Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

?

в софия съм, но бих се преместил в по-малък град дори за 1/2 заплата
4
5%
в софия съм, но бих се преместил в по-малък град за същата заплата
22
26%
в софия съм, но бих се преместил в село ИЗВЪН софийска област за 1/2 от заплата
2
2%
в софия съм, но бих се преместил в село ИЗВЪН софийска област за същата заплата
9
11%
в софия съм, но не бих се преместил
17
20%
извън софия съм, но бих се преместил в софия за 2х заплата
5
6%
извън софия съм, но бих се преместил дори за същата заплата
1
1%
извън софия съм и не бих се преместил
23
27%
живея извън София, но пътувам за работа до София и не бих се преместил в София
1
1%
живея извън София, но пътувам за работа до София и бих се преместил в София
0
Няма гласували
 
Общо гласове : 84
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от steeN » 21 Окт 2019, 11:29

Я да видим така, че не ми се получи предната тема както исках.
Последна промяна steeN на 21 Окт 2019, 13:39, променена общо 2 пъти
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от Моджо » 21 Окт 2019, 11:33

Така де, аз така или иначе не съм в София /само местоработата ми е там/, затова гласувах последното.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от Borymeckata » 21 Окт 2019, 12:14

Ами понятието "извън София" е доста разнозначно - включва всичко от центъра на Пловдив или Варна до циганската ма'ала на Долни Цибър... :mhihi: :mhihi: И аз гласувах за последното...

За да отговоря на въпроса - от години работя за сериозни "софийски" компании, имам предвид, че централният им офис е в столицата. Иначе реално пребивавам в дълбоката провинция и това ми харесва. Живея и работя в две различни малки градчета, а уикендите си прекарваме в селски двор (виж Земеделската тема). Парите отдавна са престанали да бъдат фактор в живота ми, а в по-далечна перспектива се виждам да прекарвам повече време на село и по-малко в "града". Ако доживея до пенсия или ме изхвърлят преди това от работа - бих се заселил за постоянно в селото, като си осигуря там повече удобства. Разбира се - говоря не само за себе си, а цялото ни семейство... За хора, които са свикнали да живеят по-скромно и не жадуват за лукс и "екстри" - е напълно постижимо да живеят добре дори и в едно от най-пропадналите села на Северозапада... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от empar » 21 Окт 2019, 12:18

Аз съм в София и въпреки всичката помия си я моят град и не го сменям за нищо. :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от bum_bum » 21 Окт 2019, 12:48

Че те 90% от хората тук са се преместили в по-голям :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от Моджо » 21 Окт 2019, 13:22

И са го опитали.по-големия :)))
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от cod-cdbp » 21 Окт 2019, 13:32

С голям кеф бих отишъл да живея далеч от София и от други по-големи градове....
Просто мръсният въздух, липсата на възпитание на масата, липсата на елементарна поддръжка на улици и тротоари въпреки всичките предизборни кампании и всякакви произтичащи от това фактори ме отблъскват сериозно.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от steeN » 21 Окт 2019, 13:33

bum_bum написа:Че те 90% от хората тук са се преместили в по-голям :mhihi:


И въпроса е дали ще се върнат и ако да за какви пари :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от Комбина » 21 Окт 2019, 13:33

Защо да се местя от София в друг град който би ми донесъл същите негативи на градската среда, че дори и повече без нито един позитив в повече. Подчертавам, че говоря за град.

Визирам да се преместиш от София в Радомир например или от Пловдив в Пещера?

Ако в анкетата участва и село бих гласувал.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от steeN » 21 Окт 2019, 13:36

Айде добавих. Това явно изтрива гласувалите, но темата е интересна.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от b_u_b_o » 21 Окт 2019, 14:49

Комбина написа:Защо да се местя от София в друг град който би ми донесъл същите негативи на градската среда, че дори и повече без нито един позитив в повече. Подчертавам, че говоря за град.

Визирам да се преместиш от София в Радомир например или от Пловдив в Пещера?

Ако в анкетата участва и село бих гласувал.



Че какви са негативите на градската среда в Радомир и Пещера в сравнение примерно с Копаница и Злокучене :dunno:

Иначе по темата, аз си харесвам София...не харесвам това че стана гъч. Така че ако всички дето имат мараци да се махнат, го направят ще ми е идеално тук :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от Комбина » 21 Окт 2019, 15:14

b_u_b_o написа:
Комбина написа:Защо да се местя от София в друг град който би ми донесъл същите негативи на градската среда, че дори и повече без нито един позитив в повече. Подчертавам, че говоря за град.

Визирам да се преместиш от София в Радомир например или от Пловдив в Пещера?

Ако в анкетата участва и село бих гласувал.



Че какви са негативите на градската среда в Радомир и Пещера в сравнение примерно с Копаница и Злокучене :dunno:

Иначе по темата, аз си харесвам София...не харесвам това че стана гъч. Така че ако всички дето имат мараци да се махнат, го направят ще ми е идеално тук :mhihi:


Аз бих заменил София само и единствено за къща в малко населено място/село в което съседите ми са на минимум 100/200м. от мен. Такова място имам, на 47км от София и след години отивам там. Не виждам абсолютно никакъв смисъл да живея в малък град, дори и в къща които са зелепени една до друга и чуваш как съседа ти пърди в кенефа през отвореното прозорче, другия реже дърва в Неделя следобед, а третия на 2 ракии му се слуша Джаго на двора.

Имам близки живеещи в къща близо до центъра в Дупница, еми там съседите им са по-шумни, невъзпитани и нагли от колкото в кооперацията ми в София. Ремонтират се коли по тротоарите, летят изгнили мотори, викове, крясъци и то ДЕНОНОЩНО.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от adovet » 21 Окт 2019, 15:22

Мдааа доста вярно, в момента имам един познат дето живее в София в нова кооперация и иска да купува къща близнак в ниската част на Симеоново. Просто му трябва по голямо жилище. Аз му обяснявам, че близнак не си е оферта, по добре някой по голям апартамент като няма възможност за самостоятелна къща ама не слуша :mhihi:
Иначе по темата, в момента си правя къща където ще се местя сигурно догодина и е в спокойно село на 5км. от Перник.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от adovet » 21 Окт 2019, 15:23

Мдааа доста вярно, в момента имам един познат дето живее в София в нова кооперация и иска да купува къща близнак в ниската част на Симеоново. Просто му трябва по голямо жилище. Аз му обяснявам, че близнак не си е оферта, по добре някой по голям апартамент като няма възможност за самостоятелна къща ама не слуша :mhihi:
Иначе по темата, в момента си правя къща където ще се местя сигурно догодина и е в спокойно село на 5км. от Перник.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 2.06.2008
Местоположение: София, Възраждане
Пол: Мъж
Кара: Х3 § Lupo

Re: Бихте ли се преместили в по-голям/малък град

Мнение от Georgi_G » 21 Окт 2019, 15:36

b_u_b_o написа:
Комбина написа:Защо да се местя от София в друг град който би ми донесъл същите негативи ...

Иначе по темата, аз си харесвам София...не харесвам това че стана гъч. Така че ако всички дето имат мараци да се махнат, го направят ще ми е идеално тук :mhihi:

:yes:
И аз ги чакам, ама само обещават.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook