Двойно купуване и прехвърляне на автомобил

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Двойно купуване и прехвърляне на автомобил

Мнение от speeder88 » 13 Ное 2019, 16:11

В крайна сметка взимаш капаро от купувача, за да е спокоен, че няма да я продадеш на друг и казваш, че отиваш за 10 дни на курорт докато оправиш документите! :mrgreen:
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Двойно купуване и прехвърляне на автомобил

Мнение от barty » 13 Ное 2019, 16:12

speeder88 написа:В крайна сметка взимаш капаро от купувача, за да е спокоен, че няма да я продадеш на друг и казваш, че отиваш за 10 дни на курорт докато оправиш документите! :mrgreen:

Също вариант :yes: Лошото е ако купувача иска да види документите а там пише друго име :mrgreen:
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Двойно купуване и прехвърляне на автомобил

Мнение от alekangg » 13 Ное 2019, 16:47

Знам, че всеки мисли за схеми и далавери, но в случаят няма капарота, няма печалба нито 1лв, а услуга. Просто го приемете така.

Просто автомобилът се купува през посредник, защото друг вариант няма, това е. Няма и варианти да се прехвърля с пълномощни и пр, евентуално за втория път.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Двойно купуване и прехвърляне на автомобил

Мнение от speeder88 » 13 Ное 2019, 16:49

Защо да няма? Преди две години баща ми продаде кола на една жена, като тя беше упълномощила братовчед си да я купи! Оправиха нещата и жената си има кола!
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Двойно купуване и прехвърляне на автомобил

Мнение от alekangg » 13 Ное 2019, 16:55

Чудя се дали да продължавам..

Първа стъпка, продажба на МПС с договор, не е възможно да се правят преди или след това пълномощни без значение какви. Като под не е възможно визирам, че в моят случай е така, не че не може по принцип.

Втора стъпка, продаване на същото МПС максимално бързо на друго лице, тогава вече може да има пълномощни, макар да са нежелани.

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Двойно купуване и прехвърляне на автомобил

Мнение от Bavarcho » 13 Ное 2019, 18:03

Това което искаш да направиш при нотариуса му се казва "продажба договор върху договор", някога ставаше, от много време е забранено. И съответно няма да намериш нотариус да го направи. А и в КАТ с такъв договор няма как да я регистрираш после. Начина е прехвърляш, сменяш талони (табели ако е друг регион) и после пак при нотариуса.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Двойно купуване и прехвърляне на автомобил

Мнение от alekangg » 13 Ное 2019, 18:08

Bavarcho написа:Това което искаш да направиш при нотариуса му се казва "продажба договор върху договор", някога ставаше, от много време е забранено. И съответно няма да намериш нотариус да го направи. А и в КАТ с такъв договор няма как да я регистрираш после. Начина е прехвърляш, сменяш талони (табели ако е друг регион) и после пак при нотариуса.


И аз така разбрах, но не ми стана ясно дали трябва да се чака дни и колко за второто продаване.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 320A

Re: Двойно купуване и прехвърляне на автомобил

Мнение от mirko0 » 13 Ное 2019, 18:14

Чакането вероятно е свързано с това, че освен КАТ за продажбата се уведомява и общината. Това вече се прави служебно, но в какъв срок.... Докато не се уведоми общината вероятно не може да се провери дали е платен данъкът. Не съм сигурен, но ми се струва, че това може да е проблемът.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Двойно купуване и прехвърляне на автомобил

Мнение от E34 » 13 Ное 2019, 23:17

Няма как да стане според мен, най-малкото заради талоните. Там се вписва актуалния собственик на автомобила и е неразделна част от него. Не може купувач Б да продаде на С автомобил без да представи талон като собственик. Талона е един от задължителните атрибути за сключване на договор. Слючването на такъв нотариален договор без актуален талон би го направило нищожен. Ако е кола за части там е друго.
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Двойно купуване и прехвърляне на автомобил

Мнение от alekangg » 14 Ное 2019, 7:23

Днес ми разясниха новите процедури и онемях.

След покупка на вече регистриран автомобил се отива в КАТ в другият град, сменят се номера и талони и се оказва, че автомобилът остава без валиден преглед, респективно не ми важи гражданска, нито каксото.

Само за нов внос от КАТ давали стикер за преглед.

Преглед не може да се мине на друго място, защото искат бележка за данъка, който с новите номера не може да се извади нито да се докаже, че е платен в първите 5-7 дни?

Колата трябва да се кара така на късмет или има някакъв начин за оправяне на тези каши?

Получава се някакъв затворен абсурден кръг, който ми се струва нереален. Всичко това така ли е?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Двойно купуване и прехвърляне на автомобил

Мнение от 3186 » 14 Ное 2019, 7:36

Е, за застраховките се вади анекс от застрахователя. После караш с копие от договора, ако ти направят проблеми за прегледа на пътя. Винетката се прехвърля доста лесно - онлайн, в тридневен срок след покупката. Всичко това го правих миналата седмица.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Двойно купуване и прехвърляне на автомобил

Мнение от alekangg » 14 Ное 2019, 7:45

Как ти правят анекс след като нямаш валиден преглед? Какво става ако те спрат ушевите без преглед?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2067
Регистриран на: 20.01.2006
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: МПС-та
Мечтае да кара: самолет

Re: Двойно купуване и прехвърляне на автомобил

Мнение от turbo » 14 Ное 2019, 9:36

Май трябва да е това от ЗАКОН ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА:

Чл. 181. (Изм. - ДВ, бр. 97 от 2017 г.) Наказва се с глоба 50 лв.:
1. собственик или длъжностно лице, което без уважителни причини не представи в определения срок превозно средство за технически преглед;
БМВ на газ не може ли? Ето тук ти прочети и отново помисли! Изображение 552 к.с. GAS POWERED
Video -> AC Schnitzer GP3.10; Video -> AC Schnitzer GP3.10 "There are days in your life..."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 6.08.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 318is '97 M44B19
Мечтае да кара: Е30

Re: Двойно купуване и прехвърляне на автомобил

Мнение от Missing » 14 Ное 2019, 12:43

Аз карах 1 година с технически преглед, на който в талончето пишеше стария номер на колата (ЕН), а колата беше на СВ табели. Никакви ядове никъде. Питах в кат дали трябва да минавам нов и ми обясниха че ще гледат рамата, а не номера на колата. :kuku:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 320A

Re: Двойно купуване и прехвърляне на автомобил

Мнение от mirko0 » 14 Ное 2019, 15:37

За застраховката няма проблем. Отива се при застрахователя и се уведомява. От там ти издават Анекс към застраховката. За прегледа не мога да кажа, но той по принцип също като застраховката е за период и автомобил. Не ми се вижда логично/но не е изключено/ при положение, че не е изтекъл да се прави нов.

А това, че не важи гражданската без технически преглед е пълна измишльотина. Не знам от къде се е появило и защо толкова масово се твърди.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook