Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Don_Diego » 09 Окт 2019, 13:53

С риск да обидя някой от форума - с хората идващи от провинцията в София няма разбиране. Той е дошъл, платил си е и смята, че платено и околността му принадлежат и не той трябва да се съобразява с околните ами те с него. Казвам го от позицията да наблюдавам от близо действията на такива хора. Единия съсед в прав текст заяви: Аз съм селянин! Или свикваш да живееш с такъв комшия или се изнасяй :conf: :kuku: . Другия пък не може да кара/паркира и спира почти на средата на улицата ама се спира и от двете страни на улицата, та няколко пъти блокира тази част на квартала като дойде камиона за боклук защото влиза/излиза от 1 място. И редовните оправдания са аз съм за малко или като знаете, че не мога да паркирам ми определете едно по-голямо място за мен :conf: :kuku: .
В центъра ситуацията е сходна: знаят, че общината няма ресурс да следи паркирането и си спират кой както свари. Паяк минава само сутрин да обере спрелите по инвалидните места. В мойта улица (при офиса) паяк не може да влезе, общинска полиция рядко минава и те злорадстват като ти кажат: Хайде извикай полиция да видим кога ще дойде или извикай паяк да видя как ще ме вдигне, обръщат гръб и си тръгват :ranting: Софийски номера ама клавиатурата не ми е толкова мека, че да опиша как говорят :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Club BMW » 09 Окт 2019, 14:34

Да, тъпо е да се натрапва за идващите от провинцията. Не е важно от къде си, а какъв си :idea:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от DLVasilev » 09 Окт 2019, 14:52

Е да де ама като си купиш 40 кв.м. апартамент на цената на средноголяма къща около града не ти се полагат и 700 квадрата двор т.е. улицата е за всички, не е твоя. Дотам го докарахме. Звъняха ми някакви глупаци преди време по повод нарастващия интерес към имотите в района :mhihi: много голям наплив имало. :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Don_Diego » 09 Окт 2019, 15:09

Club BMW написа:Да, тъпо е да се натрапва за идващите от провинцията. Не е важно от къде си, а какъв си :idea:


Както казах - нямам за цел да обиждам и да разделям хората на граждани и селяни. Просто тези, които са ми пред очите са някакви много крайни и на база опита ми с тях си правя такова заключение, че трудно се излиза на глава с тях.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от TheDriver » 09 Окт 2019, 15:37

DLVasilev написа:..........
Ма тия номера ги правя на разни боклуци дето идват от майната си, спират пред нас и да ползват метрото, при положене, че паркинга на метрото е на 20 метра от паркинга на блока и решава, че мойта кола му бърка в нервите и започва да я троши. Оставям го да кърти и да чупи колата ми за 600 лв и после му емавам байката на колата му за 10 бона. като поседи 2 дни без кола или му се наложи да носи на гръб 4 гуми за смяна на вентили до 11 вечерта и му идва акъла. :mhihi: То ако не ги санкционираш такива започват да правят каквото си искат.

Само не разбрах какво ги подтиква да ти трошат колата? :mhihi:

Правиш им забележка?

Прибираш се вечер, няма места и ги запушваш?

Чупенето всъщност е удар при паркиране?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Pisobella » 09 Окт 2019, 15:49

Borymeckata написа:Аз по принцип ходя веднъж в годината до София - преди Коледа да пазаруваме. Ама като чета тая тема - май и от това ще се откажа...
Вие там все едно война водите за 5 метра бордюр, егати... :dunno: :dunno:


Споко, то по Коледа и Нова година е празно в София, нямаш ядове :mhihi: :mhihi:
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от steeN » 09 Окт 2019, 17:09

Ако някой киртак е спрял баш на улицата и "пречи" на движението, може ли да се викне паяк... без да е пред конкретен имот на някой?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от DLVasilev » 09 Окт 2019, 17:44

TheDriver написа:
DLVasilev написа:..........
Ма тия номера ги правя на разни боклуци дето идват от майната си, спират пред нас и да ползват метрото, при положене, че паркинга на метрото е на 20 метра от паркинга на блока и решава, че мойта кола му бърка в нервите и започва да я троши. Оставям го да кърти и да чупи колата ми за 600 лв и после му емавам байката на колата му за 10 бона. като поседи 2 дни без кола или му се наложи да носи на гръб 4 гуми за смяна на вентили до 11 вечерта и му идва акъла. :mhihi: То ако не ги санкционираш такива започват да правят каквото си искат.

Само не разбрах какво ги подтиква да ти трошат колата? :mhihi:

Правиш им забележка?

Прибираш се вечер, няма места и ги запушваш?

Чупенето всъщност е удар при паркиране?

Ама каквото се сетиш. От това, че като спра пред някой си оставям телефона, обажда ми се и като сляза долу обикновено се стига до разправия, която не започвам аз съответно. Същите такива като дойдат втори път и видят, че моята кола е там на "неговото" място и се започва с огледала, тасове, антени, ключове по боята, рамена на чистачки и т.н. приел съм ги за консуматив. Него просто го дразни, че го мързи да пътува с градския или не му се ходи 10 Мин пеша и пали колата за тази цел. Като се насъберат 20 30 такива и ето ти местата свършиха и войната започва. Това е така от 2011 година до ден днешен. В крайна сметка аз като се прибера ми отнема около 45 минути да си набия колата някъде. Доста често и в ливадите паркирам. И колкото повече се опитваш да не се занимаваш толкова е по голям шанса да се намери някой да те извади от обувките.
steeN написа:Ако някой киртак е спрял баш на улицата и "пречи" на движението, може ли да се викне паяк... без да е пред конкретен имот на някой?

Може, но оставаш само с викането. Там положението е викал съм, но няма. Тях пък въобще не ги бърка, че някоя си улица в Обеля е затворена заради някой си
Изображение
ATR-42/72

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 14.12.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Не и БМВ

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Hater » 09 Окт 2019, 18:40

Не че нещо, но не телефона, а отключена кола и ключовете на таблото да си оставил, ако си ме блокирал ще ти вдигна скандал. Време е да се отучите, че щото всички те познават/живееш тук и можеш да блокираш някой.
Минавам само, за да хейтя в "Извън темата".

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от Don_Diego » 09 Окт 2019, 19:22

Ей това се мъча да им обясня на тия дето запушват офиса и на финала все аз крив :dunno:
Много чувствителен е станал народа :censored:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от DLVasilev » 09 Окт 2019, 19:25

Hater написа:Не че нещо, но не телефона, а отключена кола и ключовете на таблото да си оставил, ако си ме блокирал ще ти вдигна скандал. Време е да се отучите, че щото всички те познават/живееш тук и можеш да блокираш някой.

Те наперените и заплашващи скандалджии обикновено си тръгват пеш, с такси или с пътна помощ. :mhihi: Като го запуша да си вряка колкото иска после, то си е за него. Аз да не съм му длъжен да го чакам принца по 2 часа и тогава да си ида у нас.Като бърза после да не е спирал. Преди време ходех в люлин на едни курсове и там спирах пред блока, където беше и фирмата. Значи това дето аз им правя на тия нищо не е с това дето съм си намирал колата, но по твоята логика ти може да си правиш каквото ти е кеф и да пречиш на другите, но когато ти попречиш на някой и отнесеш сопата по гърба е катастрофално бедствие невиждано и нечувано и безкрайно недопустимо и неморално :mhihi: Аз така ги виждам нещата :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от blacksapphire » 09 Окт 2019, 19:46

Не знам защо повечето хората тук си мислят, че притежанието на автомобил е задължително по конституция. :mhihi: Респективно, някой трябва да ви осигурява нещо безплатно - право да паркирате, където си искате.

Ако не можеш да си позволиш паркинг/паркомясто/гараж, другите селяни/граждани имат абсолютно същото право на претенции. Където и да спирате безплатно- тоя терен е нечия собственост. Бащинията само с нотариален акт. :D

И мен не ми е ясно защо се събира такса битов отпадък за гаражи, ама така е решил нормотворецът. :smoke:

Винаги ще има наглеци, не прави това, което не искаш да ти направят и на твоята кола. :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 639
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от ivanski_2 » 09 Окт 2019, 19:51

DLVasilev
Ей точно това поведение мразя, смятай че ако ме запушиш така, и си нагъл, ще ти се случат много много лоши случки, на теб , на колата ти също, повярвай ми ти трудно ще си тръгнеш без да минеш през болница, а колата ти в реката ще си я търсиш и това ако ме хванеш на кеф. Трябва да разберете че не може ей така да си запушвате, ако на някого му прилошее и трябва да го закарам , ако жена ми ражда, иска се мисъл, поне малко. Не е трудно нали ?
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от streetz » 09 Окт 2019, 20:43

Силни думи хаха :D
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Как се справяте със спрелите пред входове/гаражи?

Мнение от DLVasilev » 09 Окт 2019, 21:17

ivanski_2 написа:DLVasilev
Ей точно това поведение мразя, смятай че ако ме запушиш така, и си нагъл, ще ти се случат много много лоши случки, на теб , на колата ти също, повярвай ми ти трудно ще си тръгнеш без да минеш през болница, а колата ти в реката ще си я търсиш и това ако ме хванеш на кеф. Трябва да разберете че не може ей така да си запушвате, ако на някого му прилошее и трябва да го закарам , ако жена ми ражда, иска се мисъл, поне малко. Не е трудно нали ?

Виж сега недей подскача в обувките щото нещо май не се разбираме. Или аз не обяснявам като хората или ти нещо много си се ядосал, не ми се навлиза в излишни спорове. Говорех за това, че метрото си има паркинг за него си, блока в който живея също си има отделен паркинг, както и новите блокчета си имат паркинги. Но аз мога да спирам само на улицата пред нас. Исках да си платя наем за място 260 лв на месец, обаче не ми дадоха понеже съм физическо лице. Да обаче улицата пред нас заприлича на тексаска автоморга дето с мотокара ги товарят една връз друга на няколко нива колите. Продължението на улицата е две колони коли покрай тротоарите, по самите тротоари и между двете колони още една на осевата линия блокирали т образното кръстовище. До тука разбираш ли? През деня улицата се превръща на паркинг и става неизползваема. Не почивам през седмицата, но когато имам възможност ще подкрепя думите си със снимков материал. Иначе ти ако ми спреш примерно пред гаража какво ще ме биеш, че гаража ми е там ли? :mhihi: За какво според теб оставям телефон когато спра пред някой ? Такива като тебе и по болници и по морги са ме вкарвали и на парчета ме рязаха и на кладата ме гориха с мазут и отзаде ме минаваха и фостата и ме съдиха, стреляха и какво стана - пръднаха ми на оная работа накрая, намалиха ми пенсията :mhihi:
Само да ти кажа- моята жена като раждаше месец преди това си плащах на паркинг, за да знам, че няма да се налага да викам такси.
Вие разберете, че неможе да идеш на чуждо място и всички да ти играят на теб по гайдата. Ще трябва и ти да се съобразиш с другите.
streetz написа:Силни думи хаха :D

Там е проблема, че само думите са силни в случая ;)
Изображение
ATR-42/72

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook