Въпрос за свинско,винско и др.подобни

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от dankata » 04 Юли 2019, 19:32

Изрових последното вратле. Търпение му е майката - 4 месеца след вакумирането явно е доузряло съвсем и сега е :bowdown:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от ildivvy » 04 Юли 2019, 22:45

Предполагам,че в часта на темата "..и други подобни!",може да се включи и риба? Ако е така,дайте някакви интересни предложения за приготвяне на пъстърва! И сега си я правим много вкусна и хубава,на грил тиган,фурна и т.н.,но може да се пробва и нещо по-различно!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от hell's angel » 04 Юли 2019, 22:55

Най простия вариант - ходи си хвани сам в планината, а не на портмоне. Каквото и да я правиш е 100 пъти по-вкусна :ok:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от Venelin1111 » 05 Юли 2019, 7:40

ildivvy написа:Предполагам,че в часта на темата "..и други подобни!",може да се включи и риба? Ако е така,дайте някакви интересни предложения за приготвяне на пъстърва! И сега си я правим много вкусна и хубава,на грил тиган,фурна и т.н.,но може да се пробва и нещо по-различно!

Продават на пазарите глинени съдове във вид на стара турска керемида. Та такъв съд е за 1 БР пастърва, жар съда е гледжосан , маже се с олио слага се пастървата и я изпичаш, имаш риба на керемида. По-старите софиянци си спомнят ресторант “Воденицата” в Драгалевци , там я правеха така... преди врене.


Sent from my iPhoneX using Tapatalk
Няма вече BMW

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от Borymeckata » 29 Юли 2019, 7:41

Такаааа... Значи. Майсторът ме изненада в най-голямата жега с информацията, че имал 15-тина кила сланина и я прибира във фризера. Прозвуча ми като кофти шега, но човекът е сериозен. Обещах му да пиша тук и... каквото кажете. Аз лично нямам такъв фризер - да прибера такова количество. А и ми се вижда рисковано в най-топлите дни да я разкарваме по куриерските фирми. Честно, не знам какво да правя, затова - казвайте... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от Venelin1111 » 29 Юли 2019, 7:52

Сега като ликвидират свинете , ще трябва и темата да бъде преименувана. От днес и във Видин имало чума..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от Jordana » 29 Юли 2019, 8:16

Мисля че ще сега ще падне цената на сланината щото всички бързат да колят преди чумата . Обаче за коледа ще е кът сланината без съмнение .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от kiko » 29 Юли 2019, 9:07

Borymeckata написа:Такаааа... Значи. Майсторът ме изненада в най-голямата жега с информацията, че имал 15-тина кила сланина и я прибира във фризера. Прозвуча ми като кофти шега, но човекът е сериозен. Обещах му да пиша тук и... каквото кажете. Аз лично нямам такъв фризер - да прибера такова количество. А и ми се вижда рисковано в най-топлите дни да я разкарваме по куриерските фирми. Честно, не знам какво да правя, затова - казвайте... :dunno: :dunno:

Аз 4кг. бих взел,но транспорта вярно е проблем :roll:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от steeN » 12 Окт 2019, 13:21

Има ли от къде да се купят колагенови обвивки тук?
Супер досадно е да се поръчва всичко от чужбина.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от bum_bum » 12 Окт 2019, 18:39

За имане има, ама защо не с черва?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от steeN » 15 Окт 2019, 11:52

Нещо не успявам да намеря черва, които да знам че са ОК и ми се струва по-сигурен избор като за аматьор като мен. Имам едни идеи да си импровизирам сушилня от хладилник за целогодишно производство.
Температурата я закрепих на 11 C, но сигурно ще трябва да жертвам първия транш за да видя дали влажността ще стои както трябва само от дехидратирането на хладилника или ще трябва минавам на по-високи технологии.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от hell's angel » 15 Окт 2019, 12:20

Аз от Либор бях купувал, преди 4-5 години, но сега не знам каква им е хавата, че вече минах само на черва и шунковар. Но си търси партия, че разфасовките, по спомени, им бяха по 30 и по 600 метра. Червата са третирани с нитритна сол, но са сухи, т.е. така или иначе ще ги накисваш и не пречи да ги поизплакнеш повече, та не виждам какво те притеснява и да не са ОК :dunno:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от steeN » 15 Окт 2019, 14:15

Точно искам уж да няма такива допълнения като нитритната сол. После искат и Витамин Ц да се слага заради нитрита и станах ебаси химика.
Освен кефа да се занимаваш, това и другата причина за мен да го правя. Няма да живеем с орлите, ама защо да се насилваме излишно. :dunno:
Намерих ги тия Либор, ще ги видя.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от bum_bum » 15 Окт 2019, 15:13

Потърси в продавалника, има и изкуствени и естествени. Повечето, които продават там са фирми от пловдивския край та няма проблем с качеството.

Нитритната сол и аз я избягвам на всяка цена и не знаех, че слагат и на червата ама и да има, предвид количеството на червото в един колбас и това, че се изкисва не мисля, че е проблем.

Влажността в хладилника се решава с някакъв портативен овлажнител за джобни пари и таймер, според това, което съм гледал по разни клипчета.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от steeN » 15 Окт 2019, 15:29

ОК, ще видя и продавалника.

Мда, това ми е варианта, който и аз гледах. Малък утлразвуков овлажнител, просто не искам да отива на толкова подробности.
Гледал ли си за някви конкретни, че аз имам един обаче е някакъв много "умен" и след като се вкл. в контакта трябва и да се вкл. с копче (което е софтуерно), а не ми занимава да го отварям и преправям.
Освен да му залепя копчето с тиксо :mhihi: Нещо, което като му се подаде ток да може да тръгва само.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: slavi7575

Последни теми
Facebook