Настройка газов инжекцион

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Steven13 » 18 Ное 2019, 17:03

Макар че ми прави впечатление от известни време, като е студена колата и при смяна на газ, много яко почва да мирише в колата на газ и не знам от къде

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от cerberus » 18 Ное 2019, 18:01

Да видим първо адаптациите и ламбдите какво ще покажат...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Steven13 » 18 Ное 2019, 18:56

cerberus написа:Да видим първо адаптациите и ламбдите какво ще покажат...
Ще се постарая утре да оправя драйверите на кабела и да я закача да видим кво ще покаже

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Steven13 » 20 Ное 2019, 18:05

Това са данните и адаптациите от газовия софтуер и от инпа. Като гледам и за сега сякаш нещо падна разхода, обаче и не карам толкова много че да мога да засека както трябва. Пък неделятя като пътувах на места имаше и бая раздаване на газ и с един фр се гонихме. Та от там може да е вдигнала разхода. Макар че пак 10л нагоре за 300км ми се вижда малко множко ама знае ли сеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Steven13 » 20 Ное 2019, 18:08

То е и голяма дилемата от къде да зареждам тука в Стара Загора, на всякъде всеки път ми се вижда различна газта като качество, а знам че това бая се отразява и на разхода

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от cerberus » 20 Ное 2019, 21:20

Адаптациите са що-годе добре, ако може да им се вярва предвид, че отново има грешки от ламбдите... Така или иначе сместа ти е бедничка. Може да опиташ да изравниш графиката ето така (към червената линия):

1.jpg


Чистиш грешките и караш пак. Би трябвало мултипликативните адаптации да отидат към 0 или леко на минус, както и да се спрат грешките от ламбдите. Ако предположим, разбира се, че всичко останало по двигателя работи коректно, и само газта ги бърка. :yes:

Относно разхода. С гонене няма да стане нисък разхода. С буквално бабешко каране може да постигнеш около 10/100 плюс-минус литър, за този двигател. Но ако настъпваш, спокойно може и до 15-18/100 да стигне, че и повече. :mhihi:

Оносно зареждането. Ако те лъжат в литрите, разхода няма как да го разбереш. На всички лукойли лъжат с литър на всеки десет литра (по мое лично мнение и наблюдение), което си е екстра в сравнение с други. Пак лично мнение - не зареждай на газстанции, които са франчайзи, че при тях контрол няма даже и пожелателен. На шел в плевен са ми зареждали 45 литра газ в 35 литрова бутилка, и щяха да заредят още, ако не ги бях спрял. :kuku:
Иначе не знам дали могат да "кръщават" газта. В калорично отношение пропана и бутана са доста сходни и каквато и смес да ти налеят, не би трябвало да се усети във вървенето или разхода. Налягането може да повлияе до някъде... При зареждане гледай манометъра на колонката и ако показва под 10 или над 15 бара, по-добре не зареждай там. Пак да подчертая, манометъра на колонката го гледай докато зарежда. Възможно е ако цистерната е поизчерпана и помпата не работи да падне и на 9 бара. Но почне ли да вкарва в бутилката, не трябва да е под 10 или над 15 бара. :yes:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Steven13 » 21 Ное 2019, 8:09

cerberus написа:Адаптациите са що-годе добре, ако може да им се вярва предвид, че отново има грешки от ламбдите... Така или иначе сместа ти е бедничка. Може да опиташ да изравниш графиката ето така (към червената линия):

1.jpg


Чистиш грешките и караш пак. Би трябвало мултипликативните адаптации да отидат към 0 или леко на минус, както и да се спрат грешките от ламбдите. Ако предположим, разбира се, че всичко останало по двигателя работи коректно, и само газта ги бърка. :yes:

Относно разхода. С гонене няма да стане нисък разхода. С буквално бабешко каране може да постигнеш около 10/100 плюс-минус литър, за този двигател. Но ако настъпваш, спокойно може и до 15-18/100 да стигне, че и повече. :mhihi:

Оносно зареждането. Ако те лъжат в литрите, разхода няма как да го разбереш. На всички лукойли лъжат с литър на всеки десет литра (по мое лично мнение и наблюдение), което си е екстра в сравнение с други. Пак лично мнение - не зареждай на газстанции, които са франчайзи, че при тях контрол няма даже и пожелателен. На шел в плевен са ми зареждали 45 литра газ в 35 литрова бутилка, и щяха да заредят още, ако не ги бях спрял. :kuku:
Иначе не знам дали могат да "кръщават" газта. В калорично отношение пропана и бутана са доста сходни и каквато и смес да ти налеят, не би трябвало да се усети във вървенето или разхода. Налягането може да повлияе до някъде... При зареждане гледай манометъра на колонката и ако показва под 10 или над 15 бара, по-добре не зареждай там. Пак да подчертая, манометъра на колонката го гледай докато зарежда. Възможно е ако цистерната е поизчерпана и помпата не работи да падне и на 9 бара. Но почне ли да вкарва в бутилката, не трябва да е под 10 или над 15 бара. :yes:
Ще видя днес да направя настройките.
За зареждането ппц зареждам главно на петрол, круиз и в по редки случай Газпром и Марешки. Обаче понякога наистина представянето е много лошо. Ама може и до настройката да е било

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Steven13 » 25 Ное 2019, 17:07

Това са резултатите след настройката която ми каза. Грешки нямаше записани този път, обаче разхода даже май се качи с 1л без да съм я настъпвал този пътИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Steven13 » 25 Ное 2019, 17:33

Почвам вече да се отказвам от борбата за тази газова...отделно дето бях споменал че при превключване на газ мн яко мирише в цялата кола на газ и не знам защо

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Steven13 » 26 Ное 2019, 7:44

Ето и реалния разход на колонка тази сутрин при 70% извънградско каране ИзображениеИзображение

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от georgi_1986 » 26 Ное 2019, 8:41

Колега, виждам, че ти е богата сместа на празен ход и ниски обороти, но при 70% градско едва ли това ще повлияе толко на разхода. Да не би да има проблем който не е свързан с газовата, скоро засича ли си разхода само на бензин, да не е проблема другаде?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Steven13 » 26 Ное 2019, 9:04

georgi_1986 написа:Колега, виждам, че ти е богата сместа на празен ход и ниски обороти, но при 70% градско едва ли това ще повлияе толко на разхода. Да не би да има проблем който не е свързан с газовата, скоро засича ли си разхода само на бензин, да не е проблема другаде?
70% извънградско колега
Относно двигателя всичко е сменено, и работещо перфектно, няма никакви грешки и на бензин работи топ, не съм имал възможност да го засичам скоро че много пътувам и ми ляга бая, но в малките случаи в които я карам на бензин забелязвам че разхода по табло пада с 1-2л

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от cerberus » 26 Ное 2019, 15:50

Няма да се отказваш, то ако беше лесно, всички щяха да карат с перфектни настройки. :D
Като смятам разхода ти е 14/100, предвид че има и градско, не е голяма драма. А и още не сме приключили с настройката. Но и при перфектна настройка, не очаквай разход под 10/100, няма как да се случи при този мотор. Това че грешките в лабдите са спрели е добър показател. Мултипликативните адаптации са се прибрали малко, което също е добре. :yes:
Бензиновия разход по табло, е нормално да е по-надолу с 1-2 литра от газовия. Колкото по-добра е настройката на газ, толкова по-реален е отчета за разход на таблото. А на газ и при перфектна настройка си има 1-2 литра над бензиновия разход. :yes:

От тука нататък става по-тънка работата, за това съм увеличил снимката двойно, че да се види какво се иска.
Първите две точки (най-левите). Направи ги точно между 1,6 и 1,4, демек на 1,5. Точката от около 8-мата милисекуда, я бутни нагоре докато стигне червената линия (горе долу). :yes:
П.П. Все пак провери да няма теч на газ от някъде. С тези адаптации не би трябвало да мирише на газ, еле пък много да мирише!
Обърни по-специално внимание на маркуча който свързва изпарителя с газовата рейка. Да не изпуска при снадките някъде по малко!

1.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна cerberus на 26 Ное 2019, 15:58, променена общо 2 пъти

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Steven13 » 26 Ное 2019, 15:53

cerberus написа:Няма да се отказваш, то ако беше лесно, всички щяха да карат с перфектни настройки. :D
Като смятам разхода ти е 14/100, предвид че има и градско, не е голяма драма. А и още не сме приключили с настройката. Но и при перфектна настройка, не очаквай разход под 10/100, няма как да се случи при този мотор. Това че грешките в лабдите са спрели е добър показател. Мултипликативните адаптации са се прибрали малко, което също е добре. :yes:
Бензиновия разход по табло, е нормално да е по-надолу с 1-2 литра от газовия. Колкото по-добра е настройката на газ, толкова по-реален е отчета за разход на таблото. А на газ и при перфектна настройка си има 1-2 литра над бензиновия разход. :yes:

От тука нататък става по-тънка работата, за това съм увеличил снимката двойно, че да се види какво се иска.
Първите две точки (най-левите). Направи ги точно между 1,6 и 1,4, демек на 1,5. Точката от около 8-мата милисекуда, я бутни нагоре докато стигне червената линия (горе долу). :yes:
П.П. Все пак провери да няма теч на газ от някъде. С тези адаптации не би трябвало да мирише на газ, еле пък много да мирише!

1.jpg
Добре, това ще го направя, но на adaptation value add не са ли много богати стойностите които показва

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от cerberus » 26 Ное 2019, 16:03

Маааалко е по-богата от необходимото, но много малко. За това сваляме първите две точки лекичко надолу. :yes: Но с толкова малко на богато, няма как да мирише на газ. А и ако мирише ще е от ауспуха, сиреч няма как да мирише в купето. Провери всички маркучи в двигателния отсек, да няма изпускане от тях. Най добре с гъбичка с веро да видиш дали пяната прави мехурчета по снадките. Това на запален двигател и на газ. :yes:

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook