По-високи данъци и в София от 2020г.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от speedhokk » 02 Дек 2019, 18:17

cod-cdbp написа:
Bogat-Beden написа:
Teogop написа:Щом има задръствания и няма места за паркиране, значи данъците и горивото са евтини и трябва да поскъпнат.
:yes: Колата е лукс, не предвидено право по Конституция.


Принципно бих се съгласил, но пробвай да го кажеш на хората в някое отдалечено село, където и автобус не идва :winky:

Или хора, които работят за около 1000лв на месец в близкият град, до който няма транспорт.


Ако искаш може да го кажеш на комшията от съседния вход, който има 3 коли на стойност 4500лв общо, а жена му не кара дори. Или пък комшията от нашия вход, на който мисля децата му взеха книжката (евала ако това е бил случая, защото беше неадекватен), но едната му кола стоя пред блока до преди половин година, а другата е още там и се ползва като мазе.
Или пък на съседа от от другата страна на нашия вход, който е с 2 коли също, а приятелката му не съм я виждал никога да кара. Мога да си изброявам до безкрай, а дори вече не живея там, само когато се прибера за празници при майка ми и баща ми ги забелязвам тези неща.

Точно по малките населени места масово се притежават по повече от 1 "кола" и то точно, защото няма проблем с паркирането, няма трошене на чистачки и пукане на гуми ако не си си спрял пред входа или недай си боже пред блока. Майсторите вземат тънко, не се чака със седмици да си запишеш час. Преглед се минава без грижи и ДАНЪЦИТЕ са смешни.

Щом един пичага на заплата около 1к бруто и жена му на дори по-ниска без проблем си позволяват да имат 3 коли, значи е евтино да ги имаш. Това е. Всичките са 25+ годишни и данъците им сигурно общо на 3те са по-ниски от на моята. Разходите му са преко сили 350лв на година и то след драстичното поскъпване на ГО последните 2 години. Преди това сигурно се е вмествал и до 250лв на кола. Що да няма човек 2-3 коли, даже 7 според мен - за всеки ден от седмицата :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от DaGa » 02 Дек 2019, 19:15

Teogop написа:Щом има задръствания и няма места за паркиране, значи данъците и горивото са евтини и трябва да поскъпнат. Който не му изнася - 1 лв. на ден е билетчето за всички линии с годишна карта.
То е ясно,че нямаш дете/деца. Айде да те видим,като трябва да си закараш детето на ясла на почти другия край на София и после да отидеш на работа как ще го направиш с градския транспорт. Айде кажи ми....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от alekangg » 02 Дек 2019, 20:06

DaGa написа:
Teogop написа:Щом има задръствания и няма места за паркиране, значи данъците и горивото са евтини и трябва да поскъпнат. Който не му изнася - 1 лв. на ден е билетчето за всички линии с годишна карта.
То е ясно,че нямаш дете/деца. Айде да те видим,като трябва да си закараш детето на ясла на почти другия край на София и после да отидеш на работа как ще го направиш с градския транспорт. Айде кажи ми....

Защо трябва да е на другият край тази ясла??

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от bum_bum » 02 Дек 2019, 20:37

Щото където те приемат-там отиваш и се радваш, че не си в друг град :mhihi:

Деца няма, раждаемост ниска, влизането в детска градина е по-трудно от университет. Тва е положението
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от alekangg » 02 Дек 2019, 20:51

Доколкото помня за влизане в ясла има точкова система и е в плюс, ако е там където живееш.
Как пък все така става, че всички са на другият край?
Или е по-удобно за родителите по едни или други причини?

Друг е въпроса, че има масово хора живеещи по 10-15 и повече години в София или в други големи градове и не си сменят адресните регистрации, което си е жив мазохизъм за мен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от mrlargo » 02 Дек 2019, 21:15

По-долу са разликите за моите три брички. По процентното поскъпване се вижда колко е "ЕКО" реформата. Данъкът за БМВ-то ми с ЕВРО 5 се повишава с 15% с колкото се повишава и данъка за 20 годишния ми Мерцедес, който няма еврокатегория вписана в талона. И трите ги държа в гаражи и не заемат драгоценни места на улицата. Нямам нищо против да плащам по-високи данъци стига да има някакво подобрение в качеството на нещо - например улиците в квартала ми. Моята улица и съседните са с оригинални павета сигурно от 30-те години на миналия век дето някакви мангита ги пренареждат накриво през няколко години. Резултата е че с БМВ-то с повече от 15 км/ч не може да се мине щото при неравностите задира, Мерцовете са с въздушно и нямат грижи. Ако наистина държавата иска да направи нещо в ЕКО посока - може да се махне ДДС-то на електрическите коли, това разбира се никога няма да стане. Местният данък при прехвърляне на имот става 3%, сигурно пак от ЕКО съображения.

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от bum_bum » 02 Дек 2019, 21:47

Да, има точки за градините. Но най-сигурно става като занесеш едни 4000 точки на директорката. В местната градина имахме дете записано на 1 година да чака и реда й дойде като стана на пет и половина. Адресната ми регистрация е в района на градината.

