Филтър купе на Compact

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 19.08.2019
Пол: Мъж

Филтър купе на Compact

Мнение от Purek » 10 Сеп 2019, 13:53

Здравейте, днес реших да сменям филтрите за климатика (за е36 компакт се водят че са два), разтворих всичко и видях че системата е свъсем различна от тази която гледам по клипчета, и в нета като цяло. Няма място за поставяне не филтрите :/ Гледах и под жабката, но не виждам къде може да се сложат там. На снимките се виждат някакви метални перки, дали може зад тях да се поставят? Или пък да ми липсват някои пластмаси? А може и да е саден климатика. Моля дайте акъл. Колата е e36 318TI 94-та година.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 18.05.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: Astra j 1.4 t

Re: Филтър купе на Compact

Мнение от b.bonev » 10 Сеп 2019, 20:55

На моя компакт е36 316 филтрите на климатика 2 бр. се монтираха точно там където си снимал под предното стъкло откъм двг. и да шибано се сменяха. :bchug:
"Не Русия е проблемът на света в момента. Проблем са самозабравили се бездушни хора, които управляват Запада. Утре ще измислят още нещо. Това са някакви "зомбита", които само се стремят да рушат. Не знам до кога ще е възможно Русия да ги възпира, дори с цената на самоунищожение. Но ще направим каквото можем..."- завърши Путин.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Филтър купе на Compact

Мнение от ildivvy » 11 Сеп 2019, 6:51

При мен също не изглежда така... Вижда се вентилатора за купето и от двете му страни има два сваляеми детайла/капака,които държат филтрите! Погледни в 'реалоем'-а какво дават,като схема, за твоята кола.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 19.08.2019
Пол: Мъж

Re: Филтър купе на Compact

Мнение от Purek » 11 Сеп 2019, 17:33

ildivvy написа:При мен също не изглежда така... Вижда се вентилатора за купето и от двете му страни има два сваляеми детайла/капака,които държат филтрите! Погледни в 'реалоем'-а какво дават,като схема, за твоята кола.

Излизат ми ето тези неща, но не ми изглеждат същите като в моята кола. Може би аз не мога да ги разпозная
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 24.11.2011
Местоположение: Харманли
Пол: Мъж
Кара: e46 325ci 2002
Мечтае да кара: ///M3
Детайли за колата: m54b25

Re: Филтър купе на Compact

Мнение от Radeon » 19 Сеп 2019, 2:00

Колега, най вероятно климатика ти не е оригинален, слаган е допълнително климатик Diavia и филтъра ти е под жабката.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 19.08.2019
Пол: Мъж

Re: Филтър купе на Compact

Мнение от Purek » 16 Окт 2019, 21:06

Точно така се оказа колега, благодаря за подсказването със Diavia. Оказа се че доста компакти (поне от Италия) са с точно такъв допълнително слаган климатик. Филтъра се намира зад радиото, най-лесно се достига до него като се махне жабката (4 ,5 винта, нищо сериозно). На кутията за филтъра има една зелена букса която се маха и има капаче с два винта. Маха се първото капаче и зад него има второ закрепено със силикон и още един винт. Силикона да не плаши никой, остарял е и не е задължителен при сглобяване. Махне ли се и второто капаче, филтъра се показва. От там вече се търси филтър със същите размери. Намерих такъв във тех-ко, знае се че е като филтъра на опел корса Б или опел тигра. Единствено сравнихме размерите и го намерихме. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО сверете новият фултър със стария преди да го купите, че да не даватае излишни пари. Слагането е малко досадно, но става с малко постоянство. Преди да се сложи новия филтър, минете с прахосмукачка, за да няма боклуци :)

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook