Избор на амортисьори

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 16.05.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320d Touring
Детайли за колата: BMW E46 320d Touring 150ks 2002

Избор на амортисьори

Мнение от zlatev_atanas » 15 Окт 2019, 20:13

Моля за помош при избора на амортисьори колата е 320д 150кс комби.Става въпрос за предни и задни амортисьори.Порових се във форума но темите са дста стари и мисля че по пресни мнения ще бъдат по полезни за форума.Та на въпроса кави марки сте слагали последните 2години и дали сте доволни.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Избор на амортисьори

Мнение от c04 » 15 Окт 2019, 20:44

SACHS

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на амортисьори

Мнение от streetracing12 » 16 Окт 2019, 8:33

Закс :yes: може и KYB,но най-добре Закс.

Закс-а е около 120лв бройката. (предни)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 713
Регистриран на: 14.03.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 LCI 530xd / E46 330xda M57N
Мечтае да кара: по-малко на пътна помощ
Детайли за колата: +VRPerformance+eco-tuning auto+ново BMW X5 турбо

Re: Избор на амортисьори

Мнение от virtualchild » 16 Окт 2019, 9:57

koni :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 16.01.2013
Пол: Мъж
Кара: 320d & 322ci
Мечтае да кара: e30 с V8

Re: Избор на амортисьори

Мнение от Silverlight » 17 Окт 2019, 20:56

Monroe :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 697
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Избор на амортисьори

Мнение от DoesNot » 17 Окт 2019, 21:38

+1 за Sachs

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 19.04.2011
Пол: Мъж
Кара: e46 330CI '05
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Избор на амортисьори

Мнение от chucky » 25 Окт 2019, 22:44

Билщайн б12 про кит. Допада ми като за евридейка, въпреки че предпочитам по-твърдо и ниско ама за София... :mrgreen:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: Избор на амортисьори

Мнение от m.dimitrov1992 » 26 Окт 2019, 21:13

Ако тьрсиш комфорт Закс супер туринг
Ако тьрсиш поведение в завой бюджетен вариант е предни Закс Адвантидж и задни KYB gas a just (жалко че каяба не предлагат ULTRA SR за е46)

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.08.2010
Пол: Мъж
Кара: E46 320d

Re: Избор на амортисьори

Мнение от stean » 03 Дек 2019, 0:02

Колеги, ще използвам темата да попитам нещо.
От известно време, като тръгна, колата се държи нормално, но след 10-15км. започва нещо да скрибучи отпред. Това го прави предимно в по-топло време, по неравности и леки завои. Най-изявено е, когато свивам в пресечки с бавна скорост. Като престои до следващия ден, пак в рамките на половин час, нищо не се чува, след което постепенно се появява този скърцащ звук.

Гледам да си поддържам колата технически изправна, два пъти ходих на майстори, гледаха, проверяваха - всичко здраво. На едното място се съмниха в лагера или тампона на амортисьора, но за късмет тогава не издаде звук. Последно ходих да минавам ГТП и ги накарах да проверят, те пък заподозряха амортисьорите, били скъсани маншоните и влизало прах. А иначе амортисьорите са Каяба, сменял съм ги заедно с тампоните и маншоните преди 50к. Не знам кой е виновникът, но вероятно ще се свалят за проверка и ако са те, бих искал да сложа нещо близко до заводското. Тези ми идваха малко стегнати и искам повечко комфорт.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 697
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Избор на амортисьори

Мнение от DoesNot » 03 Дек 2019, 14:12

stean написа:Колеги, ще използвам темата да попитам нещо.
От известно време, като тръгна, колата се държи нормално, но след 10-15км. започва нещо да скрибучи отпред. Това го прави предимно в по-топло време, по неравности и леки завои. Най-изявено е, когато свивам в пресечки с бавна скорост. Като престои до следващия ден, пак в рамките на половин час, нищо не се чува, след което постепенно се появява този скърцащ звук.

Гледам да си поддържам колата технически изправна, два пъти ходих на майстори, гледаха, проверяваха - всичко здраво. На едното място се съмниха в лагера или тампона на амортисьора, но за късмет тогава не издаде звук. Последно ходих да минавам ГТП и ги накарах да проверят, те пък заподозряха амортисьорите, били скъсани маншоните и влизало прах. А иначе амортисьорите са Каяба, сменял съм ги заедно с тампоните и маншоните преди 50к. Не знам кой е виновникът, но вероятно ще се свалят за проверка и ако са те, бих искал да сложа нещо близко до заводското. Тези ми идваха малко стегнати и искам повечко комфорт.

Пробвай с тампоните на стабилизиращата щанга :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.08.2010
Пол: Мъж
Кара: E46 320d

Re: Избор на амортисьори

Мнение от stean » 04 Дек 2019, 11:58

Благодаря за съвета, колега! Това, като гледам, мога и сам да го свърша преди да предприема по-сериозно разглобяване.
Все пак, ако се стигне до амортисьори, мисля да пробвам с тези горепосочените - "Закс супер туринг" - стига да не почне да се люлее като Астра Г :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 412
Регистриран на: 18.04.2010
Местоположение: София - град
Пол: Мъж
Кара: тъжно друга марка :(
Мечтае да кара: Пак BMW

Re: Избор на амортисьори

Мнение от The Edge » 05 Дек 2019, 9:14

То скроц-скроц се чува и при заминал шарнир на носача ... Иначе за тампоните на стаб. щанга, последния път като бяха тръгнали, сложихме едни гумени подложки и така вече 2г. нямам проблем :shock: при все че те са си оборотен консуматив ..
+ Закс

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Избор на амортисьори

Мнение от VladiE » 05 Дек 2019, 19:32

The Edge написа:То скроц-скроц се чува и при заминал шарнир на носача ... Иначе за тампоните на стаб. щанга, последния път като бяха тръгнали, сложихме едни гумени подложки и така вече 2г. нямам проблем :shock: при все че те са си оборотен консуматив ..
+ Закс


И аз точно за шарнир си мислех.

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.08.2010
Пол: Мъж
Кара: E46 320d

Re: Избор на амортисьори

Мнение от stean » 07 Дек 2019, 11:26

Носачите са сменяни преди година, но не е изключено и някой от тях да е, предвид личният ми опит с този тривиален проблем. Интересното е, че майсторите не ги заподозряха, дали щото са едни такива лъскави все още - не знам, но не ми се дава месечна заплата пак, без видимо да са се разхлопали. Мисля да послушам колегата и да сменя тампоните за няма и 20лв и половин час работа. Поне няма да боли толкова и ще бъде зачеркнато от списъка със заподозрените.

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.08.2010
Пол: Мъж
Кара: E46 320d

Re: Избор на амортисьори

Мнение от stean » 25 Авг 2020, 16:21

Отговарям малко късно, понеже смяната на тампоните не даде резултат и реших да изчакам жегите, когато ефекта се проявява най-бързо и най-чуваемо, поне да определя от коя страна идва проблемът. С голямо клатене и слухтене, набедихме левия носач и по настояване на майстора го сменихме с нов.

Действително нещата се оправиха, но бях силно озадачен, тъй като на стария ябълките и на двата шарнира се движеха с голямо усилие без никакъв луфт. По негово мнение, била изсъхнала смазката, в което има някаква логика. Сега като се замисля, можеше да цръкна малко грес през маншоните и да му удължа живота докато се разхлопа.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook