Офис култура

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Офис култура

Мнение от drifty » 22 Окт 2019, 9:27

Според зависи от компанията. При нас например пазарната стойност на компанията би се определила основно от бранда - нямаме почти никакви дълготрайни материални активи, единствено откъм дълготрайни активи имаме софтуерни разработки. А как се определя цената на бранда, предполагам отново е съвкупност от фактори като известност на марката, реноме за качество и д-р. подобни
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Офис култура

Мнение от c04 » 22 Окт 2019, 11:33

drifty написа:Напролет вероятно ще имаме. Зимата гонят когото могат, че продажбите са по-малки, пролет/лято се наема поредната порция хора, от които я има един читав, я не. Офис култура :D

Ти нали си от Варна, какво ще правиш тука, там имаме колко искаш убавици :D. Иначе мацката е топ, отдавна не ми се беше случвало, но наскоро докато си ходя по коридора се натъкнах на нея, не бях я виждал още през деня, така си глътнах граматиката.., че едвам казах нещо, което наподобяваше комплимент. Ама мина де :D. Иначе и брак вече и предложих, ма не иска :dunno: :dunno:

E имаме, но... сега при такава препоръка на човек му става интересно :D. Ей къде го Търново :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Офис култура

Мнение от Don_Diego » 07 Ное 2019, 12:38

Чистите ли след себе си в офиса? Говоря за чаши и чинии, които сте ползвали през деня или ги трупате с надеждата друг да му кипне и да измие всичко или чистачката да оправи бъркотията?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.10.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW 320ci E46 Convertible

Re: Офис култура

Мнение от preki » 07 Ное 2019, 13:05

Редовно изхвърлям чужди чаши, прибори и т.н. Само още тоалетните не им чистя.
Най се вбесявам, когато някой е почерпил по случай празник, и някой друг е изял последния бонбон или парче торта, но не си е изхвърлил кутията, чашата, чиниите.....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Офис култура

Мнение от bum_bum » 07 Ное 2019, 14:15

Преди години, докато работех в офис имаше за известно време един проблем с миенето на чиниите. Масово се оставяха в мивката. А чистачката не искаше да ги мие, тъй като не това й е задължението.

В продължение на седмица, всичко що намерех в мивката отиваше в коша. И накрая останахме без посуда. После всеки си донесе и започна да си ги мие. :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Офис култура

Мнение от Don_Diego » 07 Ное 2019, 15:40

За тази крайна мярка не се бях сетил :mhihi: Благодаря за идеята :bowdown:
При нас е същата работа, като дори отказват да си сменят галоните с вода на диспенсерите - масово чаши и чинии се зарязват в мивката, после мрънкат ми то няма чисти и никой не се замисля, че ако си измие тия дето е ползвал може пак да ги ползва :conf:
Чувал съм и оправдания от типа: имам прекалено много работа и задачи за да седна да си мия съдовете :censored:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Офис култура

Мнение от alx » 07 Ное 2019, 15:59

Don_Diego написа:За тази крайна мярка не се бях сетил :mhihi: Благодаря за идеята :bowdown:
При нас е същата работа, като дори отказват да си сменят галоните с вода на диспенсерите - масово чаши и чинии се зарязват в мивката, после мрънкат ми то няма чисти и никой не се замисля, че ако си измие тия дето е ползвал може пак да ги ползва :conf:
Чувал съм и оправдания от типа: имам прекалено много работа и задачи за да седна да си мия съдовете :censored:


хайде сега - заучени положения. в документа за "офисно поведение" се пише, че всеки трябва да си мие чиниите и се гледа след това на камерите кои не мие и се наказва... или се наемат офисни меринджеи дето решават те какво да мият и какво да изхвърлят, или чистачките им се плаща на края на деня да мият и чистят боклуците в кухнята.
алекс
трабант 601с
разни други возила


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Офис култура

Мнение от Bogat-Beden » 07 Ное 2019, 16:05

За какво миене говорите, аз в офис с над 20 кокошки в детеродна възраст, повечето даже преди 30,
често се случваше да ги мързи да си оставят ползваната посуда в съдомиялната! Не се счупваха от работа. :dunno:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Офис култура

Мнение от streetz » 07 Ное 2019, 16:13

При нас си има съдомиялна в кухнята, но пак се намират такива, дето ги мързи да се наведат да си сложат чинията и вилицата вътре - мята в мивката и заминава. Чистачката съм я засичал да мие от време на време разни неща, не знам дали ѝ плащат. В края на седмицата хладилниците се опразват и всичко на боклука, изрично е записано на вратата му храна да не се задържа вътре.
Аз посуда от офиса не ползвам. Ако си нося храна си я ям директно от кутията и с мои прибори.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Офис култура

Мнение от alekangg » 07 Ное 2019, 17:32

Аз само в България съм чувал чистачката да мие чинии, но лошо няма, повечето и без това отбиват яко номера с почистването.
Също само у нас все още е много срамно, ако някой си донесе ядене от тях и го гледат като най-изпадналият просяк.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Офис култура

Мнение от Don_Diego » 07 Ное 2019, 17:37

Аз се чудя дали и вкъщи на си мият съдовете :mhihi: Ако да, значи българина е голям мърльо :help:
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Офис култура

Мнение от Bogat-Beden » 07 Ное 2019, 17:38

Don_Diego написа:Аз се чудя дали и вкъщи на си мият съдовете :mhihi: Ако да, значи българина е голям мърльо :help:

Повече жени мърли познавам вече от мъже..
Не говорим за лична хигиена, слава богу :lol:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Офис култура

Мнение от alx » 07 Ное 2019, 17:40

alekangg написа:Аз само в България съм чувал чистачката да мие чинии, но лошо няма, повечето и без това отбиват яко номера с почистването.
Също само у нас все още е много срамно, ако някой си донесе ядене от тях и го гледат като най-изпадналият просяк.


по принцип поне в щатите в малките компании офисния меринджей има отговорност да държи кухнята чиста... дали ще гледа камери и ще наказва или ще мие сам/а чинии - негова/на работа е...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Офис култура

Мнение от alekangg » 07 Ное 2019, 17:42

alx написа:
alekangg написа:Аз само в България съм чувал чистачката да мие чинии, но лошо няма, повечето и без това отбиват яко номера с почистването.
Също само у нас все още е много срамно, ако някой си донесе ядене от тях и го гледат като най-изпадналият просяк.


по принцип поне в щатите в малките компании офисния меринджей има отговорност да държи кухнята чиста... дали ще гледа камери и ще наказва или ще мие сам/а чинии - негова/на работа е...

В Шейцария в малък завод с малко над 100 души персонал, там където имаше автомати за храна, пиене, хладилници за храната на работниците и др, има и мивка и миялна само за прибори и чаши.
Имаше списък до нея, кой кога трябва да я разтоварва. Видях лично най-главният шеф да прави тази процедура.
Ха сега познай кога това ще стане в България?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Офис култура

Мнение от barty » 07 Ное 2019, 17:50

Don_Diego написа:Аз се чудя дали и вкъщи на си мият съдовете :mhihi: Ако да, значи българина е голям мърльо :help:

Абсолютно, мърли до припадане :censored:
:yes:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook