Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 18.12.2019
Пол: Мъж

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от razora » 18 Дек 2019, 21:52

Здравейте, едно приятелче има BMW e90 , 2005г. Business нещо си изписва на навигацията.Мога ли да намеря някаква карта за нея.И как бих могъл да я запиша. Прегледах темата в линковете в 1-вия пост. но е много дълга и нищо не разбрах.Като цяло май няма такава карта с карта за България?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от Guberkov » 20 Яну 2020, 9:52

razora написа:Здравейте, едно приятелче има BMW e90 , 2005г. Business нещо си изписва на навигацията.Мога ли да намеря някаква карта за нея.И как бих могъл да я запиша. Прегледах темата в линковете в 1-вия пост. но е много дълга и нищо не разбрах.Като цяло май няма такава карта с карта за България?

Правилно, за тази навигация няма никакви варианти с карта за България.Аз съм в същата ситуация и съм извъртял и тествал всичко и не става!
Варианта е само да се смени навигацията поне с CCC големият дисплей до 400лв. макс , зщото желаният от всички вариант CIC навигация отива на около 1000лв. , което според мен е тъпа,безмисленна и скъпа инвестиция специално за тези 15-годишни E90-ки (дето и без това за да се движат нормално в ремонти лапат такива пари) , както и наливането на още толкова и за тонклони и музика.

Добрият избор е когато се избира колата да ги има в нея всичките тия неща, доста по-ефтино излиза така, от колкото после да се прави Направи си сам побългаряване, а и не е същото както си е фабрично.
Последна промяна Guberkov на 20 Яну 2020, 15:34, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от chris_barnes » 20 Яну 2020, 10:28

Само да вметна че за 550лв продадох перфектна CCC от последният вариант със сензорни бутони. Тия 1000лв са за CIC нави което е с хард диск.

Sent from my BLA-L09 using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от Guberkov » 20 Яну 2020, 15:37

chris_barnes написа:Само да вметна че за 550лв продадох перфектна CCC от последният вариант със сензорни бутони. Тия 1000лв са за CIC нави което е с хард диск.

Sent from my BLA-L09 using Tapatalk

Да Бизнес CCC с големия дисплей 16:9 преди фейса , тази на която е минимума да има карта за България и за която аз говоря горе като бюджетен вариант.
Ти добре си я продал :) избил си половината от цената на CIC-ца :)

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от vld » 20 Яну 2020, 15:58

1000лв излиза ЦИЦ-а ама ако си направиш всичко сам, и ако успееш да намериш комплект с абсолютно всички кабели лайсни букси и тн.
Едно две неща да забравиш или изпуснеш при покупката и отиваш на 200-300лв на задна особенно ако се налага да плащаш за монтаж, активиране флашване и прочие, даже сумата набъбва.
Та нещата никога не са така както изглеждат по обявите.
Докато ЦЦЦ-то го бодеш в колата, кодираш го по колата и всичко заработва (без гласовите команди).
Та едното няма нищо общо като ретрофит спрямо другото, не случайно и цените са им различни.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от Guberkov » 21 Яну 2020, 13:00

vld написа:1000лв излиза ЦИЦ-а ама ако си направиш всичко сам, и ако успееш да намериш комплект с абсолютно всички кабели лайсни букси и тн.
Едно две неща да забравиш или изпуснеш при покупката и отиваш на 200-300лв на задна особенно ако се налага да плащаш за монтаж, активиране флашване и прочие, даже сумата набъбва.
Та нещата никога не са така както изглеждат по обявите.
Докато ЦЦЦ-то го бодеш в колата, кодираш го по колата и всичко заработва (без гласовите команди).
Та едното няма нищо общо като ретрофит спрямо другото, не случайно и цените са им различни.

Да така е, имах впредвид само компонентите на тази цена, и сам да си ги монтираш и кодираш, а след като концепцията е "Направи си Сам" е ясно че който ще си го прави сам си е направил необходимият ресърч и е на ясно от-до какво ще трябва да съдържа сетъпа за ретрофит.1000лв. според мен е разумната цена за всичко от-до без монтаж и кодиране - всичко от тази цена нагоре е финансово не изгодно да се налива в 15-годишна кола, щот то после като наденица ще се навържат и мераци за Премиум-Саунд с усилвател/DSP,баси,говорители от ранга на Individual и тъй нататък и отидохме на 5 бона за лиготии + 10 000лв. колата(предполага се че щом се наливат пари в такива лиготии,колата е косъм 10Х технически и визуално Ок) - и то ко стана 15 бона :wave:

Амчи то за 15 000лв. вече има 2010-та Е90 с всичките тия неща в нея :P

Поздрави и да живей ТНТ-мето ....

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 16.12.2019
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от badlamzor » 07 Фев 2020, 15:29

Пичове пробвам да ъпдейтна картите от 2012 до 2019 за CIC, но иска FSC code. Пробвах от темата за генериране на код (с флашка), но не става. Не мога да изтегла файла 1b.hex от колата смених 3-4 флашки и греда. Някой с подобен проблем?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от vld » 07 Фев 2020, 19:07

badlamzor написа:Пичове пробвам да ъпдейтна картите от 2012 до 2019 за CIC, но иска FSC code. Пробвах от темата за генериране на код (с флашка), но не става. Не мога да изтегла файла 1b.hex от колата смених 3-4 флашки и греда. Някой с подобен проблем?

Стар ти е софтуера на ЦИЦ-а. Пробвай втория вариант да си дръпнеш 1б файла с E-net кабел.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 20.04.2019
Пол: Мъж

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от sicen999 » 08 Апр 2020, 8:44

С бизнес навигация съм от тази със стрелките и малък монитор. Проблемът ми е следният: стартирам колата, но мониторът не се включи, цд роома се чува да завърта диска и спира, но неиска да вади диска, също така с този проблем вече нямам никаква музика, но звук на парктроника има. Проверил съм бушоните и са наред. Та въпросът ми е кое в случаят е изгоряло, мониторът или модула или двете? Така или иначе, ще купувам нещо също така ако може да ми препоръчате алтернатива.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от Atsalov » 08 Апр 2020, 22:10

Кажи поне коя година е колата, защото имат съществени разлики ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 20.04.2019
Пол: Мъж

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от sicen999 » 09 Апр 2020, 9:26

Atsalov написа:Кажи поне коя година е колата, защото имат съществени разлики ;)

2005 година е, но разбрах вече че модула е заминал. Остава въпросът за алтернатива със замяна, защото и без друго според мен не си заслужава ремонт. Обмислям вариант с андроид които са само дисплей, та нужен ли ми е този модул да работи?

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от Atsalov » 09 Апр 2020, 12:05

Да, задължителен ти е, защото от него излиза звука, нотификациите за грешки, климатик и гумите

ентусиаст
Аватар
Мнения: 919
Регистриран на: 12.11.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от kalingk » 09 Апр 2020, 18:47

А аз знам,че въпроса ми не е за тук,но един бърз въпрос,ако може..На бизнес циц може ли да се гледа видео,че пробвах няколко двд диска и не става.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от Atsalov » 09 Апр 2020, 21:37

kalingk написа:А аз знам,че въпроса ми не е за тук,но един бърз въпрос,ако може..На бизнес циц може ли да се гледа видео,че пробвах няколко двд диска и не става.



Няма шанс ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 23.09.2015
Пол: Мъж

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от MMishev » 27 Май 2020, 14:17

vld написа:
badlamzor написа:Пичове пробвам да ъпдейтна картите от 2012 до 2019 за CIC, но иска FSC code. Пробвах от темата за генериране на код (с флашка), но не става. Не мога да изтегла файла 1b.hex от колата смених 3-4 флашки и греда. Някой с подобен проблем?

Стар ти е софтуера на ЦИЦ-а. Пробвай втория вариант да си дръпнеш 1б файла с E-net кабел.


Увери се, че флашката е форматирана във формат fat32.

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook