С какви гуми карате?

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: С какви гуми карате?

Мнение от Venelin1111 » 03 Дек 2019, 0:14

Днес ще вали СНЯГ хаааха


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: С какви гуми карате?

Мнение от Alben » 03 Дек 2019, 16:40

Venelin1111 написа:Днес ще вали СНЯГ хаааха


Sent from my iPhone using Tapatalk

Венелинчо, разбрахтА.
Да прибирам БМВ-то и да изкарвам Аудито. .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: С какви гуми карате?

Мнение от equipment » 03 Дек 2019, 19:18

Че quatroto по-добро ли е от xDrive-a ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от Emooo » 03 Дек 2019, 20:07

Че те 90% от всички БМВ-та вече са 4х4, какви са тея ретро шеги бе Венелинчо? Аз колко търсих 5ца само на задно и така не намерих.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: С какви гуми карате?

Мнение от tihomair » 03 Дек 2019, 20:21

Emooo написа:Че те 90% от всички БМВ-та вече са 4х4, какви са тея ретро шеги бе Венелинчо? Аз колко търсих 5ца само на задно и така не намерих.
Аз намерих и за напред ще търся.

Изпратено от моят HTC 10 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от Taruno » 03 Дек 2019, 20:52

И яз намерих, само 9 месеца отне :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от Emooo » 03 Дек 2019, 20:53

Трудно се намира кола с много екстри и без 4х4. Имаше само американски 535i когато аз търсех, които за мен са no-go.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от Taruno » 04 Дек 2019, 9:51

Emooo написа:Трудно се намира кола с много екстри и без 4х4. Имаше само американски 535i когато аз търсех, които за мен са no-go.


При мен лично бях казал на мой приятел в Бова ако се появи нещо, което изкупуват обратно да звънне и я купих на сляпо не я бях видял нищо, ама си имаше към 6 месеца остатъчна гаранция. Иначе да критериите ми бяха задно, комфортен салон, хедъп, голяма навигация и още малко глезотии тя излезе точно такава, само без М пакет, но така не се набива толкова на очи :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: С какви гуми карате?

Мнение от Alben » 04 Дек 2019, 11:14

Emooo написа:Че те 90% от всички БМВ-та вече са 4х4, какви са тея ретро шеги бе Венелинчо? Аз колко търсих 5ца само на задно и така не намерих.

То тука в БГ-то се продават само4х4, 'щото 'сички са баровци.
А между другото моята е само задно и с ръчни скорости, казахте ми тук някъде във форума, че съм се "преебал", сигурно е така, но дето се вика за толкова пари това.
Другият път като си купувам сигурно ще е 4х4,' щото тогава нЕма да има други, пък и аз да съм БАРОВЕЦ като другите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: С какви гуми карате?

Мнение от drago9205 » 04 Дек 2019, 11:26

Не си се преебал ако става дума за задвижване - задното си е чук. Стига да не се кара в някакви по-тежки зими.
По-скоро преебавката е заради трансмисията.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от kraska » 04 Дек 2019, 12:12

Alben написа:
Emooo написа:Че те 90% от всички БМВ-та вече са 4х4, какви са тея ретро шеги бе Венелинчо? Аз колко търсих 5ца само на задно и така не намерих.

То тука в БГ-то се продават само4х4, 'щото 'сички са баровци.
А между другото моята е само задно и с ръчни скорости, казахте ми тук някъде във форума, че съм се "преебал", сигурно е така, но дето се вика за толкова пари това.
Другият път като си купувам сигурно ще е 4х4,' щото тогава нЕма да има други, пък и аз да съм БАРОВЕЦ като другите.


Голяма логика....... не знаех че караш ли 4×4 си БАРОВЕЦ. Изобщо постовете ти са... егати разсъжденията, а дори нямаш представа за елементарни неща на които гугъл или търсачката в форума ще те светне от веднъж. Прее... л си се заради ръчката. На задно е много по-добре по отношение на много неща с изключение , че зимата си доста по-спокоен като си 4х4.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от Emooo » 04 Дек 2019, 12:55

И аз мисля че задното е по-добрия вариант за дизелите под 300коня. Спестява разход за ремонти, разход от гориво, кара се по-готино колата само на задно. Вече за 550д мога да се съглася с немците и няма как да е на задно защото няма да може да се кара с kickdown изобщо, защото с 740нм винаги ще натискаш плахо педала на газта и се губи целия смисъл от тази мощност.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: С какви гуми карате?

Мнение от tihomair » 04 Дек 2019, 13:21

Emooo написа:И аз мисля че задното е по-добрия вариант за дизелите под 300коня. Спестява разход за ремонти, разход от гориво, кара се по-готино колата само на задно. Вече за 550д мога да се съглася с немците и няма как да е на задно защото няма да може да се кара с kickdown изобщо, защото с 740нм винаги ще натискаш плахо педала на газта и се губи целия смисъл от тази мощност.

Да ти кажа след ремапа и тези нютони, просто дозираш газта и бих казал, че е истински забавно, когато съумееш да си на ръба преди тракшъна да те сръчка да развяваш леко задница.
Усещането е много яко, сякаш се намества и в същото време те изстрелва.
Със сигурност 4х4 ще се изстрелва по-лесно и безпроблемно, но точно там му се губи чара. ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 11.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330xd && 525d
Мечтае да кара: В европейска България

Re: С какви гуми карате?

Мнение от bmw55 » 04 Дек 2019, 13:35

tihomair написа:
Emooo написа:И аз мисля че задното е по-добрия вариант за дизелите под 300коня. Спестява разход за ремонти, разход от гориво, кара се по-готино колата само на задно. Вече за 550д мога да се съглася с немците и няма как да е на задно защото няма да може да се кара с kickdown изобщо, защото с 740нм винаги ще натискаш плахо педала на газта и се губи целия смисъл от тази мощност.

Да ти кажа след ремапа и тези нютони, просто дозираш газта и бих казал, че е истински забавно, когато съумееш да си на ръба преди тракшъна да те сръчка да развяваш леко задница.
Усещането е много яко, сякаш се намества и в същото време те изстрелва.
Със сигурност 4х4 ще се изстрелва по-лесно и безпроблемно, но точно там му се губи чара. ;)



Ама ако си возиш отзад двете деца не гледаш чара и кефа ти, а гледаш да ги опазиш живи и здрави и да си спокоен, щото знаеш ли колко бързо побеляваш като им стане нещо.
Бъди честен пък да става квото ще

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: С какви гуми карате?

Мнение от tihomair » 04 Дек 2019, 13:43

bmw55 написа:
tihomair написа:
Emooo написа:И аз мисля че задното е по-добрия вариант за дизелите под 300коня. Спестява разход за ремонти, разход от гориво, кара се по-готино колата само на задно. Вече за 550д мога да се съглася с немците и няма как да е на задно защото няма да може да се кара с kickdown изобщо, защото с 740нм винаги ще натискаш плахо педала на газта и се губи целия смисъл от тази мощност.

Да ти кажа след ремапа и тези нютони, просто дозираш газта и бих казал, че е истински забавно, когато съумееш да си на ръба преди тракшъна да те сръчка да развяваш леко задница.
Усещането е много яко, сякаш се намества и в същото време те изстрелва.
Със сигурност 4х4 ще се изстрелва по-лесно и безпроблемно, но точно там му се губи чара. ;)



Ама ако си возиш отзад двете деца не гледаш чара и кефа ти, а гледаш да ги опазиш живи и здрави и да си спокоен, щото знаеш ли колко бързо побеляваш като им стане нещо.

Возя си едното дете и тогава газта се гали леко разбира се.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook