Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

годината на голямата резачка

2020
35
30%
2021
32
28%
2022
14
12%
2023
3
3%
2024
4
3%
2025
3
3%
2026+
24
21%
 
Общо гласове : 115
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Venelin1111 » 09 Ное 2019, 7:48

Bogat-Beden написа:Е те това ми харесА :yes:
Не са били много щедри със снимките, ама какво да се прави.. :lol: :dunno:

А ааа , добре е малко е във вилната зона на грБанкя, но е добре. Зимата с джип и си е супер. Освен във вилната им зона никъде в Банкя няма не асфалтирана улица та колко да е близко до центъра на града? Не , че Банкя е много голям град


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от drago_pavlov » 09 Ное 2019, 9:15

alx написа:аз лично, не мисля, че ако живееш в дом за 1 милион (дори долара) си богат. колегата от канада добре ти го е казал- не се гледа колко струва дома, а колко месечни заплати е. аз мога съвсем отговорно да ти кажа, че в домове за милион долара не живеят богати хора... защото в технологичния сектор една хубава (но нормална) заплата е $10к на месец- за 1 милион дом- това са 8.3 години брутни заплати. ако в родината ти правиш 3000 лева на месец (една прилична заплата в технологичния сектор) - за 8.3 години- това са 300к лева за дом. сериозен дом, нали? ама 3000 лева на месец определено не са доход на богат човек, нали?

богатите са "топ 1%" по доходи. в щатите това са хора със над $515к на година брутен доход. $515к х 8.3 години= $4,275,000... ето в такива домове живеят богатите на запад. домовете за един милион на запад за премерени в "комфортната средна класа" :bchug:

Да видим дали правилно съм го разбрал това съчинение...
Значи ако живееш в дом за 1 млн си средна класа, но ако живееш в дом за 4 млн си богат?

Познавам няколко човека, които имат доходи 1-3 млн/годишно и живеят в апартаменти 200-300 квадрата...
По твоите формули те трябва да са в имения за 8-25 млн?
Дай и другите формули за часовниците, колите, яхтите и т.н., че да ги информирам колко са заблудени в това как си харчат парите...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от pampo » 09 Ное 2019, 10:09

Venelin1111 написа:]
А ааа , добре е малко е във вилната зона на грБанкя, но е добре. Зимата с джип и си е супер. Освен във вилната им зона никъде в Банкя няма не асфалтирана улица та колко да е близко до центъра на града? Не , че Банкя е много голям град


С тая панелка е в долната част на квартал Вердикал, дето винаги мн удобно ги пишат "мн близо до центъра". Реално е най-ниската част на Банкя. И свлачищата там, и не само там де, но там конкретно са си проблем...

Колкото до земетресенията. Пернишкото земетресение от 2012 беше 5,8 по Рихтер и освен няколко паянтови бараки по селата, нямаше никакви щети. Блоковете след 1987 се смятат по новата наредба за земетръс, в която София се смята за 9та степен. Можеш да си сигурен, че адекватно проектиран и изпълнен блок е мнооого по-сигурен от тея вили с неясни проекти, правени от "майстори", плочи по 6-8 см и никакви адекватни противоземетръсни елементи. Строени с квот изпадне и може да се гепи. От тн ново строителство има много адекватно изпълнени конструкции, само като видите как е уплътнен бетона в момента по строежите, после на една такава стара вила като видиш какво швейцарско сирене е...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от alekangg » 09 Ное 2019, 10:22

alx написа:аз лично, не мисля, че ако живееш в дом за 1 милион (дори долара) си богат. колегата от канада добре ти го е казал- не се гледа колко струва дома, а колко месечни заплати е. аз мога съвсем отговорно да ти кажа, че в домове за милион долара не живеят богати хора... защото в технологичния сектор една хубава (но нормална) заплата е $10к на месец- за 1 милион дом- това са 8.3 години брутни заплати. ако в родината ти правиш 3000 лева на месец (една прилична заплата в технологичния сектор) - за 8.3 години- това са 300к лева за дом. сериозен дом, нали? ама 3000 лева на месец определено не са доход на богат човек, нали?

богатите са "топ 1%" по доходи. в щатите това са хора със над $515к на година брутен доход. $515к х 8.3 години= $4,275,000... ето в такива домове живеят богатите на запад. домовете за един милион на запад за премерени в "комфортната средна класа" :bchug:

За 3 път повтарям, че говорим за Шатите, нито за Канада, а за Европа и по-точно за европейски столици. За разлика от краварите, в Европа все още хората живеят в градове в голямата си част, не в ранчо или изолирани от света.

Пак питам, в Рим,Мадрид, Барселона, Атина и други от този ранг, къде има технологични гиганти и понеже знаем колко е средната заплата по тези места, искам да ми кажете какъв тип хора живеят в апартамент за 1млн евро.
Не питам за Америка, пак натъртвам. Там и среден бачкер може да живее в къща от картон и дърво на 1/10 от апартамент в Европа.

Бедни, средна класа или богати са? Ако предположим, че добра заплата в тези градове е 4-5 хиляди евро на месец чисто.
Няма да анализираме 1% от хората, които са милиардери и не знам какви или всичко под милиардер е комфортна средна класа?


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Bogat-Beden » 09 Ное 2019, 11:02

pampo написа:Можеш да си сигурен...

Като вземем предвид в каква държава живеем, за кое мога да съм сигурен, ти можеш ли да го гарантираш.. Не ми отговаряй, няма нужда, ясно че си в бранша и трябва да си защитиш занаята и колегите, а доколко е морално и обективно, ти си знаеш, надявам се ;)
Плюс 9та степен уточнявай скалата, че ако е по Рихтер тухла върху тухла у нас няма да остане, касае се за "Медведев-Шпонхойер-Карник" , нали така ;)

Вилата въобще не беше пример за противоземетръсно добре защитен обект, не знам въобще защо за това се захвана :dunno:

Но щом колегите казаха, че е във вилна зона на Банкя, не си струва паричките според мен

П.С. Стийнката мълчи като либерал на разпит :mhihi:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от b_u_b_o » 09 Ное 2019, 11:27

Тая къща е баш във Вердикал, една пряка на Варна. Продава се поне от 3-4 години. За близост до центъра поне за мен е сравнително близо, 10-15 минути пеш. Обаче наистина тоя склон има проблем и си мърда...един съсед се бъзикаше, че към тия къщи давали голям и малък талон вместо нотариален акт :mhihi:

ПП ето я


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Bogat-Beden » 09 Ное 2019, 11:46

Ясно, това като Варненския бряг и вилите, там ебавката беше да не съжаляваш, ако ти падне вилата, отгоре идвала нова :mhihi:
Имаше прекрасна новопостроена и завършена къща около 400 Еур квадрат преди 3 години в Габровско, бях луднал, но приятел ме изплаши със свлачища в района... :paranoid:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от pampo » 09 Ное 2019, 14:41

Bogat-Beden написа:
pampo написа:Можеш да си сигурен...

Като вземем предвид в каква държава живеем, за кое мога да съм сигурен, ти можеш ли да го гарантираш.. Не ми отговаряй, няма нужда, ясно че си в бранша и трябва да си защитиш занаята и колегите, а доколко е морално и обективно, ти си знаеш, надявам се ;)
Плюс 9та степен уточнявай скалата, че ако е по Рихтер тухла върху тухла у нас няма да остане, касае се за "Медведев-Шпонхойер-Карник" , нали така ;)

Вилата въобще не беше пример за противоземетръсно добре защитен обект, не знам въобще защо за това се захвана :dunno:

Ами сравнявам обекти, който струват едни и същи пари. В крайна сметка за мен винаги това е сериозен критерий при избор на жилище. Иначе не се занимавам с гражданско строителство, нямам никаква угода да защитавам който и да е. Просто гледайки грубите строежи сега, и помнейки как изглеждаха преди 15г, когато бях в университета, смело твърдя, че има подобрение в качеството на бетона. Вече как са конструирани не мога да коментирам, но ако е адекватно, може да се разчита, че няма да паднат при не твърде упостошително земетресение.
И да, скалата е на Медведев-Шпонхойер-Карник, но 9та степен е унищожително земетресение, скалата е до 12, след 9та следват апокалиптични сцени, та на проектно ниво нещата са доста адекватни.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от alx » 09 Ное 2019, 15:18

Bogat-Beden написа:Е те това ми харесА :yes:
Не са били много щедри със снимките, ама какво да се прави.. :lol: :dunno:


съседа е на 5 метра... или това е част от къщата?
алекс
трабант 601с
разни други возила

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от alx » 09 Ное 2019, 15:27

alekangg написа:Бедни, средна класа или богати са? Ако предположим, че добра заплата в тези градове е 4-5 хиляди евро на месец чисто.
Няма да анализираме 1% от хората, които са милиардери и не знам какви или всичко под милиардер е комфортна средна класа?


ми... чакай да ти го напиша в цифри - имам екипи по цял свят, ама нека да вземеме тези в холандия и в германия. сега им погледнах заплатите - бруто един софтуерен инжинер с 5 години стаж взима 100к евра. хванах няколко и по адреса им погледнах оценките на домовете- ми да ти кажа под 750к евра нямаше... някои бяха над милион. не съм ги гледал какви коли карат, ама един от тях случайно знам, че кара нова 5та серия с някакъв малък мотор. тези хора богати ли са? :bchug:
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от alekangg » 09 Ное 2019, 15:35

alx написа:
alekangg написа:Бедни, средна класа или богати са? Ако предположим, че добра заплата в тези градове е 4-5 хиляди евро на месец чисто.
Няма да анализираме 1% от хората, които са милиардери и не знам какви или всичко под милиардер е комфортна средна класа?


ми... чакай да ти го напиша в цифри - имам екипи по цял свят, ама нека да вземеме тези в холандия и в германия. сега им погледнах заплатите - бруто един софтуерен инжинер с 5 години стаж взима 100к евра. хванах няколко и по адреса им погледнах оценките на домовете- ми да ти кажа под 750к евра нямаше... някои бяха над милион. не съм ги гледал какви коли карат, ама един от тях случайно знам, че кара нова 5та серия с някакъв малък мотор. тези хора богати ли са? :bchug:


Аз пак не разбрах, хора живеещи в апартамент за 1млн и нагоре евро бедни ли са, средни ли са или богати. Ако ще говорим за Германия и Холандия трябва да вдигнем цените, понеже казах 1млн в други по-евтини градове и държави.

Къща е по-скъпо от апартамент, но има ли богати живеещи в апартаменти, това се пита и за мен отговора е да. Може да не е масово, но има.
А понеже все пишеш цифри, дай да определим какво значи богат. Колко % над средното за страната или града трябва да взима някой за да се води богат или колко над средния имот трябва да има тоя същия за да се води богат?

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от BMW_POWER » 09 Ное 2019, 16:22

alekangg написа:Аз пак не разбрах, хора живеещи в апартамент за 1млн и нагоре евро бедни ли са, средни ли са или богати. Ако ще говорим за Германия и Холандия трябва да вдигнем цените, понеже казах 1млн в други по-евтини градове и държави.

Къща е по-скъпо от апартамент, но има ли богати живеещи в апартаменти, това се пита и за мен отговора е да. Може да не е масово, но има.
А понеже все пишеш цифри, дай да определим какво значи богат. Колко % над средното за страната или града трябва да взима някой за да се води богат или колко над средния имот трябва да има тоя същия за да се води богат?


Баси пича си, ма понякога завързваш безмислени спорове от нищо. Всичко е "според зависи". Всеки град или държава имат различни височини на понятието "богат". Заеби Америка. Ето Париж:

https://www.michaelzingraf.com/en/sale/ ... nt-2333351

Има навсякъде. Потърси и ще видиш. Когато плащаш повече средени годишни доходи от мен, чвно си по-богат и можеш да си го позволиш. Цифрата МИЛИОН е просто ориентировъчна.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от alekangg » 09 Ное 2019, 16:25

Нали точно за това говорим!

Та тея дето дават милиони за апартаменти бедни ли са или богати?

Нали тезата беше, че всичкото богат е задължително в къщи далеч от градо??
Само в един Мадрид има стотици апартаменти само в един сайт на цени по 2-3 милиона, без да говорим за другите по-така столици?
Кв метър го харчат по 7-8к и нагоре евро, аз не знам къщи на които да струва толкова, освен ако не са били на някой артист, президент и пр.
И пак питам, тея улавите, дето дават по 2 милиона за апартамент бедни са, комфортна средна ли са или богати?
Без да гледам, съм уверен, че цифрите в Мюнхен, Лондон и Париж са много по-сериозни, та кой по дяволите ги купува?
Не вярвам както и нас да ги купуват за инвестиция и да ги дават под наем после.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Bogat-Beden » 09 Ное 2019, 17:25

alx написа:
Bogat-Beden написа:Е те това ми харесА :yes:
Не са били много щедри със снимките, ама какво да се прави.. :lol: :dunno:


съседа е на 5 метра... или това е част от къщата?

Видя ли панела в Младост, видя ли цената на това къще? ;)
За 160 евро на Доган сараите ли очакваш? :lol:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от expl0de » 09 Ное 2019, 17:35

Купуват ги вероятно хора, които имат по няколко имота. И всеки живее на място според характера на работата си. Не на всеки му е удобно далеч от града/центъра, колкото и пари да има.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook