Икономическа тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от Bogat-Beden » 26 Мар 2020, 5:53

N.Mihaylovski написа:
за смокините на ЛС
В Испания съм виждал смокини като ябълки.. :shock:
Не знам дали е от климата там, или сортът е различен, ама са яката работа :lol: :ok:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от zAcK » 26 Мар 2020, 8:29

alekangg написа:ама как, ще им вземем пазарите, ние произвеждаме 50+ ПЪТИ по-малко от топ производителите в Европа, а те са поне 3 с подобни показатели, как няма да ги е страх. На фона само на европейските производители сме под 1% от общото производство, страшна работа.


Все едно слушам теории за корона вируса... Примерно в пчеларството България е доста напред на глава от населението. Около 100000 пчелари имаме. Ние сме в първите 10 места в Европа по производство - Никаква подкрепа
Имам приятели, които имат доста кошери като втора работа, тотално са се отказали да се опитват, да получат нещо от държавата. :banghead: Как да се конкурират с някой от Германия и Испания, които получават солидна подкрепа :dunno:

Та за каква криза говорим :?: Българските малки производители са в постоянна криза :!: Ходи се конкурирай в останалите, които освен, че получават много по-добри стимули, не са рекетирани от държавата постоянно...

ARR_ написа:Относно маслините, помня 2009 работех в една местна ТВ и ходихме да заснемаме тестови насаждения с маслини между Кърджали и Момчилград.

Нищо не стана! Не им е там мястото, целта явно е била усвояване, пък и в България това трудно може да се случи и е по-скоро хоби на такива като мен, които обичат средиземноморските гледки :bchug:

Bogat-Beden написа:В Испания съм виждал смокини като ябълки.. :shock:

Всъщност, най-добрите едри смокини са турски, имам и от тях. Турция има уникално яки сортове, които са вероятно най-добрите в света, ама все пак Мала Азия е родината на смокинята :bowdown:

N.Mihaylovski написа:Да не спамим. За смокините на ЛС


:yes:
Последна промяна zAcK на 26 Мар 2020, 8:41, променена общо 1 път
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от ildivvy » 26 Мар 2020, 8:36

На повечето пчелари-любители сега ще им еВат ма_ата с тези КПП-та и ограничения... Бащата вече цяла седмица го мисли и всякакви схеми 'прехвърляме', за да измислим как да отиде и да ги 'нагледа',защото сега момента за тях е много ключов!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от steeN » 26 Мар 2020, 8:45

Има декларация, която да се попълни от сайта за МВР за такива пътувания. Друг е въпроса, че като се злоупотребява, всички го духат.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от alekangg » 26 Мар 2020, 9:36

zAcK написа:
alekangg написа:ама как, ще им вземем пазарите, ние произвеждаме 50+ ПЪТИ по-малко от топ производителите в Европа, а те са поне 3 с подобни показатели, как няма да ги е страх. На фона само на европейските производители сме под 1% от общото производство, страшна работа.


Все едно слушам теории за корона вируса... Примерно в пчеларството България е доста напред на глава от населението. Около 100000 пчелари имаме. Ние сме в първите 10 места в Европа по производство - Никаква подкрепа
Имам приятели, които имат доста кошери като втора работа, тотално са се отказали да се опитват, да получат нещо от държавата. :banghead: Как да се конкурират с някой от Германия и Испания, които получават солидна подкрепа :dunno:

Та за каква криза говорим :?: Българските малки производители са в постоянна криза :!: Ходи се конкурирай в останалите, които освен, че получават много по-добри стимули, не са рекетирани от държавата постоянно...

ARR_ написа:Относно маслините, помня 2009 работех в една местна ТВ и ходихме да заснемаме тестови насаждения с маслини между Кърджали и Момчилград.

Нищо не стана! Не им е там мястото, целта явно е била усвояване, пък и в България това трудно може да се случи и е по-скоро хоби на такива като мен, които обичат средиземноморските гледки :bchug:

Bogat-Beden написа:В Испания съм виждал смокини като ябълки.. :shock:

Всъщност, най-добрите едри смокини са турски, имам и от тях. Турция има уникално яки сортове, които са вероятно най-добрите в света, ама все пак Мала Азия е родината на смокинята :bowdown:

N.Mihaylovski написа:Да не спамим. За смокините на ЛС


:yes:
Ще обясниш ли как с огромния дял от около 0,3% от европейското производство ги застрашаваме?
Няма да бройм световното защото там ще отидем на стотни от процента.
Ако ще и 50% от хората да се занимават с лозя.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от 3186 » 26 Мар 2020, 9:49

:OT: Освен че няма държавна подкрепа за пчеларството, изкупните цени на меда са абсурдно ниски - по нашия край го изкупуват за 3.50-4.00лв/кг (на едро, разбира се). На края на годината като теглиш чертата си напред с 5-6к, но си се изгърбил за да извадиш тези 1-2 тона мед.

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от ildivvy » 26 Мар 2020, 10:16

За да стане с декларация, трябва да си регистиран! За малко кошери (10-20-30бр) никой не е регистриран....
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от alekangg » 26 Мар 2020, 10:27

Всичко ни е сбъркано това е проблема.
Нямало субсидии рев, когато има се точат.
Масово се гледат животни и ниви на хартия само и се точат застраховки и субсидии.

Накрая някой с 3 кошера и 1 крава иска да вади пари за цяло семейство..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от Stoqnov_1979 » 26 Мар 2020, 10:58

alekangg написа:Всичко ни е сбъркано това е проблема.
Нямало субсидии рев, когато има се точат.
Масово се гледат животни и ниви на хартия само и се точат застраховки и субсидии.

Накрая някой с 3 кошера и 1 крава иска да вади пари за цяло семейство..

Точно това си е.
Във всяко населено място си има подставени и приближени 2-3 лица,които си теглят и правят всичко по разни проектчета и хич не им е. Има ги и такива при мен. То не бяха нови насаждения лозя с дървени колове. След това смяна на коловете с железни. Капково, След това конверсия на стари лозя и садене на максимум лози в декар-550. Ела да видиш лозе садено на 60 см. То няма място за пръчките на телта от гъстота,но видиш ли държавата плаща по 5 лв са пръчка в декар.
Имам 20 дка лозя,но май вече и те не стигат за прехрана с тези цени на гроздето. Правя ракия. До миналата година си беше добре,обяви из нета и готово. Но сега нали и тях забраниха и останаха само хората които са вземали от мен и техни познати,които са опитвали и са искали същата. Комшията почна да прави вино,но от тази година и то спря с обявите из нета. Луда работа

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от M-coupe » 26 Мар 2020, 11:16

https://money.bg/economics/pitar-shif-n ... tsiya.html

Кой беше споменал, че по време на криза няма как да има инфлация? Това е много вероятен сценарий, дано не се случи така :bang:

https://money.bg/macro/bogatashite-po-s ... stavi.html

В момента е много възможно и със златото да се надуе поредния балон :mhihi:
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от ildivvy » 26 Мар 2020, 11:29

alekangg написа:...Накрая някой с 3 кошера и 1 крава иска да вади пари за цяло семейство...



Колега, винаги съм избягвал да отговарям на твои постове,но сегашния ти просто е ... 'уникален', да кажем! Къде видя/прочете, че някой си гледа семейството с 3 кошера и 1 крава..? Хора с къщи и дворове с животни на село казват ,че не става, ти... Зарежи! Не ми отговаряй...! Няма смисъл!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от zAcK » 26 Мар 2020, 11:52

ildivvy написа:
alekangg написа:...Накрая някой с 3 кошера и 1 крава иска да вади пари за цяло семейство...

Колега, винаги съм избягвал да отговарям на твои постове,но сегашния ти просто е ... 'уникален', да кажем! Къде видя/прочете, че някой си гледа семейството с 3 кошера и 1 крава..? Хора с къщи и дворове с животни на село казват ,че не става, ти... Зарежи! Не ми отговаряй...! Няма смисъл!


Не се хаби да му пишеш. Имам доста приятели, които гледат по 30-40 декара лозя, по 50-100 кошера и т.н. Всички са регистрирани като земеделски производители, плащат си осигуровките и т.н. Съответно от страна на държавата получават един голям член. Баща ми също е регистриран и има доста лозя, пчели(около 20 кошера) и т.н., но той е пенсионер и за него е малко по-леко. Всъщност, не му е леко, ама той си е такъв и не иска да спира да си прави вино, мед и т.н. Всичко му е регистрирано и т.н.

Тръгнал да обяснява, а сигурно не е виждал какво има в кошер през живота си, както повечето земеделци усвояващи субсидии :help: Да не говорим за крава. Вероятно ги е гледал само на рекламата на Милка...

P.S. Тия неща бяха преди 15 години, когато земеделците не се регистрираха, не плащаха осигуровки, имаха по една крава и т.н. :!: Сега нормалните земеделци са много по-изрядни от голямата част от заведенията, хотелите и т.н., които яко нарушават законите, но в момента най-много реват... :banghead: :banghead: :banghead:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от steeN » 26 Мар 2020, 12:37

ildivvy написа:За да стане с декларация, трябва да си регистиран! За малко кошери (10-20-30бр) никой не е регистриран....


Не е баш никой, ама... всеки си поема риска като не е изряден.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от alekangg » 26 Мар 2020, 13:03

Хванахте се за 3-тр кошера, така да е.


Нали основният рев е че няма субсидии и помощи??
А се оказва че има за много неща и поголовно се смучат без никой нищо да гледа, дори и други потвърдиха за тази практика, все пак сме България.

Това как го намирате?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от doomy525 » 26 Мар 2020, 13:53

от фейса

Миналата вечер слушахме поредната порция демагогия в стил спектакъл-монолог в изпълнение на личност ,която живее в паралелен свят .....
Сюжета беше умело съставен от няколко действия , които ни пренесоха във неподозирани висини на нашата “мощна” индустрия и готовността да произвеждаме само след седмица-две от маски и екипировка до вече цели респираторни апарати .....
В следващото действие се набляга на щедростта на този финансов Аполон, на който часовника на ръката има стойност колкото едногодишните осигурителни вноски на целия персонал от около 6-8 човека на едно квартално ресторантче, но пък живее на заем У приятел за по-сигурно поради уплах от земетресения. Та този финансов колос ни описа как всеки нуждаещ се ще може да се възползва от солидарността му ,като вземе кредит максимум до 1500 лв., който после трябва да върне и то единствено и само, ако е на трудов договор за ,който пък трудов договор работодателя трябва да плаща месечни осигуровки плюс 40% от заплата на служителя независимо, че не развива дейност !!!
Кулминацията на сюжета вече има привкус на “мазнинки” ,”коледни и новогодишни куверти”,
“Артерии” и въобще един тюрлю гювеч алангле с елементи на крайна форма на шизофрения. Шизофренията е от страна на зрителите ,защото те вече не са убедени дали всъщност се говори за икономика или е поредната пиянска свада в краен квартал на София някъде около Банкя в месния хоремаг ....
Послепис :
Действието се развива по времето на Жан Виденовата зима, когато нищо не беше такова каквото е, дори 13-14 год. деца имаха все още нужда от “хумана “ !

Иначе за пред народа ЩЕДРИ
- за Бизнеса ПОМОЩ ОТ 4.5 милиарда лева!!!!!!!!

Сметнато помощта изглежда така:
- При 1000лв. заплата, при която човек взима чисто 776лв.(1000-224 осигуровки от служител). Работодателя плаща-189лв.
Тоест Общо За държавата отиват 413.22!!!
Те дават 60% от 776лв.=465.60.
ДАВАТ - 465.60 ВЗИМАТ — 413.22лв
Общо дават = 52.38 лева
ОПОВЕСТЕТЕ ИСТИНСКАТА СМЕТКА НА ТАЯ СГАН
"Държавата дава по 52 лв на човек,който взима чисто 776лв"

Защо се допускат удобни Журналисти или такива които са зависими...

Аз не мога да ги гледам повече!!!




Sent from my iPhone using Tapatalk
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook