Подложки за гуми

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Подложки за гуми

Мнение от ekalchev » 25 Мар 2020, 21:50

Колеги, някой знае ли каква е функцията на тези подложки под гумите?

Изображение

https://youtu.be/Kzyh-gp6FIA?t=276

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 19.01.2019
Пол: Мъж

Re: Подложки за гуми

Мнение от vankata_st » 26 Мар 2020, 9:42

Това в Англия му викат tyre cushions. Водят се някакви възглавници за гуми, които се слагат когато колите не се карат доста време. Уж спомагало да не се съсипват гумите от тежестта на автомобилите, защото като седят на едно място и не се карат и гумите губят правилната си симетрия/форма, не съм сигурен, но има видео в което Shmee си го обяснява по-добре от мен. Ако търсиш по-компетентно и изчерпателно обяснение ето го клипът, в който Shmee си обяснява за какво се използват -> https://www.youtube.com/watch?v=mX31MpVp7dw на 13:23 минута някъде говори за тях.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 5.03.2003
Местоположение: Sofia i drugi
Пол: Мъж
Кара: E90LCI и E30 Cabrio

Re: Подложки за гуми

Мнение от Dr.Schnaps » 26 Мар 2020, 11:09

Като не караш колата по 6 месеца да е разпределен по равномерно натиска на гумата и да не се деформира. Че иначе после с 300км/ч ще ти тресе.

Аз просто помпам гумите на 3.5 бара за зимата.

Пп. Понякога слагат и стиропорени панели вместо гума.
:arrow: "Хората си купуват неща, от които не се нуждаят, с пари, които не притежават, за да впечатлят хора, които не харесват."
:arrow: "Независимо колко добрини или колко злини си направил през живота си, броя на хората, които ще дойдат на погребението ти зависи основно от времето."
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Подложки за гуми

Мнение от ekalchev » 26 Мар 2020, 19:20

Подозирах че е това. Аз имам този проблем някой път като не карам повече от 1-2 седмици после първите 20 км има вибрации докато се изправят гумите. Гледам ги продават на цени от 500 евро :). Ще търся да направя нещо с подръчни материали.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Подложки за гуми

Мнение от Моджо » 31 Мар 2020, 19:15

Нали се шегуваш? Освен ако гумите не са ти видинки, набор 1985. Абсурд е за 2 седмици да изкривиш гума. Или си кат принцесата и граховото зърно хехе. За сведение мойта седи с месеци и не тресе.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Подложки за гуми

Мнение от Don_Diego » 01 Апр 2020, 9:21

На нископрофилни гуми лесно се усеща тресене, особено при висока скорост. Но най-лесно е ако заседява по-дълго време или при зимен/летен комплект гуми и джанти да се помпат повече >3.5 и няма проблеми с кривене. Аз лично така правя с зимни/летни гуми като ги въртя
Мен друго ми е интересно при съхранение на кола за по-дълго време - на доста места виждам, че ги вдигат на крик - има ли ползва и ако да - каква? :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3197
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Подложки за гуми

Мнение от laviatan » 01 Апр 2020, 9:41

Имам така 1-2 коли оставени на крикове. Поне според познати е добре и за пружините - да не се "слягали" . Не виждам логика , но заради нископрофилните гуми съм ги "качил" на крикове :yes:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Подложки за гуми

Мнение от drifty » 01 Апр 2020, 9:47

Аз имах една кола, дето стоя 7 месеца неподвижна и после беше леж, вдигнеш 40 и почва да сее по пътя. Не знам гуми ли, окачване ли му стана нещо, но колата беше трудно управляема след 40км/ч :D
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Подложки за гуми

Мнение от hell's angel » 01 Апр 2020, 10:28

Вдигайте ги на трупчета, може и фаровете и стоповете да гресирате и отгоре с мазен вестник, за предпазване :mrgreen: :ok:
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Подложки за гуми

Мнение от drago_pavlov » 01 Апр 2020, 12:56

drifty написа:Аз имах една кола, дето стоя 7 месеца неподвижна и после беше леж, вдигнеш 40 и почва да сее по пътя. Не знам гуми ли, окачване ли му стана нещо, но колата беше трудно управляема след 40км/ч :D

Нова или на 20+ години?
Че на такава 20+ и за една нощ седене пред блока могат да и се случат много неща. Нито подложки, нито крикове ще я спасят...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Подложки за гуми

Мнение от DigitalExile » 01 Апр 2020, 13:02

Имаме кола в семейството която не се кара 6-7 месеца от годината. До сега тресене не е имала, гуми не съм помпал повече от необходимото, гумите се сменят на 4 год. Вярно размера е далеч от нископрофилна гума 195/65/15 но все пак не знам как ги криват колегите :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Подложки за гуми

Мнение от TheDriver » 01 Апр 2020, 14:47

Аз си имам "гуми за съхранение" :mhihi: нещо като транспортните вериги на немските танкове :mhihi: .

Единствента им роля е колата да стои върху тях зимата в гаража. Разбира се имам няколко комплекта джанти :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Подложки за гуми

Мнение от bum_bum » 01 Апр 2020, 15:19

Що не я подпираш на трупчета поне, щото ако имаш гуми за съхранение ще ти трябват и пружини за съхранение :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Подложки за гуми

Мнение от TheDriver » 01 Апр 2020, 16:13

Щото не вярвам, че пружините го отнасят повече отколкото при нормална употреба. ;) Виж от криви гуми съм патил доволно.

Единствено заради лагерите бих го направил, но пък гаражът ми е тесен и от едната страна се паркира плътно до стената, та не става.

Това е 3та или 4та зима така и не мога да кажа, че има някакви "поражения", които доказано да са от седене. :dunno:

П.С. Съседът две лета вече кара с две от моите " гуми за съхранение" и не се е оплакал. :mhihi: Явно пасатите не им пречат квадратните гуми. :mhihi:

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: vixx

Последни теми
Facebook