Колкото до данъците и екологията- нито общината, нито държавата нямат цел да подобрят екологията с покачването на данъците. Идеята е да се напълно кофата без дъно. Пълен идиотизъм е да се бориш със замърсяването от автомобилите и в същото време да събираш боклук от цяла Европа, който да гориш в теца и да раздаваш помощи за твърдо гориво.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от DaGa » 02 Дек 2019, 23:07

Бе мани го тоя , виж го че нищо не разбира. 100% процента няма деца и не знае за какво става дума

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от Teogop » 03 Дек 2019, 0:11

DaGa написа:
Teogop написа:Щом има задръствания и няма места за паркиране, значи данъците и горивото са евтини и трябва да поскъпнат. Който не му изнася - 1 лв. на ден е билетчето за всички линии с годишна карта.
То е ясно,че нямаш дете/деца. Айде да те видим,като трябва да си закараш детето на ясла на почти другия край на София и после да отидеш на работа как ще го направиш с градския транспорт. Айде кажи ми....


:mhihi: :mhihi: :mhihi:
С дете съм, но в квартали с "перспектива" само инвестирам, а живея в квартал с "настояще" и нямам логистични прпблеми

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от c04 » 03 Дек 2019, 0:30

Много ми харесва как има една шепичка хора, които обясняват, че всичко трябва да поскъпне, да намалеят колите и т.н. А после тези същите /+ останалите/ се почесват чудейки къде са се дянали всички тези пари. Добре, ще се вдигне данъка, ще намалеят / евентуално/ колите... и като плащаме повече на общината, а утре си съдерем гумите в един трап по прекрасния път?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от Teogop » 03 Дек 2019, 1:06

c04 написа:Много ми харесва как има една шепичка хора, които обясняват, че всичко трябва да поскъпне, да намалеят колите и т.н. А после тези същите /+ останалите/ се почесват чудейки къде са се дянали всички тези пари. Добре, ще се вдигне данъка, ще намалеят / евентуално/ колите... и като плащаме повече на общината, а утре си съдерем гумите в един трап по прекрасния път?


С пари може и да не става, но без пари със сигурност нищо не става.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от ID A » 03 Дек 2019, 3:31

2019 160х1.6х0.8 = 204.8
2020 160х1.84х1 = 294.4

Поскъпване 43.75% за евро 4 или 90 лева. Чудо голямо. Все по-трудно ми е да си намеря място дори в синя зона за 5 мин, като имам да свърша нещо някъде. Крайно време е да се ограничи малко парка. Повечето коли си стоят повече от седмица преди да ги подкарат. Като не помага друго, да вдигат данъците.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от slatanic » 03 Дек 2019, 7:20

Ама то лошо няма да се вдигат данъците.В нормалните държави това значи повишаване на качеството на живот.Ама тук парите потъват е това е проблема.
И докато всички ги боли дедовият ще е все така.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от Bogat-Beden » 03 Дек 2019, 8:26

Ами българинът иска само да взема, без да дава нищо.
Иска правилата да важат за всички, ама не и за него.
Думата тарикат докато се използва предимно с положителен заряд и буди негласно възхищение в другите, накрая всички пак ще са прецакани.
Но иначе наистина тема във форума е най-доброто решение, сигурен съм че СОС и Фандъчкова започва заседанията си с преглед на Извън Темата и ще се съобразят с железните аргументи и справедлива критика на членовете на форумО :mhihi: :clap:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от mrlargo » 03 Дек 2019, 8:30

c04 написа:Много ми харесва как има една шепичка хора, които обясняват, че всичко трябва да поскъпне, да намалеят колите и т.н. А после тези същите /+ останалите/ се почесват чудейки къде са се дянали всички тези пари. Добре, ще се вдигне данъка, ще намалеят / евентуално/ колите... и като плащаме повече на общината, а утре си съдерем гумите в един трап по прекрасния път?

То колите с тая мярка, че няма да намалеят е ясно. Аз ако искам да имам 3 коли и нямам пари за данъци отивам и си купувам 3 броя VW polo 1.4 от 2008 с ЕВРО 5 по 5 бона на брой - данъкът им е 25 лева на кола и пак имам 3 коли :D Бих дал с удоволствие повече пари срещу подобрение на инфраструктурата. Тука обаче допълнителните пари заедно с останалите потъват някъде и примерно тротоарите пред офиса ми срещу парка Гео Милев ми напомнят за Бейрут към края на гражданската война през 1990. Майките с детските колички връщащи се от парка са принудени да ходят по улицата, бягайки настрани като мине някой бял бус за доставки с 50 км/ч, въпреки че и улицата е разбита ама служебна кола явно от дупки не се плаши :lol:
Иначе проблемът със задръстванията и паркирането няма да се реши по никакъв начин с тия повишения на данъците. България все пак следва (вярно на прилично разстояние назад :D ) развитите западни икономики. Като живеех в Брюксел си спомням, че някой път обикалях около 30-40 минути да си намеря паркомясто (и то в платена зона, доста по-скъпа от БГ - 5 евро за 2 часа). Целият град е в тунели, но въпреки това съм минавал през деня към 2 следобяд разстояние от 7 километра за около 1 час. Та в столиците проблем с трафика и паркирането винаги ще има.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook