Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Don_Diego » 05 Ное 2019, 20:08

UG9 лично за мен е в топ 3 на най-добрите зимни гуми дето съм карал през живота си, а те не са никак малко.
Сложени чисто нови, 40+к км за един сезон, каране тип "WRC" тая гума нито веднъж не ме е подвела: никакъв аквапланинг, брутално сцепление на сняг и киша, супер спиране. На следващия сезон само сцеплението в сняг куцаше, но това беше в следствие на много намалелия грайфер. Сменихме ги с някакъв Falken...трагедия - пързаляше се, абс откачаше при по-интензивно спиране, мега шумни, но за сметка на това за 30к км бяха намалели с не по-вече от 2мм :banghead: , та поне бяха вечни
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Exclusive89 » 05 Ное 2019, 22:39

Don_Diego написа:UG9 лично за мен е в топ 3 на най-добрите зимни гуми дето съм карал през живота си, а те не са никак малко.
Сложени чисто нови, 40+к км за един сезон, каране тип "WRC"

Ще изкарат 40к км. с каране тип WRC, ама друг път.. :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Don_Diego » 05 Ное 2019, 22:45

Образно казано де, не приемай всичко буквално
Където колкото можеше да се дава газ се даваше, без пързалянето, че много държаха гумите :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от acho.rs » 05 Ное 2019, 22:48

UGP G1 Perf при мен за около 30к км и 3 сеоз а изглеждат като нови. Само миналата година март уцелих някаква топла вълна в Северна Италия и минах около 1000км на 28-30градуса са. Колата претворена 160км/ч и след това вече имаше следи от разруха хах.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Моджо » 06 Ное 2019, 7:08

Don_Diego написа:UG9 лично за мен е в топ 3 на най-добрите зимни гуми дето съм карал през живота си, а те не са никак малко.
Сложени чисто нови, 40+к км за един сезон, каране тип "WRC" тая гума нито веднъж не ме е подвела: никакъв аквапланинг, брутално сцепление на сняг и киша, супер спиране. На следващия сезон само сцеплението в сняг куцаше, но това беше в следствие на много намалелия грайфер. Сменихме ги с някакъв Falken...трагедия - пързаляше се, абс откачаше при по-интензивно спиране, мега шумни, но за сметка на това за 30к км бяха намалели с не по-вече от 2мм :banghead: , та поне бяха вечни


Дон Диего, какво ще кажеш за ЛАСА? Шото аз с такиви зимата си карах се едно е посред лято /верно 2 пъти ме вадиха от преспи, ама то от предоверяване/. Ся, беше преди 8-9 години, но тогава тия гуми много ме впечатлиха. Особено едната зима имаше много сняг по Софийското поле и се справиха превъзходо. И бяха едни от тия дето се караха целогоишно, нищо че са зимни. Изкараха си 80 000 км без проблем. Ся на шкодата съм с птичи грип 8 май - подобно ми е усещането като от ласите.
Последна промяна Моджо на 06 Ное 2019, 18:00, променена общо 1 път
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Don_Diego » 06 Ное 2019, 12:32

Аз лично много харесвам зимната Ласа, но тук цената им е завишена (за същите или една идея повече пари се взима топ марка). Като почти всяка марка под шапката на Bridgestone са с много здрави бордове и е много трудно да ги убиеш в дупка, спират супер на всякаква повърхност и като цяло са доста балансирани, единствено са шумни за моя вкус и рядко пускат нова шарка, което предвид един от най-модерните заводи в региона си е странно :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от bum_bum » 06 Ное 2019, 12:55

Това е гума, която се кара на S500

На човек, който не брои стотинките и има многомилионен бизнес..

Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Kurtov » 06 Ное 2019, 13:07

Don_Diego написа:Аз лично много харесвам зимната Ласа, но тук цената им е завишена (за същите или една идея повече пари се взима топ марка). Като почти всяка марка под шапката на Bridgestone са с много здрави бордове и е много трудно да ги убиеш в дупка, спират супер на всякаква повърхност и като цяло са доста балансирани, единствено са шумни за моя вкус и рядко пускат нова шарка, което предвид един от най-модерните заводи в региона си е странно :dunno:


Аз карам с Lassa Snoways 3 май беше.
Не съм я купувал тази година и в момента не знам как и е цената, но преди изобщо не беше близо до топ марките по цена. Беше малко по скъпа от Дебица по спомен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от drago9205 » 06 Ное 2019, 13:09

Ама къде е тоз марков Дънлоп на слик... къде са тия пробити марки Клебер/Нексен/Семперит

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от acho.rs » 06 Ное 2019, 17:50

Карал съм едни стари ласи, на една праисторическа кола. Караше се с тях и зима и лято. На сняг се държаха много добре, бих казала отлично. На сухо и мокро - зле. Лятото вече пълна трагедия - свирят, скърцат, плъзгат се...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от drifty » 06 Ное 2019, 18:42

Don_Diego написа:UG9 лично за мен е в топ 3 на най-добрите зимни гуми дето съм карал през живота си, а те не са никак малко.
Сложени чисто нови, 40+к км за един сезон, каране тип "WRC" тая гума нито веднъж не ме е подвела: никакъв аквапланинг, брутално сцепление на сняг и киша, супер спиране. На следващия сезон само сцеплението в сняг куцаше, но това беше в следствие на много намалелия грайфер. Сменихме ги с някакъв Falken...трагедия - пързаляше се, абс откачаше при по-интензивно спиране, мега шумни, но за сметка на това за 30к км бяха намалели с не по-вече от 2мм :banghead: , та поне бяха вечни


Интересно. За мен пък това беше една от най-разочароващите гуми, с които съм карал. Бях адски доволен от ултрагрип 8, но след това сложих 9ки и нещата бяха доста по-различни, предницата имаше склонност към недозавиване с тях.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 896
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 06 Ное 2019, 20:06

Нормално колега, точно както TS830 беше с по-добро сцепление особено на мокро спрямо TS860.
Разликата в сцеплението се дължи на това, че трябваше да следват и някакви еко-директиви за по-нисък разход.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от bum_bum » 06 Ное 2019, 20:25

Аз затва компакта си го карам още с UG6, че не ги правят вече такива :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от ceco_kd » 06 Ное 2019, 22:29

И аз потвърждавам като колегата Drifty. Доволен от UG 8 и леко разочарован от 9.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 896
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 09 Ное 2019, 8:06

Някой ако иска направо с UG5 да кара - в момента го продават като DEBICA FRIGO 2, поне като шарка :mhihi:
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook