Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

?

в софия съм, но бих се преместил в по-малък град дори за 1/2 заплата
4
5%
в софия съм, но бих се преместил в по-малък град за същата заплата
22
26%
в софия съм, но бих се преместил в село ИЗВЪН софийска област за 1/2 от заплата
2
2%
в софия съм, но бих се преместил в село ИЗВЪН софийска област за същата заплата
9
11%
в софия съм, но не бих се преместил
17
20%
извън софия съм, но бих се преместил в софия за 2х заплата
5
6%
извън софия съм, но бих се преместил дори за същата заплата
1
1%
извън софия съм и не бих се преместил
23
27%
живея извън София, но пътувам за работа до София и не бих се преместил в София
1
1%
живея извън София, но пътувам за работа до София и бих се преместил в София
0
Няма гласували
 
Общо гласове : 84
големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от BMW_POWER » 25 Окт 2019, 18:48

You never know :dunno: Мислете с перспектива. Една бивша колежка с умиление разказваше следната комедия. Дават и жилище срещу хотел Плиска преди 100 години. И майка и като ревне:

"Мама, къде те изпратиха да живееш, повече няма да се видим"...

Аз съм израстнал в калта над Мотопистата и играехме в рововете, докато строяха бул. България. Малко от вас знаят какво има отдолу...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от slatanic » 25 Окт 2019, 20:14

То със същият успех мога да ти разкажа какво има под "планината" до северната тангента дето навремето аз ходех да плувам и ловя риба,а последните 20 години се изсипва целият строителен отпадък на София.Мога да ти разкажа и какво е имало под Ботевградско шосе,защото навремето баба ми е имала къща насред него и са ги изселили.
Ама това са минали работи и няма да се върнат.
Към днешна дата както казах ще продължавам да пазя това дето са ми оставили предците с кръв по ръцете си за да го постигнат.
Щото 500м2 земя не струват колкото 5кубика бетон в центъра.Разбирайте го както искате.
Та така. ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от Jordana » 25 Окт 2019, 20:24

Нищо чудно , София стартира новата си история със 11 000 население
... През февруари 1878 г. населението на града е намаляло почти наполовина спрямо предвоенния период и по данни на общината е 11 694 души, от които 6560 българи, 3538 евреи, 839 турци и 737 цигани...
Съвсем либерален космолитен град в който българите са 50% :mhihi:
През 1938г е приет нов градоустройствен план изработен от Адолф Мусман , тогава столицата е около 300 000 и е предвидено по тоя план населението да достигне 600 000 . Така че София си е един модерен град , проектиран от немски инженери и място за оплакване няма в това отношение че нещата не са подхванати както трябва изначално .
Някои разправят че вече към 3 млн :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от BMW_POWER » 25 Окт 2019, 20:31

Jordana написа:Нищо чудно , София стартира новата си история със 11 000 население
... През февруари 1878 г. населението на града е намаляло почти наполовина спрямо предвоенния период ...


За коя война става въпрос и откъде ги вадиш статистики

Изображение


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от steeN » 26 Окт 2019, 16:32

Ето преди Втората световна.


Изображение
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от alekangg » 26 Окт 2019, 17:14

А по-назад е било така.

ruserdde.JPG


Много неща за първи път са направени в този загиващ в момента Русе. Доста интересна история има бил е много по-напред от Софето

Ето някои от тях

През 1865 г. за първи път в България улиците получават имена.

През 1866 г. се открива първата телеграфна линия в България между Варна и Русчук (Русе), минаваща през Шумен.

През 1867 г. се завършва първата жп линия (Русчук-Варна)

През 1878 г. Русе става първият град в България с градоустройствен план, изработен от руските военни инженери Ожио и Николай Копиткин.
За първи път в България се появяват бордюри, тротоари и улични газови (с керосин) фенери. През 1899 г. главните улици на града били покрити със закупените от Франция павета от Санрафаеловите кариери;

През 1881 г. е създадена първата частна банка „Гирдап“


През 1883 г. е построена първата метеорологична станция;

През 1883 г. бележи още една новост – първата българска фабрика за сапун на Кръстю Йорданов;

Първото не само в България, но и на Балканите, немско училище (Deutche Schule) е открито през 1883 г.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от немо » 26 Окт 2019, 17:34

alekangg написа:Много неща за първи път са направени в този загиващ в момента Русе.

Че не е цъфнал и вързал е вярно,ама "загиващ" е малко пресилено....
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от zAcK » 26 Окт 2019, 19:34

Jordana написа:През 1938г е приет нов градоустройствен план изработен от Адолф Мусман,
тогава столицата е около 300 000 и е предвидено по тоя план населението да достигне 600 000 .
Така че София си е един модерен град , проектиран от немски инженери и място за оплакване няма в това отношение


Много си прав!
Живеем в сграда проектирана от немци 1936 година, та съдейки по нея, немците са били най-хубавото нещо, което е можело да ни се случи. 90% от тия новите измислени апартаментчета са направо жалки като ги сравнявам с нашия :mhihi: 3.10 тавани, прозорци на бани и тоалетни, просторни коридори в блока, мазета на нивото на улицата, не някакви 1 м2 килири под земята, стоманобетон колкото искаш и т.н. После идва комунистите и става яко зле с тия малоумни панелки. След това идват далавераджиите и става още по-зле с това смешно ново строителство.

За пример - преди няколко месеца от интерес наблюдавах как строят жилищните сгради в Garitage Park-a :mhihi: Някви мангали редяха тухлите на външните стени - нивелир не знаят какво е на 1000%, като в момента с просто око се вижда колко са криви стените. Фуги колкото и каквито искаш. Мазилка естествено няма. След това взеха да нареждат най-евтиния стиропор за външна изолация. Минава някой, ръчка с пръста, пали си цигарата и целият мухлясал блок изгаря :mhihi: :mhihi: :mhihi: Вземи тия 2000-3000 евро на квадрат.

Та България преди войната е имала дадености да стане уникална държава, но вече е късно. :mhihi:

По темата, за половин заплата паля с 200км/ч от София, ама освен в София, на друго място няма как да си практикувам професията :banghead: Ако не друго, срещите са ми на 90% с други хора от София, щото тука е целият шибан IT бизнес :banghead:
Последна промяна zAcK на 26 Окт 2019, 19:37, променена общо 1 път
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от Venelin1111 » 26 Окт 2019, 19:37

Супер си го написал , мнооого истина прозира в думите ти.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от Borymeckata » 27 Окт 2019, 23:14

steeN написа:Ето преди Втората световна.
...

Еех, доживях Стийна да ме впечатли с нагледна агитация... :bowdown: :bowdown:
1934-та Лом е бил по-голям град от Велико Търново и Габрово! И от Свищов, Ловеч, Кърджали... За Монтана (Кутловица - Фердинанд - Михайловград) пък да не говорим...
Е за това става въпрос... :yes: :yes:

Вижте каква далавера: живееш си в един град и той намалява - не се налага да се местиш в по-малък. Ако поживееш достатъчно дълго - няма нужда и в село да се местиш, просто една сутрин ще се събудиш селянин... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от TNT » 28 Окт 2019, 13:56

Даже накрая ще си не в село, а във ВИП кварталче :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от Borymeckata » 28 Окт 2019, 15:08

Ее, толкова дълго няма да живея... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от steeN » 28 Окт 2019, 15:21

Borymeckata написа:
steeN написа:Ето преди Втората световна.
...

Еех, доживях Стийна да ме впечатли с нагледна агитация... :bowdown: :bowdown:


my job here is done. отивам да си взема бонуса от Сорос и заминавам за тропиците :мхихи:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от Borymeckata » 28 Окт 2019, 15:36

Да, съответно и аз така - бягам от работа час по-рано да си преточа зелето в мазето, след това засядаме с комшията на пиене и след третата ракия започваме да псуваме демократицята, евреите, педерасите и илюминатите, дето съсипа'а убавАта дръжава, дееа... При бай Тошо немаше такиви работи!

Хубаво е човек да има утвърден модел на поведение... Японците не случайно са измислили такива безкрайни ритуали - следването на някакъв протокол ти дава вътрешен комфорт и сигурност, предвидимостта на действията елиминира стреса... :yes: :yes:
Excellent! Steven is my name!

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook