ПРОБЛЕМ ТРЕСЕ И НЯМА МОЩНОСТ

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 26.11.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW 735

Re: ПРОБЛЕМ ТРЕСЕ И НЯМА МОЩНОСТ

Мнение от gvt_bg » 26 Фев 2018, 18:52

Посетих специализиран сервиз . Закачиха колата на специлиализирания софтуер работи 30 минути на бензин. Правиха всякакви тестове и не показа никакви проблеми и грешки. По едно време започна да се тресе по същият начин както съм описал по горе. Излязоха грешки 1 ви и 7 цилиндър и до там. Не можаха да ми кажат от къде идва проблема. Питахаме какво съм сменял. Казах им свещи, всички бубини и дебитомер.. Само вдигат ръце. :bowdown: :bowdown: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: ПРОБЛЕМ ТРЕСЕ И НЯМА МОЩНОСТ

Мнение от Ненко Вранков » 28 Фев 2018, 16:58

Възстанови ли инсталацията на колата или си караш през газовия компютър?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 26.11.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW 735

Re: ПРОБЛЕМ ТРЕСЕ И НЯМА МОЩНОСТ

Мнение от gvt_bg » 28 Фев 2018, 17:09

От тогава карам само на бензин . Не знам дали са възтановили инсталацията на колата

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: ПРОБЛЕМ ТРЕСЕ И НЯМА МОЩНОСТ

Мнение от Ненко Вранков » 28 Фев 2018, 18:52

Докато не го направите, само си играете.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 26.11.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW 735

Re: ПРОБЛЕМ ТРЕСЕ И НЯМА МОЩНОСТ

Мнение от gvt_bg » 17 Окт 2018, 8:18

Отново да ви кажа за моя проблем. Ходих къде ли не по сервизи. Смених дебитомера на колата. Смениха ми софтуера с по нов, смених кобилиците на 8 цилиндъра и проблема си остана. изчистиха ми дюзите и не знам какво още правиха по двигателя :banghead: :banghead: :banghead:В ниските обороти в диапазона 1000 - 3000 оборота като дадеш рязко газ двигателя забива.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 24.12.2013
Пол: Мъж

Re: ПРОБЛЕМ ТРЕСЕ И НЯМА МОЩНОСТ

Мнение от gerard84 » 10 Юли 2019, 9:46

Оправи ли проблема с газта,че и аз имам същите симптоми на такава кола?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 8.04.2016
Местоположение: Gabrovo
Пол: Мъж
Кара: 745i e65
Мечтае да кара: 760i

Re: ПРОБЛЕМ ТРЕСЕ И НЯМА МОЩНОСТ

Мнение от Дидо2 » 16 Юли 2019, 22:33

Пичове за какво си купувате такива коли като ще ги карате на газ смешно е!!

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 14.05.2009
Пол: Мъж
Кара: Е65 745i

Re: ПРОБЛЕМ ТРЕСЕ И НЯМА МОЩНОСТ

Мнение от ravina » 06 Авг 2019, 13:30

Дидо2 написа:Пичове за какво си купувате такива коли като ще ги карате на газ смешно е!!


Защото за малко над 4г. съм минал 100К км. Разликата в цената на горивото е минимална ...
А защо да е смешно ? Аз не съм взел колата да се правя на селския гъзар. Но понеже пътувам много обичам да ми е комфортно :D

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 16.06.2012
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Найка :)
Мечтае да кара: е38 740i, A8 D3

Re: ПРОБЛЕМ ТРЕСЕ И НЯМА МОЩНОСТ

Мнение от Angel152 » 08 Сеп 2019, 23:13

Колега , какво стана с колата , оправи ли е ? И аз имам същият проблем плюс мирише на бензин много и прекъсва яко ?!

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 13.02.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E65 , 745i

Re: ПРОБЛЕМ ТРЕСЕ И НЯМА МОЩНОСТ

Мнение от Niki_123 » 08 Окт 2019, 13:47

Здравейте колеги ,
за съжаление и при мен се появи този проблем.Колата е 745i .
Не мени оборотите а тресе мотора.Даваше Misfire на 5,6,7,8 цилиндър.
Сменени са бобини , свещи , мембраните на клапаните за картерна вентилация , дебитомер и гарнитурите на капаците на главите, но ефект 0 .
След смяна на датчик разпределителен вал от страната на главата 5,6,7,8 цилиндър misfire-те се сведоха до само 8-ми цилиндър .
С ISTA грешките които дава сега са :

002715 ( DME: Oxygen-sensor heater before cat. , bank 2)
002745 ( DME: Misfire detection , cylinder 8 )
00274E ( DME: Misfire detection , cumulative error )

Сменена е и ламбда сондата на втората банка , но след катализатора.

С любезни поздрави

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 26.11.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW 735

Re: ПРОБЛЕМ ТРЕСЕ И НЯМА МОЩНОСТ

Мнение от gvt_bg » 11 Окт 2019, 8:55

Здравейте колеги. Сега да ви се похваля, че при мен нещата се оправиха. Къдели не ходих София, Пловдив при УЖ специалисти. ПЪЛНИ НЕКЪДЪРНИЦИ.

Какво ли не смених, кобилици, дебитомери ПЪЛЕН СМЯХ :bang: и накрая при един мой приятел авто-моньор се "НАПЪНА" и реши проблема, на Некъдърниците ;-)). Смених веригите защото бяха износени и проблема пак си остана ;-)) Всичкия проблем се оказа от клапаните на 8 и 6 цилиндър. От износването ходът на клапаните се намалява и не затварят добре и от там проблеми с изгарянето и изгорелите газове. Отвориха главата смениха клапаните всичко се почисти до "ново" и колата заспа. Сега я карам на газ и бензин и няма ТРЕСЕНЕ, ВЪРВИ КАТО ЛУДА. УСПЕХ КОЛЕГИ. това е било при мене. :yes: :yes: :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 13.02.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E65 , 745i

Re: ПРОБЛЕМ ТРЕСЕ И НЯМА МОЩНОСТ

Мнение от Niki_123 » 18 Окт 2019, 16:09

При мен за сега проблема се оправи, след като смених бобина на 8-ми цилиндър. Махнах ,почистих лолите на останалите бобини, всички букси на датчиците ( колянов, разпределителен, валветроници ) , ресетнах адаптацията на мотора и проблема изчезна . Колкото и да е странно след като поставя декоративния капак на двигателя пак се почва драмата с тресенето.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 4.11.2011
Местоположение: Кипър
Пол: Мъж
Кара: BMW 318ис E36
Мечтае да кара: M6
Детайли за колата: Work in progress

Re: ПРОБЛЕМ ТРЕСЕ И НЯМА МОЩНОСТ

Мнение от lestat_2 » 15 Апр 2021, 8:51

Здравейте,

Може би и моят проблем е в тази тема, та така:

Колата е е46 320и с двигател м54б22, като двигателя пали сутрин държи 1000 оборота за около 30-40 сек и ги нормализира след това. До тук ОК, но след като леко згрее колата губи мощност и започва да тресе, изключва цилиндри според мен. Лампата на чека свети посточнно, като грешката е Missfire на всички цилиндри. Сменени са свещи, бобини, всички маркучи по които минава въздух за към двигателя, датчици и т.н. , ламда сондите работят. Мнението на един от майсторите е че няма компресия на цилиндър 4, но колата като запали работи на 6 цилиндъра? , друг майстор каза да махна катализаторите и щяла да се оправи защото запушения катализатор връщал газовете в двигателя и от там идва Missfire на всички цилиндри, малко е отчаяно положението, понеже, за да ми съберат тази информация майсторите смениха доста неща и вече ремонтите възлизат на 2200 лв ... моля за помощ!

Предишна

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook