Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: iOS тема

Мнение от laviatan » 11 Сеп 2019, 16:14

Dextuar написа:6-цата ми още бачка без проблем, само след едно изпускане почна да не хваща WIFI толкова добре, но пак ще кажа, че явно има огромно значение откъде е купувана - не може от 2014-та до сега да е с оригиналната батерия и да показва 89% живот, а сегашната 10-ка да е на под 1 година, купувана в БГ и батерията да е с живот 93%. И двата телефона ги ползвам по абсолютно идентичен начин.

Иначе тазгодишните хич не ме грабнаха - поне са намалили цената на 11-ката, демек бившето XR, реално на него залагат...

:confused: 93% за една година ...баси .

6-цата с батерията от креатив / около 10 месеца / - телефона работи в супер натоварен режим - 100%
8 plus - прави две години - 96 % . Тези 4 процента ги "изгуби" докато известно време го зареждах на безжично.
xs max на жената /зарежда го както и скимне :banghead: / - прави след 1 месец и нещо година . На 100% е .


Имам познати обаче като теб - телефони на по 1-2 години и са на по 87-8 % :roll:

Явно човек да си го ползва както му падне и после или друга батерия , или друг телефон - не може да се схване някаква зависимост .
Последна промяна laviatan на 11 Сеп 2019, 16:17, променена общо 1 път
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: iOS тема

Мнение от 3186 » 11 Сеп 2019, 16:15

Dextuar написа:6-цата ми още бачка без проблем, само след едно изпускане почна да не хваща WIFI толкова добре, но пак ще кажа, че явно има огромно значение откъде е купувана - не може от 2014-та до сега да е с оригиналната батерия и да показва 89% живот, а сегашната 10-ка да е на под 1 година, купувана в БГ и батерията да е с живот 93%. И двата телефона ги ползвам по абсолютно идентичен начин.

Иначе тазгодишните хич не ме грабнаха - поне са намалили цената на 11-ката, демек бившето XR, реално на него залагат...

Ти не разчитай на тия проценти. На жена ми 6s батерията умира за 2-3 часа, а според телефона е на 80% :lol:
Аз съм със 7, но не виждам причина да го сменям, след като не е забил за 2 години, нито батерията му пада бързо. Пък и ме дразнят трендовете да си носим фаблети в джоба :no:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 11 Сеп 2019, 16:18

На тия по-новите не знам как се сменят батериите, но на 6-цата батерията е някакви дребни пари, изкарва към 2 години и се сменя точно за 5 мин, тъй че изобщо не я мисля.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: iOS тема

Мнение от laviatan » 11 Сеп 2019, 16:22

3186 написа:
Dextuar написа:6-цата ми още бачка без проблем, само след едно изпускане почна да не хваща WIFI толкова добре, но пак ще кажа, че явно има огромно значение откъде е купувана - не може от 2014-та до сега да е с оригиналната батерия и да показва 89% живот, а сегашната 10-ка да е на под 1 година, купувана в БГ и батерията да е с живот 93%. И двата телефона ги ползвам по абсолютно идентичен начин.

Иначе тазгодишните хич не ме грабнаха - поне са намалили цената на 11-ката, демек бившето XR, реално на него залагат...

Ти не разчитай на тия проценти. На жена ми 6s батерията умира за 2-3 часа, а според телефона е на 80% :lol:
Аз съм със 7, но не виждам причина да го сменям, след като не е забил за 2 години, нито батерията му пада бързо. Пък и ме дразнят трендовете да си носим фаблети в джоба :no:

Доколкото знам при около 80% ще се появи съобщение, което казва, че батерията е деградирала („significantly degraded“). Тоест стигне ли тези проценти отписвай е :yes: Най-малкото софтуерно ще го "клъцнат' :mhihi:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 11 Сеп 2019, 18:12

alx написа:баси, дори не отчетох, че епъл ще изкарват нов телефон. мисля, че е показателно. но никой (които е от значение) не му пука за новите им телефони.


E то това е телефон за масите и плебса, а не за милионери и хора от значение като теб. :dunno:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: iOS тема

Мнение от alx » 11 Сеп 2019, 19:21

bum_bum написа:
alx написа:баси, дори не отчетох, че епъл ще изкарват нов телефон. мисля, че е показателно. но никой (които е от значение) не му пука за новите им телефони.


E то това е телефон за масите и плебса, а не за милионери и хора от значение като теб. :dunno:


Е мене не са ме питали така че явно не съм от значение- един вид само констатирам... :)

За цените- нали има и про серия? Тя е на цени като 10 макс... и кво от това- виж следващия ми параграф.

Но друга ми е мисълта- тези телефони стигнаха точка на насищане- хардуера е толкова добър, че просто от по- добър няма нужда. Пц-тата бяха на същия хал преди 10тина години и цялата тази индустрия в момента няма лидери нито иновации просто защото .... няма нужда. Телефоните са следващите. Освен ако не избият в някаква посока в която текущия хардуер да е недостатъчен...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: iOS тема

Мнение от Моджо » 11 Сеп 2019, 19:39

Забравяш темата за 5г-то
Хм,хм...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: iOS тема

Мнение от alx » 11 Сеп 2019, 20:12

Моджо написа:Забравяш темата за 5г-то


това не го разбрах...

По темата за батериите- сега си погледнах моята- 10 макс телефон купен 2-3 месеца след представянето му- в моментa здравето й е на 91% ... интересно- това не ми харесва...

Edit: сега се поразтърсих-стандарта е след 500 зареждания да е на 80%. По едно зареждане на ден- след година и половина да си на 80%. Значи се вписвам дори съм напред с материала. Баси боклуците...
алекс
трабант 601с
разни други возила


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: iOS тема

Мнение от steeN » 11 Сеп 2019, 20:46

За съжаление първо загубихме Steve Jobs... сега ги напусна Jony Ive. Тръгнали са по същата наклонена плоскост като BMW. Но такъв е кръговрата на нещата, а и не им е за първи път като компания, 90те едвам изплуваха.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: iOS тема

Мнение от top » 11 Сеп 2019, 20:58

Аз още съм със 7 и не виждам нужда и причина да го сменям за сега. Преди по ме кефеха като всяка година излизаше по един единствен модел, сега не мога да им хвана бройката на моделите


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: iOS тема

Мнение от Dextuar » 11 Сеп 2019, 22:40

alx написа:
Моджо написа:Забравяш темата за 5г-то


това не го разбрах...

По темата за батериите- сега си погледнах моята- 10 макс телефон купен 2-3 месеца след представянето му- в моментa здравето й е на 91% ... интересно- това не ми харесва...

Edit: сега се поразтърсих-стандарта е след 500 зареждания да е на 80%. По едно зареждане на ден- след година и половина да си на 80%. Значи се вписвам дори съм напред с материала. Баси боклуците...
Е 6-цата ми също е зареждана всеки ден от 24.09.2014 до ден днешен и е на 89%, някъде бяга логиката. Зимата никога не е спирал в студа. Зареждам и 2-та телефона еднакво, с един и същ кабел и зарядно!


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: iOS тема

Мнение от Venelin1111 » 12 Сеп 2019, 0:58

Dextuar написа:
alx написа:
Моджо написа:Забравяш темата за 5г-то


това не го разбрах...

По темата за батериите- сега си погледнах моята- 10 макс телефон купен 2-3 месеца след представянето му- в моментa здравето й е на 91% ... интересно- това не ми харесва...

Edit: сега се поразтърсих-стандарта е след 500 зареждания да е на 80%. По едно зареждане на ден- след година и половина да си на 80%. Значи се вписвам дори съм напред с материала. Баси боклуците...
Е 6-цата ми също е зареждана всеки ден от 24.09.2014 до ден днешен и е на 89%, някъде бяга логиката. Зимата никога не е спирал в студа. Зареждам и 2-та телефона еднакво, с един и същ кабел и зарядно!


Sent from my iPhone using Tapatalk


Споко , батерията рухва от раз. От опит казвам.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Няма вече BMW

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

iOS тема

Мнение от Dextuar » 12 Сеп 2019, 6:42

Venelin1111 написа:
Dextuar написа:
alx написа:
Моджо написа:Забравяш темата за 5г-то


това не го разбрах...

По темата за батериите- сега си погледнах моята- 10 макс телефон купен 2-3 месеца след представянето му- в моментa здравето й е на 91% ... интересно- това не ми харесва...

Edit: сега се поразтърсих-стандарта е след 500 зареждания да е на 80%. По едно зареждане на ден- след година и половина да си на 80%. Значи се вписвам дори съм напред с материала. Баси боклуците...
Е 6-цата ми също е зареждана всеки ден от 24.09.2014 до ден днешен и е на 89%, някъде бяга логиката. Зимата никога не е спирал в студа. Зареждам и 2-та телефона еднакво, с един и същ кабел и зарядно!


Sent from my iPhone using Tapatalk


Споко , батерията рухва от раз. От опит казвам.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Никой не казва, че няма да рухне в даден момент, но явно не схващате основната есенция - единият телефон е на 5 години, другият е на 1....


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: iOS тема

Мнение от laviatan » 12 Сеп 2019, 6:51

Планирано остаряване на продуктите :yes:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: iOS тема

Мнение от Bexim » 12 Сеп 2019, 8:46

steeN написа:Тръгнали са по същата наклонена плоскост като BMW....

Това много ми хареса и е много точно.. И двата бранда съвсем скоро ще бъдат задминати от Азия.

ПП 2 години на 7-ца - 86% батерия.
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook