Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от acho.rs » 15 Фев 2020, 2:10

peshehodetz написа:Колко като пробег ти изкараха Драйв-гарда, че и аз слижих такива. Обикновено им дават 50к/80к мили/км гаранция пък дали ще ги изкара кой знае. Но преди това бях с Пирели Синтурато и едвам изкараха около 30к км, предните почти бяха ударили индикатора на износването а задните си бяха точно на границата и това при положение че най-редовноо са въртяни. Можеше още малко да ги мъча, но намерих бриджистона доста изгодно и ги смених и съм много по доволен, доста по безшумни са, а и като конфорт са по добре.

Пфф, ужас и за двамата. Бриджстоуна изкара няма и 30к км и падна под индикатора, гумата изглеждаше като 10 годишна. Сега всъщност поръчах Чинтурато П7, защото намерих някаква нереално ниска цена - 169лв за runflat 225x55R17!!! За бриджстоун - преди конкретният им модел се казваше Драйвгард. Сега имат различни модели които са по тази технология. Аз не бих взел повече такива гуми, защото явно Ф11 не е настроено за нормално меки гуми и специално при тоя джипов формат, стават на кашкавал в завоите (образно казано)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 896
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 15 Фев 2020, 8:07

Ако ви трябват гуми за повече пробег, смятам че трябва да се ориентирате към марките на Michelin.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от bum_bum » 15 Фев 2020, 13:44

Аз пък винаги съм предпочитал гума, която да изкарва възможно най-малко.

Да е на служебна кола разбирам, но на лична 30к ми се струват чудесно.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Don_Diego » 15 Фев 2020, 14:58

Моите P7 Cinturato са на 9к и нямат никакви следи за износване...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от acho.rs » 16 Фев 2020, 13:02

bum_bum написа:Аз пък винаги съм предпочитал гума, която да изкарва възможно най-малко.

Да е на служебна кола разбирам, но на лична 30к ми се струват чудесно.

Бързото износване, не е никаква гаранция за голямо сцепление. Ако беше така китайските боклуци, щяха да са далеч по-добри от Мишелин, да речем. 30к км е смешен пробег за гуми и аз не съм ОК да давам 1200лв за 17ки евридейки и протектора да изчезва с месеци, а на 3тата година и 30к км цялата гума да е като на плъх опашката. След месец, ще монтирам Пирелите, да видим колко са зле

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от bum_bum » 16 Фев 2020, 14:13

Е аз знам, че нисък тредуеър и висок тракшън и скоростен индекс са обикновено сигнал за добро сцепление на гумата

. И въпреки всичко, ако караш като нормален човек на нашия асфалт гумите изкарват едно 30% отгоре на това, което е при нормални обстоятелства.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от DigitalExile » 16 Фев 2020, 15:48

bum_bum написа:Е аз знам, че нисък тредуеър и висок тракшън и скоростен индекс са обикновено сигнал за добро сцепление на гумата


Точно така. И затова тези гуми никога нямат бадж А за икономичност, няма как да имаш добро сцепление и гумата да е с А бадж за икономичност защото двете се бият.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Dextuar » 16 Фев 2020, 16:57

Аз от няколко години го повтарям, но съм доста доволен от Дънлоп спорт макс рт 2, дори преди години като срязах 2 в дупка, пак купих същите. Цена качестно като за нашите пътища са идеални, а хванат ли хубав асфалт, стоят като залепени.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от (bubsa) » 16 Фев 2020, 21:02

Някой с преки впечатления за Унироял в големите размери?Трябват ми за е53 255/50/19 и като гледам цените,тези ми се струват най-удачни :roll:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от ///M Power » 16 Фев 2020, 21:04

bum_bum написа:Аз пък винаги съм предпочитал гума, която да изкарва възможно най-малко.

Да е на служебна кола разбирам, но на лична 30к ми се струват чудесно.


За лична която я караш 2 пъти в годината до морето може да е ОК, ама аз моята я карам повече за 1 година, трябва ли всяка година с нови гуми ( не че сега не е на всеки 2 г.)

ПС: Нексен Уингард спрот 2, като за първа година се представят добре, хем бяха в голямата бурия :)
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от bum_bum » 16 Фев 2020, 21:28

Въпрос на виждане. Аз винаги съм се ръководил от сигурноста на първо място и за това никога не съм гледал неща като пробег, разход, цена и т.н. на гумите.

Едно дизелово БМВ ако го пердашиш прилично без проблем ще ти даде поне 2/100 по-висок разход. При 10к на година това са ти 450лв (без глобите :mhihi: ).

Та за мен, ако имаш пари да караш бързо и можеш да даваш за това 4-500лв на година за гориво в повече е странно, ако нямаш още 3-400 и за прилични гуми.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от ///M Power » 17 Фев 2020, 2:58

bum_bum написа:Въпрос на виждане. Аз винаги съм се ръководил от сигурноста на първо място и за това никога не съм гледал неща като пробег, разход, цена и т.н. на гумите.

Едно дизелово БМВ ако го пердашиш прилично без проблем ще ти даде поне 2/100 по-висок разход. При 10к на година това са ти 450лв (без глобите :mhihi: ).

Та за мен, ако имаш пари да караш бързо и можеш да даваш за това 4-500лв на година за гориво в повече е странно, ако нямаш още 3-400 и за прилични гуми.


Ако караш нормално и няма тия 2/100 отгоре, както и глобите. :D Пък и комплект гуми може да са и доста повече от 3-400 лв разлика. Всеки иска сигурност, ама предпочитам среден клас на 1-2 г., между мега премиума на 4-5.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от acho.rs » 17 Фев 2020, 8:06

Dextuar написа:Аз от няколко години го повтарям, но съм доста доволен от Дънлоп спорт макс рт 2, дори преди години като срязах 2 в дупка, пак купих същите. Цена качестно като за нашите пътища са идеални, а хванат ли хубав асфалт, стоят като залепени.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Джага е с такива, задните 275ци се оказаха Мерцедес Ориджинал и след като бяха фабрично криви ги смениха с нови. Доколкото знам, не съм единствения, така че бих препоръчал да се купуват от доказани търговци, които после ще са склонни на подмяна. Дънлоп и Гудиър са супер а и често изпадат оферти, за рализла от Континентал и Мишелин, които винаги са на тавана.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от bum_bum » 17 Фев 2020, 13:24

///M Power написа:
bum_bum написа:Въпрос на виждане. Аз винаги съм се ръководил от сигурноста на първо място и за това никога не съм гледал неща като пробег, разход, цена и т.н. на гумите.

Едно дизелово БМВ ако го пердашиш прилично без проблем ще ти даде поне 2/100 по-висок разход. При 10к на година това са ти 450лв (без глобите :mhihi: ).

Та за мен, ако имаш пари да караш бързо и можеш да даваш за това 4-500лв на година за гориво в повече е странно, ако нямаш още 3-400 и за прилични гуми.


Ако караш нормално и няма тия 2/100 отгоре, както и глобите. :D Пък и комплект гуми може да са и доста повече от 3-400 лв разлика. Всеки иска сигурност, ама предпочитам среден клас на 1-2 г., между мега премиума на 4-5.


Говоря за 3-400лв на ГОДИНА разлика Което разделено на живота на гумите си е комплект 17-ки безплатно.

Забелязал съм,е логиката за взимане на китайски гуми обикновено е - по-добре по-евтини и да ги сменям на 2 години. И в същото време се кара пак 4-5 години с тях.

Всеки си знае как да си харчи парите, разбира се. Аз лично имам някаква психологическа контра в мозъка също и няма начин в тоя живот да си купя линг-лонг, хуявей или нещо от тоя сорт.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Dextuar » 17 Фев 2020, 13:58

bum_bum написа:
///M Power написа:
bum_bum написа:Въпрос на виждане. Аз винаги съм се ръководил от сигурноста на първо място и за това никога не съм гледал неща като пробег, разход, цена и т.н. на гумите.

Едно дизелово БМВ ако го пердашиш прилично без проблем ще ти даде поне 2/100 по-висок разход. При 10к на година това са ти 450лв (без глобите :mhihi: ).

Та за мен, ако имаш пари да караш бързо и можеш да даваш за това 4-500лв на година за гориво в повече е странно, ако нямаш още 3-400 и за прилични гуми.


Ако караш нормално и няма тия 2/100 отгоре, както и глобите. :D Пък и комплект гуми може да са и доста повече от 3-400 лв разлика. Всеки иска сигурност, ама предпочитам среден клас на 1-2 г., между мега премиума на 4-5.


Говоря за 3-400лв на ГОДИНА разлика Което разделено на живота на гумите си е комплект 17-ки безплатно.

Забелязал съм,е логиката за взимане на китайски гуми обикновено е - по-добре по-евтини и да ги сменям на 2 години. И в същото време се кара пак 4-5 години с тях.

Всеки си знае как да си харчи парите, разбира се. Аз лично имам някаква психологическа контра в мозъка също и няма начин в тоя живот да си купя линг-лонг, хуявей или нещо от тоя сорт.


Да не забравяне и че повечето предпочитат китаец на 19-ка джанта вместо премиум на 17-ка, че иначе не е вървежен пред кафенето...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook