Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от b00st » 21 Май 2020, 13:43

laviatan написа:Колеги - как ги прекарвате колелата ?


Кой багажник е по-удачен : моделите които са за гредите на тавана , или тези които се хващат на петата врата ?

Зависи, ако имаш теглич е много по-удобно на него. Монтирането и качването/свалянето на байка и самия багажик отнема точно 2 минути, което ако караш често е ключово :) Аз с джипа просто го изключих варианта на покрива, защото е ужасно на висока кола. Плюс е също, че на магистралата не прави съпротивление като на тавана. Аз съм много доволен от Тулето, събира 2 електрически байка, а и като не го ползваш се сгъва и влиза е багажника без проблем (при мен даже не го сгъвам) :D
Единствения недостатък е, че един път трябва да се разкараш до КАТ за 3ти номер и нов талон и ще ти загробят половин ден, но все пак живеем в БГ...

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3197
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от laviatan » 21 Май 2020, 14:22

Загледах този вариант и много ми хареса и на мен . Проблема е ,че на няколко коли искам да става- и само джипа има теглич . Другите нямат :confused: ... И става голям филм . Имаче този модел веднага му бях "хвърлил" око .
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 21 Май 2020, 17:07

Аз имам теглич отзад. Там слагам и стойката. За четири колела е, ама дори три и идват малко много. Песимистично съм настроен за тези на тавана. Винаги има риск от надраскване при качване или сваляне. Отделно влизането в подземни гаражи, ниски места, надвиснали дървета създават рискове от друго естество. Виждал съм много неприятни инциденти и ....

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от b00st » 21 Май 2020, 21:25

BMW_POWER написа:Аз имам теглич отзад. Там слагам и стойката. За четири колела е, ама дори три и идват малко много. Песимистично съм настроен за тези на тавана. Винаги има риск от надраскване при качване или сваляне. Отделно влизането в подземни гаражи, ниски места, надвиснали дървета създават рискове от друго естество. Виждал съм много неприятни инциденти и ....

На теглича отзад има риск пък някой заблял се бухал да ти влезне в задницата и да ти направи колела, багажник и все на осморка. Не е много приятно, ако транспортираш някоя хубава електричка или фул съспеншън карбонец на цената на Е60 :mhihi:
Няма застраховка няма нищо, трябва да го съдиш за имуществени щети, ема той ще ти каже в съда, че му е прилошало и е непредизвикан инцидент и става една сложна. Общо взето риск винаги има, освен ако не си с пикап :mhihi:

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от N.Mihaylovski » 21 Май 2020, 21:56

Вече не ме притеснява факта, че сичко е в кал и как ще го транспортирам без и колата да стане на нищо
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 22 Май 2020, 4:25

N.Mihaylovski написа:Вече не ме притеснява факта, че сичко е в кал и как ще го транспортирам без и колата да стане на нищо



Предполагам е вързано, защото иначе може да "изпадне"... На едно приятелче тук така от камиона, на колелото му пораснаха крака ...

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 20.02.2014
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от mart1nn » 22 Май 2020, 10:15

Ето това е доста добър вариант и е българска фирма - цък. За мен лично е по-лесно с платформа за теглича, но при липса на такъв .... Има и разни с вендузи, но нямам опит с тях (виждал съм хора да пренасят доста скъпи колелета с такива та явно държат ...).

Иначе по темата за карбоновите колелета (а и e-MTB) - не бих го сложил на тавана, защото както се пука стъкло от камъче, така ще се спука и колелото. На теглича според мен е най-безопасния монтаж (изключваме в колата).

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от b_u_b_o » 22 Май 2020, 12:57

Отдавна се каня да си взема някое колело да си връткам из банкя основно, до магазина, да си разхождам кучето(имам притеснения че ще се опита да ме утрепе ако види някоя котка ама ще пробвам). Евентуално се говори от известно време да правят вело алея банкя-люлин, тогава може да се пускам и до работа или поне до метрото ама тва я стане я не. Та искам нещо втора ръка да си взема, без да набивам много пари щото има вероятност повечето време да седи паркирано. Гледам в олх някви обяви, ама грам не разбирам. Последното колело което имах го купихме преди 20 години и струваше една торба пари, една година ми отне да го изкрънкам от наще :mhihi:

Това как ви изглежда, притеснява ме да не ми е малко, не съм много израстен към 178 съм. Май единствената ми претенция е да има дискови спирачки, щото другите не спираха особено по спомени от едно време.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от don_gori » 22 Май 2020, 13:16

Това колело е малко за голям човек, търси нещо с L/XL рамка и 29" гуми. Относно спирачките спокойно можеш и да си вземиш такова с V-brake, за които предполагам говориш от едно време. Едното ми колело е с дискови(хидравлика) другото си е V brake и до сега не съм изпитал затруднения със спиранията, а не е като да не съм се пускал по голям наклон с V-brake-a , да не говорим че дисковите като загреят и спират да работят :mhihi:
Щом ще караш градско по улици и алей погледни колела с пистови гуми (от онези тънките) и задължително алуминиева рамка. До към 300лв предполагам може да се намери нещо читаво 2ра ръка, е няма да е с диск но за тея пари той и толкова ще е диск :mhihi: Хич да не е можеш да вдигнеш малко бюджета до към 4-500лв където вече определено ще си намериш много читаво градско колело, което дори да спреш да караш винаги можеш да продадеш на някаква минимална загуба :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от M5 » 22 Май 2020, 13:28

b_u_b_o написа:Това как ви изглежда, притеснява ме да не ми е малко, не съм много израстен към 178 съм. Май единствената ми претенция е да има дискови спирачки, щото другите не спираха особено по спомени от едно време.

16" рамка мисля, че е размер S. За 178 ръст се ориентирай към L или M. Най-добре е да се пробва на място. Ако ще стои паркирано на улицата е все едно какво ще е. Крадат се колела и за 50 лв, така че гаранция няма. За градско каране няма много смисъл от дискови спирачки. V-brake са предостатъчни. Също така няма нужда от рошави гуми. Те шумят повече и имат по-голямо съпротивление при търкаляне.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 20.02.2014
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от mart1nn » 22 Май 2020, 14:14

don_gori написа:Това колело е малко за голям човек, търси нещо с L/XL рамка и 29" гуми. Относно спирачките спокойно можеш и да си вземиш такова с V-brake, за които предполагам говориш от едно време. Едното ми колело е с дискови(хидравлика) другото си е V brake и до сега не съм изпитал затруднения със спиранията, а не е като да не съм се пускал по голям наклон с V-brake-a , да не говорим че дисковите като загреят и спират да работят :mhihi:
Щом ще караш градско по улици и алей погледни колела с пистови гуми (от онези тънките) и задължително алуминиева рамка. До към 300лв предполагам може да се намери нещо читаво 2ра ръка, е няма да е с диск но за тея пари той и толкова ще е диск :mhihi: Хич да не е можеш да вдигнеш малко бюджета до към 4-500лв където вече определено ще си намериш много читаво градско колело, което дори да спреш да караш винаги можеш да продадеш на някаква минимална загуба :yes:

Човек висок 178см до ХЛ 29" ще е като джудже до кон. Супер съвет ...
В крайна сметка спрямо бюджета ти едва ли можеш да подбираш точен размер, но просто гледай да не ти е нито твърде голямо, нито твърде малко. Размерите на Трек са през 0.5" та предполагам това ще е 15.5", което е С и ще ти в твърде малко. На теб ти трябва 18" (или при повечето производители М или МЛ) освен ако нямаш крайно издължени крака или ръце.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 22 Май 2020, 16:36

M5 написа:
b_u_b_o написа:Това как ви изглежда, притеснява ме да не ми е малко, не съм много израстен към 178 съм. Май единствената ми претенция е да има дискови спирачки, щото другите не спираха особено по спомени от едно време.

16" рамка мисля, че е размер S. За 178 ръст се ориентирай към L или M. Най-добре е да се пробва на място. Ако ще стои паркирано на улицата е все едно какво ще е. Крадат се колела и за 50 лв, така че гаранция няма. За градско каране няма много смисъл от дискови спирачки. V-brake са предостатъчни. Също така няма нужда от рошави гуми. Те шумят повече и имат по-голямо съпротивление при търкаляне.


Колега, това ми е "евридейчето":

Изображение

МТБ, на който съм сложил нормални гуми 26х1.50 Schwalbe. Рамката е алуминиева. Движенията са от много по-висок клас колело. 100% "Старт от скрапа". Платил съм общо $5 за двата калника, защото мразя да ми хвърля вода по лицето и гърба. Изобщо не изглежда "найс", но вече гони 20К километра. Определено не привлича погледи и върши супер работа.

Ето едно нелошо:

https://www.olx.bg/ad/aluminiev-velosip ... 6f6b4b2c46

На долното му слагаш едни калници и гуми за асфалт и си номер 1

https://www.olx.bg/ad/koleleta-CID618-I ... 5ec6cc6012

Колелата са примерни, но просто като идея.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от (bubsa) » 23 Май 2020, 8:37

Продавам въпросното колело.Ново беше 950лв,но го взех за 760 с отстъпка.За 700лв ще го дам.Карано е 15мин пред блокаИма 2г гаранция.Cross sl9 29".Спирачките са хидравлични.
Смених и седалката с хубава и удобна.
Просто нямам време да го карам...Изображение

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от BMW_POWER » 03 Юни 2020, 2:26

Ще "ритна" темата нагоре с един пример. Искам да ви покажа, в частност и на Колегата Михайловски нещо практично. Намерих това колело на улицата:

Изображение

Колко от вас биха го взели? Скрап и половина, нали? Аз обаче видях в него нещо друго. Изреждам:
1. Два калника. Пластмасови. Много леки. Ето линк за идея, колко струват в магазина

https://shop.bushtukah.com/product/bont ... tbcnDpKjIU

2. Една зимна гума с шипове (има живот в нея)

https://shop.bushtukah.com/product/45nr ... tbsfzpKjIU

Линкът е като идея, колко струва зимна гума с шипове. Не намерих (не съм търсил по-упорито) 26 инча.

3. Задна капла с вътрешна и външна гума здрави - пуснах ги за $5 :roll:

4. Две анатомични дръжки на кoрмилото

Изображение

Шифтърите дори не ги изпробвах, Всичко друго замина на скрап. Калниците ги тръкнах с шкурка и пръснах с черен спрей, Станаха като нови. Другия уикенд ще ги монтирам на женицата.

Искам да ви кажа, че добри резултати се получават не само с една шапка пари.

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от N.Mihaylovski » 03 Юни 2020, 22:19

Убиваш ме :shock: :shock: :shock: :shock:

следя с интерес

П.П дай адрес да ти пратя един кашон с части :)
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook