Audio System Controller (ASK)

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 23.09.2014
Пол: Мъж

Re: Audio System Controller (ASK)

Мнение от 0000A6 » 18 Юни 2019, 11:26

Можете ли да ме насочите, къде в София бих могъл да отида и да ми погледнат музиката, защото по някога, както си свири без значение радио или сд и започва да прекъсва през 5 сек. Изключвам музиката и пак я пускам и прекъсването продължава. На другия ден го няма прекъсването и така може да свири и седмица преди да започне да прекъсва. Отделно на дясната предна врата не ми свири нито говорителя, нито пищялката. Само на шофьрската врата свири и отзад на кората до задното стъкло свирят двата говорителя. Някой ми беше казал, че на задните врати аз съм нямал говорители, нищо, че имам мрежички за говорители, понеже аз не съм с Лоджик 7. На задните врати нищо не ми свири, но това дали е така, че заводски нямам съм в неведение. Имам чувството, че сигнала на антената също не ми е добър. Нещо не хваща сякаш много добре.
Като закача колата към Карлито и ми излиза за механичен проблем на сд ченджъра. А самия сд ченджър не излиза, като натисна бутона, само капачето се отваря.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Audio System Controller (ASK)

Мнение от ares2 » 18 Юни 2019, 21:51

нямаш говорители в задните врати ако не си с L7.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 23.09.2014
Пол: Мъж

Re: Audio System Controller (ASK)

Мнение от 0000A6 » 19 Юни 2019, 6:13

ares2 написа:нямаш говорители в задните врати ако не си с L7.

А дали имам прекарана инсталация до задните врати и евентуално да се поставят говорители и там ? :)
Да дадеш мнение и по другите ми въпроси от предния пост... Или някой друг да се включи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Audio System Controller (ASK)

Мнение от ares2 » 20 Юни 2019, 11:47

аз си отварях вратите за да заменя лампите за освтление на външните брави. Зее си дупка за говорителя, но не разгледах за кабел. Буксата на вратата обаче когато я отварях преди време имаше 6 кабела: + и маса (общо захранване) две тънки кабелчета, и още два който са оплетени и са като цветовете за аудиото, но може и да са били за еърбега и да не са от аудио инсталацията. Буксата е много освободена от към кабели и лесно може да се добави за този говорител. Аз съм намислил една работа, но за сега ще изчакам с проекта защото има други наложащи неща. Само ще подскажа, че в Х3 Е83 слагат много подобна система която пак е с буфери под седалките и толкова на брой говорители и съм убеден, че ще засвири по добре от това с което сме сега. Всичко си е в отделен усилвател и това няма да товари ASK както се получава при не модифицираните до момента устройства. В нашата системка няма оптика до стъпалцето в багажника така, че ще стане интересен проект. Не ми се инвестира в L7.. струва ми се скъп проект, а от опита до сега и доста проблематичен
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 23.09.2014
Пол: Мъж

Re: Audio System Controller (ASK)

Мнение от 0000A6 » 20 Юни 2019, 14:02

ares2 написа:аз си отварях вратите за да заменя лампите за освтление на външните брави. Зее си дупка за говорителя, но не разгледах за кабел. Буксата на вратата обаче когато я отварях преди време имаше 6 кабела: + и маса (общо захранване) две тънки кабелчета, и още два който са оплетени и са като цветовете за аудиото, но може и да са били за еърбега и да не са от аудио инсталацията. Буксата е много освободена от към кабели и лесно може да се добави за този говорител. Аз съм намислил една работа, но за сега ще изчакам с проекта защото има други наложащи неща. Само ще подскажа, че в Х3 Е83 слагат много подобна система която пак е с буфери под седалките и толкова на брой говорители и съм убеден, че ще засвири по добре от това с което сме сега. Всичко си е в отделен усилвател и това няма да товари ASK както се получава при не модифицираните до момента устройства. В нашата системка няма оптика до стъпалцето в багажника така, че ще стане интересен проект. Не ми се инвестира в L7.. струва ми се скъп проект, а от опита до сега и доста проблематичен

А за споменатия проблем насоки в София къде да отида за да ми оправят прекъсването на музиката ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Audio System Controller (ASK)

Мнение от ares2 » 20 Юни 2019, 16:10

нямам представа за софия къде може да помогнат :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Audio System Controller (ASK)

Мнение от stony1 » 27 Юни 2019, 10:39

0000A6 написа:Можете ли да ме насочите, къде в София бих могъл да отида и да ми погледнат музиката, защото по някога, както си свири без значение радио или сд и започва да прекъсва през 5 сек. Изключвам музиката и пак я пускам и прекъсването продължава. На другия ден го няма прекъсването и така може да свири и седмица преди да започне да прекъсва. Отделно на дясната предна врата не ми свири нито говорителя, нито пищялката. Само на шофьрската врата свири и отзад на кората до задното стъкло свирят двата говорителя. Някой ми беше казал, че на задните врати аз съм нямал говорители, нищо, че имам мрежички за говорители, понеже аз не съм с Лоджик 7. На задните врати нищо не ми свири, но това дали е така, че заводски нямам съм в неведение. Имам чувството, че сигнала на антената също не ми е добър. Нещо не хваща сякаш много добре.
Като закача колата към Карлито и ми излиза за механичен проблем на сд ченджъра. А самия сд ченджър не излиза, като натисна бутона, само капачето се отваря.

Проблемът с прекъсването не мисля, че е от музиката. Относно говорителите в задните врати, щом не си с L7, там говорители няма и вратите ме са окабелени.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Предишна

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook