Помощ за избор на банка

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Помощ за избор на банка

Мнение от Cyberloner » 22 Май 2020, 19:47

Чувам неприятни слухове за ПИБ, в която съм в момента, и ми се иска да прехвърля част от парите си в друга банка.
Не че имам някакви несметни богатства, ама ако сега фалира и трябва, да чакам 2-3 или повече месеца, за да си взема парите от фонда за гарантиране на влоговете, лятото ще е свършило и разните строитени дейности, който съм планирал, ще си останат само планове.

Та по този повод си търся банка, в която да ми се превежда заплатата и да държа някакъв малък депозит, за такива по-оперативни неща.
Изискванията са:
1. Да няма опасност да фалира в близко бъдеще.
2. Да няма такса за теглене на банкомат.
3. Да мога да си плащам месечните сметки през интернет банкирането.
4. Да мога от депозит в банката да прехвърлям пари в разплащателната сметка през интернет банкирането.

Някой може ли да препоръча нещо?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от slatanic » 22 Май 2020, 20:35

Д.....С......К.....
УникккккрЕЕЕЕд и т им е гола вода банкирането в сравнение с горните.
Мен ме дразнят много ама имам отношения с тях от години та съм им свикнал.
Но това не значи,че няма да ги сменя с горните при първият по сериозен фал. ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от exc » 22 Май 2020, 21:02

ДСК покрива условия 1, 3 и 4. Аз съм техен клиент.
Таксата за теглене от техен банкомат е 0.30 лв., от чужд е 1.10 лв. Може да имат някакви месечни пакети срещу твърда такса да ти включват определен брой услуги(сред които безплатно теглене), но не съм се интересувал.
За т.4 даже не ти е необходим депозит(иначе може по принцип). Имат виртуална спестовна сметка и може да прехвърляш пари по всяко време в разплащателната сметка. Така спестяваш и таксите за депозитната сметка.
Лихвите им по депозитите са 0.00 - поне безсрочните. Но май вече всички банки са така, ако има някаква лихва, тя е близка до 0. Това, за който има много кеш. :)
Още един плюс, за който се сещам - превалутрането при интернет плащания в международни сайтове е много близко до моментния курс на валутата, не цакат здраво в курсова разлика.
П.П. Не ги препоръчвам, поради простата причина, че нямам идея как е при другите банки. Само споделям инфо как са нещата при тях.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от Bogat-Beden » 22 Май 2020, 22:38

Ползвам Уникредит и ДСК
Първите има т кофти онлайн банкиране и добро(като за БеГе) обслужване в клонове. (само да не ти се налага да звъниш на клиентски център, кошмар са...
ДСК имат супер онлайн банкиране и кошмарно обслужване в клоновете - страшно много чакане винаги и невъзпитани кисели лелки със соц маниери... И такса за всичко, сигурно и за пърдене в клона имат ( ако те хванат)
Правих изходящ СЕПА превод от Булбанк - 1 лв, за същата сума и към същата банка, от ДСК таксата е 40 пъти по-висока - 40 лв ( ако щеш..)
В ПИБ имах сметка последно преди около 14 години, мега селяндурско обслужване и им теглих една майна, не съм се и замислял повече да ги ползвам, нямат никакво предимство според мен!
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от alekangg » 22 Май 2020, 22:53

т1 би те интересувала само ако имаш над 100к евро и то само във въпросната банка

За ПИБ от 10 год поне един път на година има слухове как фалирва.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 31.03.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d, E46,150 hp, 2002, automat
Детайли за колата: facelift

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от xaxo » 23 Май 2020, 3:55

И мен ме притеснява шума около ПИБ, но съм при тях от около 5 години и за момента не мисля да ги сменям. Не мога да намеря по-добри условия от това което ползвам там.
Евтини са ми, обслужването го намирам за добро, он-лайн мисля че са супер, физически имат добро покритие, имам под 100к евро, какво повече да търся.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от Cyberloner » 23 Май 2020, 5:09

Мерси за съветите.
И аз отвсякъде(включително и от вътре) чуквам за ДСК, че още са си в 89-та а за Уникредит смесени мнения.

А нещо за останалите - пощенска, обб, райфайзен, токуда?

Относно т1 ме интересува и ако са под 100к евро, защото там ще ми се превежда и заплатата в разплащателна сметка, която по никакъв начин не е гарантирана и ако банката изгори изгарят и тези пари.

Иначе позлвам ПИБ от 2009 и нямам оплаквания, просто точно в момента ще е адски глупаво да не мога да си разполагам с парите, защото ми трябва в следващите 1-2 месеца.

Със сигурност тия дни ще изпразня разплащатателната сметка и 1-2 месеца ще си плащам с кредитната карта, тъкмо ако фалира да съм на далавера :lol:
Последна промяна Cyberloner на 23 Май 2020, 6:53, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 20.12.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от red_bull92 » 23 Май 2020, 6:53

И аз обмислям смяна на банката, защото от 20 отивания до банкомата 19 не работи дадения банкомат....... На Уникредит съм......
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E36 318is (m42b18) на части -> http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p3958725

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от georgi_1986 » 23 Май 2020, 7:15

Cyberloner написа:
... Относно т1 ме интересува и ако са под 100к евро, защото там ще ми се превежда и заплатата в разплащателна сметка, която по никакъв начин не е гарантирана и ако банката изгори изгарят и тези пари.



Мисля, че и разплащателната сметка също е гарантирана от фонда до 196000лв.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от alekangg » 23 Май 2020, 7:45

Разбира се, че се връщат

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от Cyberloner » 23 Май 2020, 9:18

Не го знаех, мислех, че само за депозити важи

Добре значи ще си запазя нещата в пиб, просто ще прехвърля някакви спестявания в друга банка :)
Мерси за съветите

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от steeN » 23 Май 2020, 11:04

Виж Райфайзен, би трябвало да ти свърши работа.

Иначе мафиотските банки винаги имат най-добро обслужване и най-ниски такси, така е навсякъде по света :lol:

п.с.
С тия слухове освен да си купя повече акции на ПИБ :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от alekangg » 23 Май 2020, 11:06

Райфайзен е много гадна, с кофти такси и пр. Имам сметка по задължение от работодателя там

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от steeN » 23 Май 2020, 11:08

Кое им е гадното? 2 лева на месец е сметката. 80 стотинки за превод в Бг. Безплатно плащане на битови сметки.
За банкоматите мисля, че е безплатно на техни, ама така или иначе тегля през други услуги, на които тегленето ми е безплатно та ми е все тая.
За банка през, която просто да правиш разплащания е супер. За по-сложни услуги, не знам... ползвам други банки.
Аз така или иначе съм съветвал винаги хората да имат сметки в няколко банки за да няма нужда да се правят на разбирачи на банковия сектор
и да гадаят коя банка е стабилна и коя не.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от alekangg » 23 Май 2020, 12:54

Имат такса дори за теглене от техен банкомат, имат дървен курс при плащане на ПОС в чужбина и онлайн плащане в нещо различно от лева, като се губи между 1,2% при евро и долар и 2,4% при паунди, за разни други валути става страшно.
Отделно кредитните карти начисляват кешбек само при плащане в страната и т.н.

Всеки трябва да си избере банка според нуждите и какво прави с картите, парите си.
На последно място ми е колко била стабилна, нямам милиони, а и няма кой да гарантира на 100% това и какво било обслужването, аз в клон стъпвам един път - два пъти в годината, а гледам, че това са гледа от повечето хора, при избора на банка.

Всички са гадове, а в последните месеци-година си променят условията-таксите през 2-3 месеца..

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook