:
'91 E36
'97 E36
'00 E46
'01 E46
'99 E39
'03 E39

Изображение
http://www.youtube.com/watch?v=plxNfU-PA2c&NR=1 8)

Babuna master
Аватар
Мнения: 1606
Регистриран на: 24.06.2003
Местоположение: Дупниzа

Мнение от mitak_o » 23 Юли 2004, 15:17

какво ти се е счупило на механизма ? аз имам доста пириклучения с тоя механизъм , ама на края го измамих да работи без да чупи водачите ( те са 4 лв. ДАРУ )
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1651
Регистриран на: 18.07.2003
Местоположение: Chicago (Пловдив)

Мнение от Dimitar » 23 Юли 2004, 15:19

Разбрах вече - разликата наистина хич не е малка. Ел. механизмите от предишните години и те са различни - днес пробвах чукорнайсе най-различни и никой не става. Най-накрая хванах един пич с едно СО2 и ми направи строшения като нов - даже и пари не ми взе. А покрай това си оправих и дрънченето на джама - когато беше свален - дрънчеше мощно 8) - падат едни уплътнения в релсите, където се движи стъклото. Утре съм решил да прегледам и другия, щото се оказа, че има доста слаби места в тоя механизъм. Съвета ми към всички с Е36-ци е да си ги проверят тези механизми, защото ако се хване навреме се оправя по-лесно. Проблема започва със спукването на едно ухо за закрепване на механизма - намира се точно зад дръжката за отваряне на вратата - когато то се спука - механизма се измества и започва да се пука едно от рамената, което движи стъклото - след това се стига до счупването му. Ако не се хване навреме проблема, после много трудно се уцелва ъгъла му (има лека извивка) и е голяма играчка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1651
Регистриран на: 18.07.2003
Местоположение: Chicago (Пловдив)

Мнение от Dimitar » 26 Юли 2004, 9:15

Вчера свалих кората и на другата врата, и познайте - и там беше започнало да се къса въпросното ухо (беше стигнало до половината) и сега и то ще претърпи една заварчица. Таке, че пичове с Е36-ци - проверете си механизмите на прозорците, докато не е станало късно 8) .

Компактен
Аватар
Мнения: 1365
Регистриран на: 11.12.2002
Местоположение: Sofia

Мнение от quixzole » 26 Юли 2004, 9:43

При мене си е вече късно........още като взех колата се беше спукало рамото...заварих го, но явно не съм уцелил този ъгъл за който говориш и сега стъклото ми бяга напред, ако не го придържам с ръка на зад понякога излиза от предния водач и пада......колко пъти съм го разглабял само...писна ми......дане говорим, че неще и да уплътни хубаво и при висока скорост шума в купето е отврат :cry:
Как точно да го настоя този ъгъл ...дай некви типс.....според мен вече се е изместил доста нанякъде...незнам дали ще може да се оправи..даже така се бях отчаял скоро, че бях решил да търся нова врата :?
Изображение Изображение Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1651
Регистриран на: 18.07.2003
Местоположение: Chicago (Пловдив)

Мнение от Dimitar » 26 Юли 2004, 9:55

Чак пък нова врата 8) . Ако само ти е било пукнато рамото едва ли се е променил ъгъла. При мен се беше счупило нацяло. А и от него не се регулира сходимоста на прозореца. Ако не е заварено както трябва започва да опира в другите рамена просто. Има една релса, където се движи едно от рамената на механизма, завършващо с една ролка. От тази релса се регулира въпросния ъгъл, чрез един болт - само там има болт, навсякъде другаде са нитове. Аз доста си поиграх с него докато го нацеля и накрая стана - е не е супер идеално, но се разминава най-много с 1 мм. в единия и другия край на стъклото. А и може би при компакта има разлика от механизма за седана.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 30.05.2003
Местоположение: ROUSSE

Мнение от tarantulata-320i » 03 Юни 2005, 15:30

и аз има проблем със стъклото на шофьора :( веднъж се пробвах да го оправям сам,но след 3 часа мъчене му теглих една майна и го зае**х!та въпростното мъчене беше да вкарам самото стъкло в предната релса,ако някои знае как става да сподели :help: :help: :help:
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО :dunno:
320i


Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 5.04.2007
Местоположение: sofia
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: E36 - 318

Мнение от ilialazarov » 18 Авг 2007, 10:02

mitak_o написа:какво ти се е счупило на механизма ? аз имам доста пириклучения с тоя механизъм , ама на края го измамих да работи без да чупи водачите ( те са 4 лв. ДАРУ )

АМИ И АЗ ТАКА ЗА 4ЛВ СИ СМЕНИХ ПЛАЗГАЧИТЕ ИЛИ КАКТО КАЗВАТ НЯКОИ ПОВДИГАЧИТЕ И СИЧКО Е ОК

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 743
Регистриран на: 2.03.2007
Кара: в шоуто на тройките

Мнение от swh_bmw » 18 Авг 2007, 18:04

Здравейте,пичове!Интересува ме някой знае ли колко струва уплътнението за преден десен прозорец на е 36 седан (това което го води и го обикаля целия)? На мен ми е скъсано отпред и ми го усуква,ще ми счупи щипките... Shocked Ако някои го има,да даде оферта,предварително благодаря!!!

днеска си купих врата(шофорска) от една афтоморга, намира се на сточна гара(като се тръгне към горбищата се пада в ляво), там имаше дясна врата оборудвана мини от там и попитай може и на тънко да минеш(вратата беше в доста дорбо състояние и уплътнението може да е читаво)

Днеска като си разглобях и сглобих вратата и аз забелязах че започноло да се къса ухото зад дръжката, демек със заварка става :yes:

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook