Баланс на гумите

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 5.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E90
Детайли за колата: Sedan, M57

Re: Баланс на гумите

Мнение от Todor Borisov » 11 Окт 2017, 21:17

Здравейте, колеги,

Аз също имах възможността да се възползвам от услугите на Иван.
За него разбрах от тази тема и директно си качих зимния комплект гуми и газ към Младост 3.
Споделям, че съм много доволен от извършената услуга, човека си разбира от работата и обяснява внимателно.
Дори на следващия ден му закарах още един комплект от летни гуми.
Машините с които работи са Hunter ROAD FORCE, с опция за динамичен баланс, и лазерно сканиране.
При самия баланс когато гумата се върти се притиска с барабан и усилие от 560кг. така ми обясни :)
Работно време след 12:00.

Препоръчвам го, ще останете доволни!

Поздрави,

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1244
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Баланс на гумите

Мнение от cww » 26 Окт 2017, 19:08

Предвид позитивните мнения на колегите, реших да се възползвам от услугите на Иван и останах много впечатлен.
Не успя да разреши нацяло проблема ми (крива гума няма как да се оправи), но поправи множество чужди грешки - калпаво монтирани чисто нови гуми, барабар с крива джанта.
Изключително педантичен човек, с внимание към детайла. Обяснява много подробно и екзактно. Говорихме си близо два часа.
Hunter машината му е извънземна или поне за моите разбирания, за първи път виждам нещо подобно:
Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж
Кара: димяща проходима катафалка
Детайли за колата: now "08 e61 530xd
ex "07 е91 330xd

Re: Баланс на гумите

Мнение от antonpau » 16 Яну 2018, 9:46

+1 и от мен за Ванката, човекът е ненормално педантичен за географските ни ширини :mhihi: И на мен ми оправи калпаво балансираните гуми (всичките бяха с големи отклонения) и две криви джанти (едната всъщност беше уж "оправена" скоро :banghead: ) за 140 кинта, което предвид машините му и това, че отдели два часа и кусур да се занимава/оптимизира/мие и т.н., си е съвсем нормално за мен. Поне сега съм абсолютно сигурен, че досега никъде никой никога на никоя кола не ми е изправял джанти или балансирал гумите като хората :ok: Аааа, и че на никоя автомивка досега не са ми мили джантите като хората :twisted:
П.С. Да му се звъни след 12 на обед, че е с малко странен режим на спане :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 26.07.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Баланс на гумите

Мнение от killyou » 16 Апр 2018, 10:40

Някой да има идея какво се случва с работилницата или дали са се преместили. Звъня на посочения телефо и ми се казва, че няма такъв абонат?!?!?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Баланс на гумите

Мнение от deyan-enchev » 16 Апр 2018, 12:18

Не му се занимава мн мн на Ванката :) вече
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Баланс на гумите

Мнение от streetz » 16 Апр 2018, 12:23

Същата машина като неговата я имат и в автогуми.бг на Черни връх, преди 2 дни ми монтираха гумите на нея.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 331
Регистриран на: 6.12.2009
Пол: Мъж

Re: Баланс на гумите

Мнение от krisu » 25 Окт 2018, 14:42

И? Към днешна дата някой ще сподели ли, актуален ли е адреса, въпросния Иван там ли е, работи ли още? Аз по принцип съм много доволен от Симо в Обеля и все си мисля, че при него всичко е на топ ниво, ама като чета коментарите ми се иска от чисто любопитство да пробвам и аз услугите на въпросния педант в Младост. :D
Coulthard написа:Ти кон дето бяга да не яде виждал ли си ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж
Кара: димяща проходима катафалка
Детайли за колата: now "08 e61 530xd
ex "07 е91 330xd

Re: Баланс на гумите

Мнение от antonpau » 26 Окт 2018, 8:10

В темата има телефон, звънни му и той ще ти каже работи ли, не ли. Малко е странен в това отношение ;)

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Баланс на гумите

Мнение от b00st » 26 Окт 2018, 9:19

Иван си работи с хората, които им се дават пари за качествена услуга. Хубаво свършената работа, разбирай да ти отдели 3-4 часа за чистене и смяна на гуми си има цена и това е. Повечето гумаджий за това време ще са сменили 4-5 комплекта, но там се гони бройка и да те изпратят по-бързо, докато Иван работи по съвсем друг начин, той ще ти обърне цялото внимание на света, но както всяко нещо и това си има цена и така :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Баланс на гумите

Мнение от Ganchev__ » 28 Окт 2018, 22:58

Симо в Обеля работи със същата машина Hunter. :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Баланс на гумите

Мнение от dr.peshev » 01 Апр 2019, 17:16

Ванката пак извърши чудо с летните гуми на жената!
6+ за пореден път
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 26.05.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39 528i
Мечтае да кара: e24
Детайли за колата: M52TUB28

Re: Баланс на гумите

Мнение от Lambin » 20 Юли 2019, 19:54

Днес посетих сервиза на Иван. Останах много доволен! Човека си върши работата както трябва! Препоръчван го!
Имах проблем с въпросните вибрации в купето при скорост 110-130км/ч. След намесата на Иван, тези вибрации изчезнаха!
Браво на Иван!!! Колата ми е е39 17" джанти

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 28.05.2015
Пол: Мъж
Кара: E90 330d

Re: Баланс на гумите

Мнение от def1nity » 06 Авг 2019, 14:14

Случайно попаднах на темата и реших да пробвам, все пак алтернативата нещо да й има на окачването е доста по-скъпа. Обадих се на Иван, спокойно изслуша предисторията и проблема и веднага ми предложи да отида. Реших, че друго не ми остава и се пуснах да ми погледне колата. Проблемът беше, че след смяна на много неща по предницата, включително и 2 броя чисто нови гуми, воланът вибрираше неприятно. В сервиза където монтираха гумите, казаха че са перфектни!

Ванката ги провери и двете предни гуми на машината и веднага се разбра, че едната си е фабрично крива/дефектна... Машината измерва силата, с която гумата натиска пътя при всяко завъртане. При мен лявата беше около 5кг а дясната беше 12кг!! Гумата беше в червеното общо взето, като той ми обясни, че за предна гума допустимия максимум е 5-6кг! Предупреди ме, че няма големи шансове тъй като самата гума е скапана, но все пак ще се пробва да елиминира проблема. Отдели им бая време, сваля ги и ги качва няколко пъти в различни конфигурации... Премери и двете джанти и ги напасна с гумите по такъв начин, че максимално да се замаскира проблема. Доста време си поигра и си личеше, че иска да помогне наистина! Сравнявайки неговият работен процес, с този при повечето от гумаджиите, при които съм ходил, мога да кажа, че отделя много внимание и общо взето е на принципа 3 пъти мери, 1 път режи. Прецизен е, иска да е 100% сигурен и проверява всички възможни варианти, за да е сигурен, че дава правилната диагноза! Тръгваш си оттам и знаеш къде е проблема и какво трябва да направиш за да го решиш!

В крайна сметка, успя да намали отклонението с 2кг и в двете гуми като лявата застана на добри 3.5кг, докато дясната я свали до 10кг отклонение! В комбинация с по-подходящата джанта, монтирана на най-добрата позиция, общо влизаха в жълтото, което вече е допустимо. Качи ги и даже дойде с мен да я пробваме. Е, колата беше В ПЪТИ по-добре. Вибрациите почти бяха изчезнали, все пак гумата е крива и той ме предупреди, че няма как да се оправи напълно.

Като цяло съм изключително доволен, че го намерих и че се запознах с него! Много е свестен и може да се говори спокойно с него... каквото и да го питаш, обяснява без да муфка и да пуфка и си личи, че е доста запознат и е много навътре с колите като цяло.

Тъй като не успя да ми разреши проблема напълно, по принцип и пари не искаше да ми взима, но в крайна сметка му дадох 60лв. Заслужава си, защото като отидеш 2 пъти и пак не я направят и си вътре като цяло, тук я правиш веднъж и не го мислиш повече.... А не както досега, всяка година баланс, че даже и по няколко пъти и то накрая излиза и по-скъпо. :banghead:

П.П. Кривата нова гума беше приета за рекламация. От магазина извадиха още 2 същите чисто нови за проба, те СЪЩО бяха криви, като моята беше най-малко от 3-те :ranting:. Всичките бяха от една партида с дот 0619!! Да знаете какви боклуци изпращат за Източна Европа колеги... Гумите не са от най-скъпите, но не са и евтини - Fulda Sport Control 2 . Предишните бяха Dunlop Sportmaxx RT2, пак бяха фабрично криви...

Внимавайте и задължително като купите нова гума я закарайте на човек като Ванката, който разбира наистина и внимава какво прави, има нужните инструменти и добри машини като Hunter Road Force. В против случай, почва едно ходене по мъките и грешни пари на вятъра... Особено с нашите чувствителни баварци, машината е много важно каква е, но е по-важно кой работи с нея! Това е единственият начин да сте сигурни, че са ви ОК новите гуми и ще си спестите МНООООГО пари и нерви занапред!!

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Баланс на гумите

Мнение от b00st » 10 Авг 2019, 16:39

Отдавна има митове и легенди за това дали качеството на гумите, които се продават през търговската мрежа са същите като тези със звездичката от BMW примерно. Еми сега вече е ясно, че и това като всяка друга алтернативна част са го направили - брака отива за нашия регион да се продава :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 13.09.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 328i

Re: Баланс на гумите

Мнение от Клима - 85 » 29 Дек 2022, 23:00

Ванката бачка ли още?Ако не препоръчайте читав гумаджия за Софето,че аман от аматьорчета!!!
Достъпните климатици! http://www.klima85-klimatici.com/index.php

Предишна

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook