Възстановяване на ДПФ - къде?

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 470
Регистриран на: 4.04.2011
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: 4.0 TFSI

Възстановяване на ДПФ - къде?

Мнение от surfboard » 24 Ное 2019, 21:34

Здравейте. Преди време премахнах ДПФ-а си, но не можах да свикна с гадния резонанс, повишения шум в купето, миризмата на нафта и пушенето при настъпване до долу. Поради това искам да си закупя нов или рециклиран, който да поставя обратно, за да може колата да стане отново по-тиха. Също така държа да се направи диагностика, за да се види дали новият филтър ще регенерира или ще има нещо, което ще му пречи и ще доведе до ново запушване. Каква е цената на нов или рециклиран ДПФ за моята кола, кой може да го постави обратно и да направи необходимите софтуерни промени?
Автомобилът е Е90 335д.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Възстановяване на ДПФ - къде?

Мнение от kikko » 25 Ное 2019, 8:55

Софтуерни промени не се правят,просто трябва да се инсталира оригиналния софтуер. Обърни се към някой от сервизите с обяви във форума. Мисля,че всеки един от тях ще те насочи правилно. За идеята ти казвам ЕВАЛА. :bowdown: :clap:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017

Re: Възстановяване на ДПФ - къде?

Мнение от E.5KOV » 25 Ное 2019, 11:05

Адмирации за решението!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Възстановяване на ДПФ - къде?

Мнение от zvetiko » 25 Ное 2019, 12:16

Колеги, намеренията и адмирирането им са хубаво нещо, но да не забравяме в края на краищата защо извършваме процедурата наречена "изолиране на DPF".

Справка за част
Номенклатурен номер : 18308508523
Описание : ФИЛТЪР ТВЪРДИ ЧАСТИЦИ
Ед.цена (с ДДС) : 4817.06 BGN
Няма наличност
Дару Кар АД си запазва право за промени в цените


И не, че сме "тъмни балкански субекти", които си умират от удоволствие да замърсяват околната среда, а причината е от съвсем друго естество. Може би отговора е във въпроса:"Защо караме коли, на които е необходима смяна на DPF"?

По отношение на рециклиране на DPF, DPF от сайт в Германия за 250€, DPF от "англичанка" на 15години и 10000км и разни други от този род- има доста продавачи на мечти.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2067
Регистриран на: 20.01.2006
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: МПС-та
Мечтае да кара: самолет

Re: Възстановяване на ДПФ - къде?

Мнение от turbo » 25 Ное 2019, 18:08

За да не си помисли някой колега, че само от Дару Кар може да се поръча DPF на тази доста солена цена:
https://www.avtochastionline24.bg/walker/7617871
Има и други варианти.
БМВ на газ не може ли? Ето тук ти прочети и отново помисли! Изображение 552 к.с. GAS POWERED
Video -> AC Schnitzer GP3.10; Video -> AC Schnitzer GP3.10 "There are days in your life..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Възстановяване на ДПФ - къде?

Мнение от bum_bum » 01 Дек 2019, 12:20

Кордиеритови ДПФ-и има и на доста по-добри цени, но не знам някой да е сменял с такъв за да каже дали изкарват колкото силикон карбидните. Този на Walker май е силиконов.
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Възстановяване на ДПФ - къде?

Мнение от Mollov » 04 Дек 2019, 15:13

zvetiko написа:Колеги, намеренията и адмирирането им са хубаво нещо, но да не забравяме в края на краищата защо извършваме процедурата наречена "изолиране на DPF".



Веднага мога да ти отговоря доста точно - защото сме малоумници, които хал хабер си нямат и слушат само "разбирачи". В 90% от случаите DPF-а нито е за смяна, нито е за премахване. Обаче "мега компетентните мнения" във Facebook са всичко, което се вижда и чете, след което в 99% от ситуациите изхода е един - "махнах го, колата вече лети... само малко пуши, ма кво от това...".

Ама какво да се прави... тъпо племе...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Възстановяване на ДПФ - къде?

Мнение от kikko » 17 Яну 2020, 11:29

Mollov написа:
zvetiko написа:Колеги, намеренията и адмирирането им са хубаво нещо, но да не забравяме в края на краищата защо извършваме процедурата наречена "изолиране на DPF".



Веднага мога да ти отговоря доста точно - защото сме малоумници, които хал хабер си нямат и слушат само "разбирачи". В 90% от случаите DPF-а нито е за смяна, нито е за премахване. Обаче "мега компетентните мнения" във Facebook са всичко, което се вижда и чете, след което в 99% от ситуациите изхода е един - "махнах го, колата вече лети... само малко пуши, ма кво от това...".

Ама какво да се прави... тъпо племе...


Напълно си прав,почти винаги ДПФ-а се обажда заради други проблеми по автомобила. И хората вместа да "лекуват" проблема, "лекуват" симптомите. Почти винаги ако се отстранят проблемите по автомобила(дросел,дюзи,турбина и нейните пътища,егр,подгрев и т.н.) след това се почисти ДПФ-а проблемите изчезават и премахването му не е нужно. Винаги е по-лесен(евтин) варианта с премахването. :yes:
Последна промяна kikko на 23 Яну 2020, 11:15, променена общо 1 път
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 24.08.2014
Местоположение: София
Кара: e46 320d 150hp

Re: Възстановяване на ДПФ - къде?

Мнение от Simbazz » 22 Яну 2020, 15:39

kikko написа:
Mollov написа:
zvetiko написа:Колеги, намеренията и адмирирането им са хубаво нещо, но да не забравяме в края на краищата защо извършваме процедурата наречена "изолиране на DPF".



Веднага мога да ти отговоря доста точно - защото сме малоумници, които хал хабер си нямат и слушат само "разбирачи". В 90% от случаите DPF-а нито е за смяна, нито е за премахване. Обаче "мега компетентните мнения" във Facebook са всичко, което се вижда и чете, след което в 99% от ситуациите изхода е един - "махнах го, колата вече лети... само малко пуши, ма кво от това...".

Ама какво да се прави... тъпо племе...


Напълно си прав,почти винаги ДПФ-а се обажда заради други проблеми по автомобила. И хората вместа да "лекуват" проблема, "лекуват" симптомите. Почти винаги ако се отстранят проблемите по-автомобила(дросел,дюзи,турбина и нейните пътища,егр,подгрев и т.н.) след това се почисти ДПФ-а проблемите изчезават и премахването му не е нужно. Винаги е по-лесен(евтин) варианта с премахването. :yes:



Евала, колеги! Ето тези мнения трябва да се закачат да стоят най-отгоре на всички теми, свързани с ДПФ-а, защото малко хора явно се замислят за това...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 27.05.2016
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI 330d; F30 328i, F37 328xi
Мечтае да кара: G32 640d

Re: Възстановяване на ДПФ - къде?

Мнение от asent1977 » 23 Яну 2020, 16:23

Аз моя го махнах, но не усетих подобрение във вървежа :mhihi: Беше като нов като го свалихме сивичък. Но разхода определено -1л на дълго

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Възстановяване на ДПФ - къде?

Мнение от datchko » 25 Яну 2020, 17:22

Малко глупав въпрос от моя страна, но ДПФ от англичанка идентичен ли е с европейските?
Имам почти същата муха като колегата, само че на фейслифтово е61 535д.
Разбира се и 2к са много според мен и се чудех дали са еднакви, за да пробвам да намеря някой запазен и да се добави софтуерно, за да си регенерира и т.н.
Сегашния си е на мястото, но е пробиван с бургия от предния собственик и е изключен софтуерно, съответно състоянието му едва ли е добро.
Целя само и единствено екология (ако може да се нарече така).

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 27.11.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW e61 535d
Мечтае да кара: BMW G30 540d

Re: Възстановяване на ДПФ - къде?

Мнение от buhata_prime » 01 Фев 2020, 20:53

И аз направих глупостта да се вслушам в разбирачи, според които високият ми разход се дължи на ДПФ и го махнах. Само, че без да знам са ми махнали и катализатора, щото не знаели, че може и да не се маха. Сега се чудя и аз откъде да намеря заместител или нещо на старо, щото и аз искам да си ги възстановя. Става дума за e61 535d 2007 286 к.с., фейслифт.

Ако някой може да помогне, ще съм му благодарен!

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook