Продажба или скрап? Дайте съвет!

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 15.09.2019

Продажба или скрап? Дайте съвет!

Мнение от oshte edin s compact » 15 Сеп 2019, 9:38

Здравейте,

Повече от 12-години изкарах с моя 316i и това определено е една от най-добрите покупки, които някога съм правил.

След като над 11 год. нямах никакви оплаквания, за последната година 3 пъти виках пътна помощ (2 пъти в чужбина) и това ме накара да се замисля, че все пак автомобил на 23 години (произведен е 19996) вече не е подходящ за по-сериозни пътешествия. Колата си е в движение, а след последните 2 пътни помощи се сдоби с нов радиатор и нов стартер. Колкото и да не ми се иска обаче, вече е време да се разделя с компакта и да инвестирам в по-нов и надежден автомобил.

Дотук с лирическото отклонение. Прегледах темите във форума, но не намерих нещо по въпроса, който ме вълнува, а именно:

:help: Как е по-разумно да постъпя? Да продам колата за части (и ако да - къде бихте ме посъветвали да го направя; намирам се в София; мегапартс май нямат много добър имидж)? Да я давам направо за скрап? Да я пусна в mobile за 1000 лева? :help:

Супер благодарен ще съм за всяко мнение или линк към подобна тема във форума, ако има такава.

Мерси!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Продажба или скрап? Дайте съвет!

Мнение от datchko » 15 Сеп 2019, 10:40

Ако няма много ръжда и технически не е супер зле, по-добре да я продадеш като обясниш всичко на новия собственик.
На части в мегапартс или другите такива ще ти дадат има-няма 300лв

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Продажба или скрап? Дайте съвет!

Мнение от ildivvy » 15 Сеп 2019, 12:52

Какво ти пречи да си отстраниш техническите забележки,които има колата и да продължиш да си я караш? По нея няма да се развалят 1000 неща...Може да ти остане за втора кола,примерно...Да ходиш на работа,до магазини и т.н. Така или иначе,най-вероятно,няма да получиш кой знае колко пари за нея...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Продажба или скрап? Дайте съвет!

Мнение от barty » 15 Сеп 2019, 14:13

Зависи какво е общото състояние на колата.
Ако е без ръжда и запазена кола си я карай. Ако ли не продавай я цялата.
Аз съм оставал на път с чисто нова кола, така че гаранция няма.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Продажба или скрап? Дайте съвет!

Мнение от Nukem » 15 Сеп 2019, 15:05

от е36 най-много пари ще вземеш на части и така завървашт повечето, ако не ти се занимава и нямаш място където да сваляш и да складираш, най-добре в мобилето на някаква символика.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Продажба или скрап? Дайте съвет!

Мнение от c04 » 15 Сеп 2019, 17:37

Ако не е много зле я продавай цяла. Не си струва да разглобяваш работеща кола :conf:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Продажба или скрап? Дайте съвет!

Мнение от zvetiko » 15 Сеп 2019, 17:51

oshte edin s compact написа:Здравейте,

Повече от 12-години изкарах с моя 316i и това определено е една от най-добрите покупки, които някога съм правил.

След като над 11 год. нямах никакви оплаквания, за последната година 3 пъти виках пътна помощ (2 пъти в чужбина) и това ме накара да се замисля, че все пак автомобил на 23 години (произведен е 19996) вече не е подходящ за по-сериозни пътешествия. Колата си е в движение, а след последните 2 пътни помощи се сдоби с нов радиатор и нов стартер. Колкото и да не ми се иска обаче, вече е време да се разделя с компакта и да инвестирам в по-нов и надежден автомобил.

Дотук с лирическото отклонение. Прегледах темите във форума, но не намерих нещо по въпроса, който ме вълнува, а именно:

:help: Как е по-разумно да постъпя? Да продам колата за части (и ако да - къде бихте ме посъветвали да го направя; намирам се в София; мегапартс май нямат много добър имидж)? Да я давам направо за скрап? Да я пусна в mobile за 1000 лева? :help:

Супер благодарен ще съм за всяко мнение или линк към подобна тема във форума, ако има такава.

Мерси!


Колега, няма къде да я продадеш за части- там ги купуват по цените за скрап.
Нищо не ти пречи да я пуснеш в мобиле за 1000лв, да изчакаш колкото ти се чака и ако не стане да я дадеш за скрап.
Най-неудачния вариант е продажбата на части от теб- е ако цялата многомесечна разправия с нещо подобно няма да те натовари, става.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 15.09.2019

Re: Продажба или скрап? Дайте съвет!

Мнение от oshte edin s compact » 15 Сеп 2019, 18:05

Не знаех, че дават толкова малко, когато купуват колата за части.

Наистина при положение, че колата си е в движение и не бързам за никъде, е най-разумно да пробвам първо в mobile.

Благодаря на всички! :bowdown:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: Пловдив, Backnang [DE]
Пол: Мъж
Кара: Compact m43tu
Мечтае да кара: E28

Re: Продажба или скрап? Дайте съвет!

Мнение от sobiss » 15 Сеп 2019, 23:45

Зависи от цялостното състояние на колата...бих казал аз. От 4 години обикалям Европата с Компакта, вече незнам колко километра съм му навъртял по европейските пътища...но не са въобще малко. Като цяло, не е от най удобните автомобили за дълъг път, но като ударя чертата, като дадени пари за ремонти, разход на гориво и т.н....то си мисля, че трудно би било по добре.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.2i CSL '03

Re: Продажба или скрап? Дайте съвет!

Мнение от Дидо85 » 16 Сеп 2019, 8:53

Ако е в движение, няма някави генерални проблеми и няма много ръжда, според ме е по-добре да се опиташ да я продадеш цялата. Пусни една обява напиши, че си склонен на коментар на цената на място и ще видиш дали има интерес. Разглабянето на части изисква време и място, ако разполагаш с тях ок, но иначе трудна работа. Това за скрапа го остави за краен случай, ако толкова пък никой не ти се обяди.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Продажба или скрап? Дайте съвет!

Мнение от empar » 16 Сеп 2019, 9:01

Или я стягяй и се вози(такива коли вече не правят) или я давай за скрап! Това е моят съвет!

Имах подобен казус с едно Пежо преди година. Бях адски привързан към въпросната ламарина, отвозих се 10 години на нея, без никакви грижи. Първа кола ми беше, с адските спомени и изживявания... :driving:
Като взех 46-цата и ме налазиха веднаха разни пияндурници от махалата да им я дам за 800-1000лв, да си возят бидоните до вилата.
Имаше още доста живот в нея и с една ревизия на предницата щеше да откара още мноооого километри, но ми беше вече доста малка, неудобна, нямаше грам лак по купето и след появата на БМВ-то нямаше как да държа две коли и т.н. На 22 години нямаше една точка ръжда. :kuku:
Само при мисълта това кораво желязо, което ми беше пръв другар години наред, да го дам на някой примат да му е*е мамата за 6 месеца директно свалих каквото читаво имаше по нея и се обадих на МакМетал. Изпратих я всички почести и продадох читавите части на разни млади тигри, които тепърва започваха на карат коли, с което пък си създадох страхотни контакти.
Това си беше моята кола и нямаше да мога да преживея мисълта някой друг да я кара.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Продажба или скрап? Дайте съвет!

Мнение от Вуйчо » 16 Сеп 2019, 11:30

а
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:20, променена общо 1 път
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Продажба или скрап? Дайте съвет!

Мнение от streetz » 16 Сеп 2019, 11:55

oshte edin s compact написа: :help: Как е по-разумно да постъпя? Да продам колата за части (и ако да - къде бихте ме посъветвали да го направя; намирам се в София; мегапартс май нямат много добър имидж)? Да я давам направо за скрап? Да я пусна в mobile за 1000 лева? :help:

И аз съм пред същата дилема, само че с купе IS-ка набор 94. Технически е здрава (не перфектна, но върви), карам я всеки ден, но външния вид е много зле - нападна я ръждата, вече спрях да броя драскотините от некадърниците по паркингите, онзи ден една бариера падна върху тавана и задра грозно ... абе зле е работата отвън. Вчера замина съединителя и сега се чудя струва ли си да я оправям, да я продавам ли, да я бракувам ли ... За скрап не мога да се пречупя да дам здрава кола, а с този външен вид никой нормален човек няма да я купи, за да налива тепърва още няколко хиляди да я докара в приличен вид. Единия вариант е аз да ги налея тия пари, само че не виждам смисъл - така или иначе планът беше напролет да я махам, а инвестицията е абсурд да се изплати при продажбата. И май остава само варианта да сваля каквото има здраво и може да се пласира на пазара (фарове, стопове, табло, волан, салон, спирачки), двигателя и скоростите комплект на символична цена (150-200 лв) и останалото за скрап. Икономически това ми се струва най-изгодно. Може би първо ще се пробвам за 1000 лв да я продам цялата, че нямам много време да разглабям, ама както казва колегата преди мен - в тоя ценови клас ще се разправям само с отрепки.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1673
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: Продажба или скрап? Дайте съвет!

Мнение от Biogame » 16 Сеп 2019, 18:14

Моята 316-ска я карах също 12 години,стегната,запазена,претапицирано беше всичко вътре.
Единствената забележка беше паднал лак на преден десен калник,тук там някоя драскотина като цяло по боята.
Продадох я защото беще купе и ми беше малка вече.
Момчето което я взе за 1600 лв е от моя град,звъни ми благодари ми вече не знам колко пъти за коректността,затова че съм му дал здрав и технически изправен автомобил.
Ако колата ти има редки екстри пускай я на части,ако е най обикновена 16-ска давай я цяла на някой да и се радва и се качвай на нещо по ново.
В момента карам Е61,доволен съм много,разликата няма смисъл да се говори за това,но рано или късно пак ще си купя Е36 за удоволствие,защото е дуракоустоичив автомобил.
:driving: :dunno: :driving:

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook