Конфликти на пътя

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Конфликти на пътя

Мнение от Dextuar » 06 Ное 2019, 19:32

///eMo написа:Откакто съм с кола със затъмнени прозорци се преродих.. клаксони и присветкания има веднъж на високосна от някой много голям нервак . Сравнението ми е със стара и голяма кола за 300лв, с която също си имат едно на ум, както и с малка градска количка, с която направо те прескачат сякаш те няма.
А с КАТ как се разбирате?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: Конфликти на пътя

Мнение от DaGa » 06 Ное 2019, 20:12

С 20ка или 50тка в багажника ,как...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: го спокойно

Re: Конфликти на пътя

Мнение от ///eMo » 06 Ное 2019, 22:45

Много бързо палите... Визирах затъмнени на процент задни стъкла, предните не съм и нямам и намерение да им правя нещо, което да пречи на видимостта. Или иначе казано, полицаите дори нямат причина защо да го споменат.

Ставаше въпрос за неща от ежедневието като минаване с 15 км/ч през трамвайните на Т.Александров и Хр. Ботев в столицата. С другите коли клаксоните са почти гарантирани докато тук е изключителна рядкост.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 7.11.2008
Местоположение: Иваняне
Кара: корав барутарник
Мечтае да кара: по-корав барутарник

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Venko » 07 Ное 2019, 13:19

Едно време много се палех, а с годините осъзнах няколко истини.
1. Мандръсай сутрин - жената не ти мрънкя, не те нервира от сабалем, тонус за цял ден, спокоен си в трафика
2. Слушай джаз в колата - отпуска, не предизвиква агресия/бърза скорост, не те еве какво се случва с последователите на Шумахер около теб
3. Спортувай преди вечерния трафик - изважда нервите, релаксира физиката
4. Обичай колата си и й се кефи (без значение каква е)

Приятно шофиране на всички :driving:
Митко Павлов - където и да отида анцузите ме преследват

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Конфликти на пътя

Мнение от alx » 07 Ное 2019, 14:00

Venko написа:Едно време много се палех, а с годините осъзнах няколко истини.
1. Мандръсай сутрин - жената не ти мрънкя, не те нервира от сабалем, тонус за цял ден, спокоен си в трафика
2. Слушай джаз в колата - отпуска, не предизвиква агресия/бърза скорост, не те еве какво се случва с последователите на Шумахер около теб
3. Спортувай преди вечерния трафик - изважда нервите, релаксира физиката
4. Обичай колата си и й се кефи (без значение каква е)

Приятно шофиране на всички :driving:


Ей кво хубаво мнение...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Вуйчо » 07 Ное 2019, 14:13

а
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:17, променена общо 1 път
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Club BMW » 07 Ное 2019, 15:21

Егати предразсъдъците имате ... :kuku:

По-добре направете една тема, в която да се коментират ситуации относно правилата за движение :idea: От такава тема има нужда, някой невеж може да научи, разбере, че греши в дадена ситуация и да се коригира...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Вуйчо » 07 Ное 2019, 20:33

а
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:16, променена общо 1 път
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 470
Регистриран на: 4.04.2011
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: 4.0 TFSI

Re: Конфликти на пътя

Мнение от surfboard » 07 Ное 2019, 21:13

Категорично потвърждавам твърдението за зависимостта на отношението към теб спрямо колата. Миналата година 335-цата ми счупи двете турбини и докато се сменят, престоя в бокса 2 седмици. В този период бях без кола и взех назаем от приятел една дърта Корса от 96-та година. Направи ми впечатление, че с нея никой не ме пускаше да направя ляв завой в натоварен трафик. Святкаше се и се свиреше при 1 секунда закъснение или при недостатъчно бързо ускорение от 0 до 60 в градски условия. Точно в този момент на мен ми кипна и в отговор лично с нея освирих един с Порше Кайен, който ме изпревари, а преди това се беше залепил и светкаше и свиреше отзад, но не последва никаква реакция от негова страна.

Във връзка с темата - за мен егото и нарцисизмът играят огромна роля в различните случки на пътя. Когато съм с Корсата, усещам, че в мен подсъзнателно се задейства механизма "И какво като ти си с Кайен, това не значи да си мислиш, че си безнаказан и да си нещо повече от мен", вследствие на което агресията ми се увеличава и дори съм склонен аз да свирна пръв, ако този е някакъв наглец, а не да си замълча само защото кара скъпа кола.
В други случаи егото отново играе водеща роля - например някой те освирва и веднага си казваш "Какъв е тоя и кой пък е тоя та да си позволи да МИ свирне.". Залага се посланието, че никой не е достоен и няма право да те критикува или да свири.
В трети случаи отново е замесен този подсъзнателен механизъм - когато например някой се влачи пред теб и ти започваш да го притискаш. В този момент може би си казваме "аз съм толкова голям и важен, как може някой си да си позволи да не кара с МОЕТО темпо и да МИ пречи".
При едно по-голямо смирение, при една търпимост към различията на другите, при едно притихнало его, при една по-висока, толерантна и приемаща нагласа, нещата може да се случват по коренно различен начин. Агресията ражда агресия. Трудно е някой да те псува сочно на майка и да ръкомаха и ти в този момент да му се извиниш. Докато ако дойде и ти обясни човешки къде ти е грешката, вече и твоята реакция ще е друга.
Горните примери не се отнасят толкова до мен, колкото целят да илюстрират нагледно, че именно прекаленото ни вземане насериозно понякога води до конфликти. Да не говорим, че в много от случаите когато човек ти свирне, той дори не свири на ТЕБ. Звучи странно и е трудно за обяснение, но той свири на колата, на ситуацията, на момента, на обстоятелствата, а не толкова на ТВОЯТА персона.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Конфликти на пътя

Мнение от peshehodetz » 07 Ное 2019, 21:14

Вуйчо написа:Да кажат и другите с по няколко коли. Например Top Gun Maverick, дали усеща еднакво отношение на гаменитв спрямо когато върти бачии със зафирата и когато кара м6-цата.


Между другото какво стана с него, нещо се изгуби, в последно време не е писал. А някъде по това време щеше да пуска тема посветена на 10 Ноември - по случай 30 години Демокрация.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Вуйчо » 07 Ное 2019, 21:23

а
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:16, променена общо 1 път
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Venelin1111 » 22 Ное 2019, 8:38

Скандал на пътя в София завърши с отхапан нос




https://m.dir.bg/dnes/intsidenti/skanda ... thapan-nos


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 13.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34

Re: Конфликти на пътя

Мнение от anatoll_ » 22 Ное 2019, 10:58

Не знам на какво се дължи, но рядко ми се случва да имам ситуации на пътя, да не кажа почти нямам. Карам Е34, която даже не е черна и не е със затъмнени прозорци или големи жАнси и е с ВТ регистрация в София. Почти не се случва някой да ме засича присветва(винаги има индивиди), пускат ме като дам мигач да се престроя и т.н. Отдавам го на това, че карам сравнително бавно 50-60, използвам винаги мигач и гледам максимално рядко да сменям ленти по булевардите, понеже знам къде отивам и не се престроявам в последния момент пред светофара... :ranting:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Вуйчо » 22 Ное 2019, 11:19

а
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:15, променена общо 1 път
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 7.11.2008
Местоположение: Иваняне
Кара: корав барутарник
Мечтае да кара: по-корав барутарник

Re: Конфликти на пътя

Мнение от Venko » 22 Ное 2019, 13:58

Тази седмица бръмча с един Фокус в Ковънтри. Не знам къде му е клаксона още на тоя Фокус, а и не съм чувал клаксон от друга кола.
На пътя хората предпочитат да дадат път от колкото да минат първи.
Има няколко ситуации, в които предимство не е означено и 2 пътя се вливат на Х - колите буквално спират и си махат, за да си дадат път един на друг.

Колоните се движдат с адекватна скорост и изпреварване/престрояване в колона е 1 на 1000.
Без значение каква е колата - толерантност на първо място, но усетят ли те, че наглееш са абсолютно безпощадни (изтъпях в една колона в понеделник, за да спестя 3-4 автомобила и ми се наложи да чакам 20 автомобила).

И да, ние караме като абсолютни аборигени по нашите пътища родни. Не ни е виновен правилник, път, кола... виновни сме си ние, защото сме големи тарикати, ама не разбираме, че си го правиме за и на нас не за някой друг.
Митко Павлов - където и да отида анцузите ме преследват

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook