Дарявате ли кръв?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Дарявате ли кръв?

Да
19
46%
Не
22
54%
 
Общо гласове : 41
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от toncho83 » 03 Окт 2019, 8:17

Не! Перфектния донор съм ама припадам. Много ми харесват вените сестрите ама като изкарат иглата (като ми взимат кръв) и ме няма (буквално)...Всяка година на профилактичните прегледи си казвам, че няма да припадна и припадам :banghead: Предупреждавам ги, че ми прилошава веднага след като ми вземат кръвта да знаят....И накрая все отнасям шамарите (да се свестя) ама не помня :mhihi: :mhihi: :mhihi: Все не успявам да го контролирам това нещо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от TheFreeRider » 03 Окт 2019, 10:16

Дарявам всяка година - общо 4-5 пъти вече, полезно е и не коства нищо. Помагаш на хора в нужда и намаляваш търсенето на "бизнеса с кръв" на ромляните.
Понеже сме голяма фирма и от центъра по хематология идват направо в офиса 2 дни в годината, което спестява всички неудобства. Който работи в офис с много хора може да предложи на колегите си HR-и да организират и при вас ако се съберете поне 20тина човека за ден.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от немо » 03 Окт 2019, 10:53

Дарявал съм 2 пъти в казармата.
След това съм имал 2 пъти желание да помогна на познати,но ме връщаха заради ниско кръвно,така че въпросът с кръводаряването за мен е приключен,освен ако (не дай Боже) не става въпрос за член на семейството ми.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от steeN » 03 Окт 2019, 11:27

Не, но има разни теории, че е добре за мъжете, защото се разтоварва желязото в кръвта и почвам да се замислям.

Иначе това, че официално няма пазар на кръвта, само създава черен пазар, който поставя нуждаещите се в по-кофти положение от това, ако имаше легален пазар.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 20.12.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от red_bull92 » 03 Окт 2019, 11:30

Не, защото не обичам да ме дупчат и мразя иглите. Може и страх да е не мога да преценя. Та дори и за много близък човек няма да се навия да дам. :dunno:
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E36 318is (m42b18) на части -> http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p3958725

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от devent » 03 Окт 2019, 12:57

След няколкото пъти, когато ми е трябвало доктор и това как са ме пращали аз да си купувам бинтове и спринцовки против тетанус от аптеката и разни други случки, някак си не вярвам в здравната с-ма и в това, че моята кръв отива по предназначение и където трябва.. Ако се наложи да даря директно за близък/приятел веднага съм на линия, но ей така не бих :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от Вуйчо » 03 Окт 2019, 13:06

а
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:20, променена общо 1 път
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 27.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каручки

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от horhef » 03 Окт 2019, 13:59

devent написа:След няколкото пъти, когато ми е трябвало доктор и това как са ме пращали аз да си купувам бинтове и спринцовки против тетанус от аптеката и разни други случки, някак си не вярвам в здравната с-ма и в това, че моята кръв отива по предназначение и където трябва.. Ако се наложи да даря директно за близък/приятел веднага съм на линия, но ей така не бих :)


Сигурно я пият твоята кръв няма друго обяснение :mhihi: Иначе от къде си мислиш, че идва кръвта при спешните центрове от космоса ли?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от devent » 03 Окт 2019, 15:20

horhef написа:Сигурно я пият твоята кръв няма друго обяснение :mhihi: Иначе от къде си мислиш, че идва кръвта при спешните центрове от космоса ли?

Щом са намерили някаква далавера докторите с ваксината против тетанус и ме караха 2 пъти да си купувам аз, какво остава за кръвта ;) сори, не им вярвам. Пак казвам, ако се наложи за близък или приятел ще даря веднага, но иначе не.

Също, затова нещо да кажете:
Жената е заразена по кръвен път и има съмнения, че е заразена именно от Кръвната банка. Разговаряхме и с д-р Папинги, личен лекар на жената, който също не е бил уведомен за проблема.
https://gospodari.com/%D0%BD%D0%B8%D0%B ... 46764.html

имаше и случай за починал човек след като му преляха заразена кръв, тааа какво да ви кажа :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от Z3Ro* » 03 Окт 2019, 15:36

horhef написа:
devent написа:След няколкото пъти, когато ми е трябвало доктор и това как са ме пращали аз да си купувам бинтове и спринцовки против тетанус от аптеката и разни други случки, някак си не вярвам в здравната с-ма и в това, че моята кръв отива по предназначение и където трябва.. Ако се наложи да даря директно за близък/приятел веднага съм на линия, но ей така не бих :)


Сигурно я пият твоята кръв няма друго обяснение :mhihi: Иначе от къде си мислиш, че идва кръвта при спешните центрове от космоса ли?

Космос ли е, Вселена - не знам. Знам, че при нужда веднага се обявява цена или си намираш кръводарители... На мен това ми звучи като бизнес, а другите как го наричат си е техен избор...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 27.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каручки

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от horhef » 03 Окт 2019, 16:22

Z3Ro* написа:
horhef написа:
devent написа:След няколкото пъти, когато ми е трябвало доктор и това как са ме пращали аз да си купувам бинтове и спринцовки против тетанус от аптеката и разни други случки, някак си не вярвам в здравната с-ма и в това, че моята кръв отива по предназначение и където трябва.. Ако се наложи да даря директно за близък/приятел веднага съм на линия, но ей така не бих :)


Сигурно я пият твоята кръв няма друго обяснение :mhihi: Иначе от къде си мислиш, че идва кръвта при спешните центрове от космоса ли?

Космос ли е, Вселена - не знам. Знам, че при нужда веднага се обявява цена или си намираш кръводарители... На мен това ми звучи като бизнес, а другите как го наричат си е техен избор...



В спешните центрове където се извършват спешни операции и други интервенции. От къде идва кръвта там? Викат роднините ли? Знам много случай на роднини и приятели оперирани където не са им искали кръводарители. Е за тях от къде взимат? Да ви кажа честно с такова мислене никога ама никога няма да мръднем напред. Единия вика само за близки и роднини :banghead: А другите кучета ги яли. Обаче като стане нещо с тях олеле. Ама какво се ядосвам и аз, то хората майка си и баща си са готови да продадат, а какво ли да направят нещо добро за непознати.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от devent » 03 Окт 2019, 17:07

horhef написа:В спешните центрове където се извършват спешни операции и други интервенции. От къде идва кръвта там? Викат роднините ли? Знам много случай на роднини и приятели оперирани където не са им искали кръводарители. Е за тях от къде взимат? Да ви кажа честно с такова мислене никога ама никога няма да мръднем напред. Единия вика само за близки и роднини :banghead: А другите кучета ги яли. Обаче като стане нещо с тях
олеле. Ама какво се ядосвам и аз, то хората майка си и баща си са готови да продадат, а какво ли да направят нещо добро за непознати.


Ти не ме мисли мен за доброто и за непознатите ;) аз когато и където е трябвало да направя добро съм направил. Ако мерилото ти е дали някой дава кръв или не е добър човек.. lol :lol:

И пак с моя пример - аз като влезнах в спешния център с течаща кръв от ръката, защото ме ухапа куче нещо дадоха ли ми ? Не, пратиха ме да си ходя, защото видиш ли нямало 24/7 часа алерголог да ме тествал дали не съм алергичен към ваксината :conf: а пък този, при който влезнах бил само дежурен лекар, пък не бил от спешния екип и ако съм получил реакция и умра там нямало той да ме спасява :paranoid: дори не поиска да ми почисти раната.... та сам си я чистих. На другото място пък нямали бинтове и спринцовки, че и ваксините им били свършили(разбирай усвоили по документи).. и сам си обикалях по денонощните аптеки с течаща кръв от ръката за да си купувам медикаменти.. та да, ядоха ме кучетата(буквално) и сам си се оправях ;) дано не ти се налага и на теб. И други случки имам да разказвам, но не искам да се връщам, че се ядосвам..

Разчитам, че ако недай си Боже ми се случи нещо, има хора, които ще обърнат света за да намерят кръв на момента за мен, както и аз ще обърна света ако това се случи с тях. Добре дошъл в БГ реалността... За съжаление.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от Пинтев » 03 Окт 2019, 18:49

Ей,то има и умрели хора по пътищата...тогава защо шофирате???
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от Jordana » 03 Окт 2019, 19:07

Както кръводаряването така и преливането на кръв си има рискове , затова при кръвопреливане ги карат да подписват че са запознати с условията на това лечение . При спешните случаи се прави вливане без тези формалности но такъв е закона . Това дали човек кръводарява е въпрос на личен избор , не виждам що трябва да се джафкате тука за тия неща . Така или иначе няма смисъл всички да кръводаряват , количеството кръв може да се съхранява само определен период и има план при всеки кръвен център колко трябва да има за спешни случаи . Това което е повече отива за производство на разни лекарства и други кръвни продукти . И най верятно някой плаща за тая кръв . Така че и опашка да има за желаещи кръводарители това не променя нищо , много малка част отива за животоспасяващи преливания . Най голямата гаранция че кръвта отива за спасяване на живот е когато се кръводаряна при поискване . Така че хората които декларират такова желание имат известно основание . Защото е много вероятно ако кръводарявате често при нужда за близък да се окаже че не можете да кръводарите или ако не дай си боже вие самият да имате нужда от преливане при инцидент .
А тия поверия че било полезно за организма кръводаряването е просто нелепо , ако има такъв ефект кръводаряването всеки ще има чурка на единия крак да си припиква кръвчица периодично щото е полезно . Както виждаме природата не ни е надарила с такава полезна джаджа така ни остава варианта че загубата на кръв е вредно състояние за организма . Предизвиква отслабване на имунната система , дефицит на желязо и други неприятни моменти от такъв стрес .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Дарявате ли кръв?

Мнение от ceco_kd » 04 Окт 2019, 8:34

Българинът все го е страх да не се мине. Да не го пререди някой на опашката(като че ли ще свърши стоката, за която чака), да не се "метне" ако слезе с лопатата пред входа да изчисти току-що падналия сняг, да не му спре някой на паркомястото(като че ли е негово), да не му отиде кръвчицата зян и т.н.... В началото с "Българинът" ли започнах? Объркал съм се - булгаристанът исках да напиша. Време е да сменят наименованието на държавата ни да завършва на "...стан". По темата много искам, но ме връщат понеже кръвното ми е 100/70 и ми казват, че шанса да припадна е голям. Когато си правя изследвания никога не ми е прилошавало и не ме е страх от игли и винаги си гледам как ме бодат. Но там се вземат 20 мл. Дарявал съм веднъж преди 10г. и 15 минути след като всичко свърши наистина за момент ми прилоша. Усетих как ми се зави свят и нахлува топла вълна в цялата ми глава. Лекарите незабавно ме накараха да легна и така....явно не ми е писано да дарявам. Иначе много искам, защото ще знам(надявам се), че на някой може и да е било полезно това. А не да го рекетират пред болницата банда чернокожи.
Адмирации и поклон пред всички Вас, които го правите и не се страхувате, че ще се минете!

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook