Размисли и страсти от БМВ Събор 2019 Ст. Загора

Тук се дискутират срещите.

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Размисли и страсти от БМВ Събор 2019 Ст. Загора

Мнение от Atsalov » 17 Юни 2019, 6:52

Скъпи приятели, завърши безаварийно и успешно 18-тия БМВ Събор 2019, в тази тема ще очакваме да прочетем вашите градивни критики за да може да надграждаме и за напред най-голямото автомобилно събитие в България. Тук е мястото да БЛАГОДАРИМ от името и на целия наш екип, на вас-феновете, без които това събитие няма да се развие в този мащаб и няма да вървим напред.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Размисли и страсти от БМВ Събор 2019 Ст. Загора

Мнение от Top Gun Maverick » 17 Юни 2019, 20:47

Всичко беше супер, малко грапава бе настилката за дрифтърите, хвърляха чисто нови гуми на едно излизане. Малко по-назад в календара би било добре предвид убийственото слънце. Тия Мидаса с кафетата втория ден бяха оставили без надзор машините и едната пускаше напитките в кошчето защото чашките им бяха свършили или някоя бе заседнала. Големи адмирации за усилията по организирането, много добре беше, че постоянно нещо се случваше и нямаше дълги паузи. Демонстрацията на КАТ с "пияните" очила беше много добра идея. Полицаите на входа бяха супер културни и надъхани колкото нас, даже единия все ми подвикваше да дам газ като излизам. :mhihi: В Пловдив не бяха такива и все нещо им пречеше, дори залагаха триноги да се мъчат да ни ловят гадовете. :clap:
Общо взето минусите са някакви, за които трябва да се издребнява. Получи се страхотно, че този път за пръв път събора беше реално в два дни! Аз лично не мога да разделя кой от дните беше по-хубав и това никога, никога не се е случвало! Наистина имах усещането, че присъствам на два национални събора един след друг. Срещнахме се с доста хора, не стигна времето за приказки с всички, но то няма и как.
Някой да обясни на Миронов Мънкито, че няма право да се пенсионира, понеже някакви такива ми ги говореше като го беше понапекло доста. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Размисли и страсти от БМВ Събор 2019 Ст. Загора

Мнение от terorero » 18 Юни 2019, 8:15

Жега, прах, няма сянка освен под шатричките... Абе беше най-якият БМВ събор, на който съм бил до сега, а не съм пропускал от 2008 насам. БРАВО за организацията, струваше си и двата дена! :mrgreen:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 11.05.2014
Местоположение: София
Кара: Е60 530dA

Re: Размисли и страсти от БМВ Събор 2019 Ст. Загора

Мнение от piksi88 » 18 Юни 2019, 20:34

Честно да си кажа много повече ми харесва от Пловдив. Широко просторно имаше различни интересни мероприятия. Организацията беше на доста високо ниво като участник в конкурсите бих казал, че въпреки нечовешките условия журито отделяше време да огледа всеки един детайл. Понеже критиките ни развиват моите оплаквания са насочени главно към инфраструктурата. Настилката за дрифтърите беше нарушена и се вдигаше много прах. Същото важи и за драг трасето където го имаше този проблем. Може би най-така неприятното е, че за дрифта винаги има много хора и няма достатъчно места за да се наблюдава от повече хора нещо като сглобяема трибуна ще е чук. Иначе пак казвам беше супер изживяване. Браво ! :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 210
Регистриран на: 15.06.2008
Местоположение: beyond the Milky Way
Пол: Мъж
Кара: SR1 NORMANDY
Мечтае да кара: 320 turbo DRM

Re: Размисли и страсти от БМВ Събор 2019 Ст. Загора

Мнение от ddinobot » 18 Юни 2019, 21:05

Браво за организацията. Настилката беше ужасна - прашна и груба. Според мен, връщането на събора на писти и летища е крачка назад. Пловдивския панаир или някакъв негов еквивалент в друг град е оптималното място за подобно мероприятие. Цената на билета според мен трябва да е по-висока, за да се отсеят селяндури-сеирджии и цигани.
...the perfect race car crosses the finish line in first place and then falls to pieces
40354

Вече кара БМВ
Вече кара БМВ
Аватар
Мнения: 1187
Регистриран на: 18.10.2002
Местоположение: Козлодуй
Кара: Двуглава ламя.

Re: Размисли и страсти от БМВ Събор 2019 Ст. Загора

Мнение от Един » 18 Юни 2019, 21:12

Лично за мен извода може да е само един и е много неприятен - щом два дни след събора няма доволни/недоволни, хвалещи/мрънкащи, значи този форум като медия е изживял дните си.
Критикувайте ако не сме се справили, похвалете ни ако сме се справили! За целия ЕКИП е важно да има обратна връзка.
Преди да монтирате нещо "спортно" на автомобила си, поинтересувайте се поне за какъв спорт е.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 26.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F34 LCI
Мечтае да кара: същото
Детайли за колата: Estriol blue

Re: Размисли и страсти от БМВ Събор 2019 Ст. Загора

Мнение от Meidana » 18 Юни 2019, 22:09

Аз присъствах само в събота и то за малко защото беше нечовешка жега. Както по-горе се спомена, май месец около Гергьовден е като че ли по-удачно за такова мероприятие на открито.
От малкото което видях ми се стори много разпръснато всичко, но това е може би заради мащаба и панаира не може да събере вече хората и колите.
Предните две години като че ли повече ме грабнаха съборите на панаира.
Исках поне дрифт да видя, но не го дочаках заради жегата. Направихме два три тигела с жена ми, разгледахме колите, участвахме в няколко игри и като видяхме колко хора чакат при шатрите с хапването, решихме да отскочим до Стара Загора. И двете зони за храна изглеждаха огромни, но имаше стабилни опашки.
Спечелих тениска от аутокели и масло от Шел та съм доволен от игрите поне :lol:
Участвах и в МПС експерта - какво мислите за колата? Висяхме предимно там заради сянката и човека каза, че я е взел за 9к евро. Нещо тези 172к км силно ме съмняват за 12 годишно комби с голям двигател от Германия...
Каза ми че повечето хора мислят че е около 400к, но не била на толкова.
Това и цената ме наведе на мисълта да предположа 256к, иначе първоначално щях да пиша към 380к.
Имаше към 220 участника - по 10 лева, всеки може да сметне че бая на загуба я дават. Отделно не стана ясно тази фирма/организация какво точно рекламира или това е просто подарък от организаторите на събора :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Размисли и страсти от БМВ Събор 2019 Ст. Загора

Мнение от BorislavB » 18 Юни 2019, 23:25

Аз присъствах в събота и съм повече от доволен от организацията. Буквално за 1 минута бях паркирал колата. Както другите момчета казаха мисля, че е възможно събора да се измести в средата или края на май месец хем по-хладно за публиката, хем по-добре и за всички дрифт автомобили. Единствения минус, който аз видях е непочистените зони където имаше дрифт, стънт и драг. На фона на всичко, което бяхте свършили мисля, че това е малък пропуск, но рисков тъй, като на драга по мощните автомобили виждах как се заклащат в края на отсечката където имаше повече прахоляк. И другия малък минус, е че малко се застъпваха нещата и дрифт ли да гледаш, драг ли да гледаш, да ходиш любителския дрифт ли да зяпаш. Мисля,че трябваше да бъдат по разделени тези три основни събития. Да речем откриване с профисионален дрифт, малко пауза и някоя игра с публиката, после драг пак пауза и игра, после любителския и така.

За самите автомобили, които видях на събора просто нямам думи. Има толкова красиви и доработени коли,че мога цял ден и цяла нощ да обикалям и да зяпам. То не бяха М-ки, Ф-ки, Е серии Х-сове и стари класики. Искам да кажа само на техните собственици момчета евала и продължавайте да ни радвате с такива автомобили!

С няколко думи - изгарянията и прахоляка в очите си заслужаваха!!!

Интересно ми е дали имате някаква приблизителна бройка на зрителите през събота и през неделя и общо г/д колко коли са влезли и като цяло малко цифри за самия събор. Какво и колко очаквахте, надминаха ли Ви се очакванията или останахте разочаровани Вие организаторите?

П.С. Много ми допадна идеята за това да спечелиш автомобил, но така и не се включих, а и като гледам каква е била точната цифра щях да съм доста далеч тъй, като мислех да кажа между 220-240к. км. Ето видео за любопитните кой спечели Е91-цата и колко бяха километрите : https://www.youtube.com/watch?v=8zSAYCb055E .

Поздрави!
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Размисли и страсти от БМВ Събор 2019 Ст. Загора

Мнение от Atsalov » 19 Юни 2019, 11:56

Благодаря Ви за хубавите думи, за съжаление обаче, не може да предвиждаме времето и неговите катаклизми. Буквално два дни преди събитието времето го даваха с дъжд и гръмотевици, така че до някъде за първангодина се радвам, че изгорях и даже за момент неделя ми прилоша от този пек. За голямо съжаление ще кажа, че настилката беше почистена с четки+Последваща вода със струя в продължение на два дни, което ни струваше една чанта с пари,но пък състоянието си остана “трагично”


Снимки:

6FEFE6AD-8D4B-41ED-9671-6DFEAD1FACD9.jpeg


44B26F2B-D5A9-4048-B3CF-7A449F324D4C.jpeg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Размисли и страсти от БМВ Събор 2019 Ст. Загора

Мнение от BorislavB » 19 Юни 2019, 14:31

По скоро 2-3 бензинови духалки от тея ръчните може би щяха да свършат по-добра работа, но както и да е не беше чак болка за умиране поне за мен.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Размисли и страсти от БМВ Събор 2019 Ст. Загора

Мнение от randity » 19 Юни 2019, 17:52

Да драсна и аз едно мнение. Като цяло, нямам никакви забележки към събора (сигурно, щото бяхме със шатра и нямах проблеми със слънцето :mrgreen: ). Само можеше да се сложи още една колона около регионалните шатри. Много добре организирано, много добра подредба на автомобили, много разнообразни игри, много дрифт, драг, изложбени автомобили, готини хора. Както каза колегата по-долу, наистина до сега не съм бил на по-хубав събор. Присъствах и на двата дни, видях се с много приятели и познати от цяла България. Доволен съм, че отново беше помислено за тия фенове, къде не карат БМВ и имаше къде да спрем :mhihi: . Имаше някои изцепки, които ме подразниха много, които нямат нищо общо с клуба и организацията, а чисто с възпитанието на хората. Поне 5-6 човека (голям процент от тях с червени клубни номера /демек членове/) имаха голяма нужда да се въртят на окосената поляна и да вдигат пепел, върху всички регионални шатри. Двама ямболски пубера в неделя пък нахлуха някъде от края на драг пистата, спряха, видяха, че няма от къде да минат и обратно през ливадата с мръсна газ и много пепел. Разбира се, след това на поляната с прилично висока скорост се движеха настрани. Късмет, че някое дете или човек не излетя пред тях. И това при условие, че организацията помисли за тия комплекси и им предложи арена да се изявят, някои хора решиха да се покажат на заден фон. Същото важи и за забития х** на челното стъкло - ходи обясни на малкото дете, к'во е т'ва на прозореца и що всички толкова му се забавляват. :banghead: :dummy: Относно входа - и 50лв. да стане, мангала пак ще влезе, ще заобиколи, ще прескочи и т.н. Между другото, на мен също ми е интересно какъв е бил интереса, спрямо миналите години на панаира. Повече народ ли имаше, по-малко?
И отново ще се повторя, като изключа гореспоменатите, организацията беше на ниво, колите също, дрифта също, драга и той. А бе, ебати якия събор си изкарах, честно! :bowdown: :bchug:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Размисли и страсти от БМВ Събор 2019 Ст. Загора

Мнение от devent » 20 Юни 2019, 14:54

Здравейте и от мен,

ще се опитам да бъда максимално обективен и е възможно мнението ми да стане малко по-дълго. За по-голяма пригледност ще го напиша под формата на плюсове и минуси, като минусите ще са градивна критика

[+] Смяна на мястото - аз съм голям фен на Пловдив, но пък малко разнообразие в Стара Загора не е лошо, така че подкрепям промяната. Разбира се, единственото дразнещо е това ограничение по магистралата от 90 км/ч, но вие нямате нищо общо с това :) Хубав град е, успяхме да се разходим в него, екстра си беше.
[+] Тоалетните бяха достатъчно - никъде не видях опашки
[+] Евала на момчетата и организацията свързана с конкурсите. Всичко беше идеално, конкурсните листове бяха изпипани, журито не знам как са живи след цял ден на тоя пек, но браво, че издържаха. Казаха ми, че ще бъдат при моята кола в 13:20 и бяха точни до секундата.
[+] Наградите от конкурса - наградите бяха супер, бяха супер много. Очаквах грамота, но взех и купа, 4 чисто нови гуми спечелих от Auto Kelly, че и си ги взех вече и си ги сложих на другата кола :lalala: супер яко. Получих и уникални микрофибърни кърпи от екипа на Opti-Coat и съм супер щастлив и за тях. Евала и на момчетата с другите коли от Е90 категорията на финала, супер сериозна конкуренция и много достойно беше как накрая си стиснахме ръцете и нямаше лоши чувства. През деня си говорихме, обсъждахме си колите, абе, въобще супер културно :yes:
[+] Дрифт академията и дрифтът за аматьори бяха доста добра идея, имаше и таланти.
[+] Обръщението на администрацията на Стара загора беше готино. Звучеше, все едно наистина се кефят, че сме им плъзнали из градa.
[+] Драгът беше доста интересен тази година, но липсата на информация за колите е нещо, върху което трябва да се замислите. Водещият казваше само C04 срещу C01(примерно) и ако не си там ходи разбери кой какъв е, какво е, каква е колата. В един перфектен вариант си представям как се казва "застава стоково М4 срещу М4 с акрапович и софтуер" и публиката да е малко по-информирана.
[+] Тази година никой не мрънка за цената на билета.
[+] Не се споменаваха през 14 секунди имената на всички спонсори. Миналата година наистина ни ги бяхте завряли навътре в мозъците и беше супер комерсиално всичко, а не е редно и тази година това е огромна стъпка напред. ЕВАЛА, че ни послушахте. Определено този събор се чувстваше повече като събор от миналогодишния!
[+] Личи си, че сме най-големия клуб в България. Наистина мащабът на нашето събитие е огромен и имате адмирации за това.

[-] Отново липсата на кошчета. Всяка година го пиша това и няма и няма кошчета. Не знам на какво се дължи това, но трябва да има кошчета иначе рискуваме някой да си хвърли боклука по земята и да отиде сред природата.
[-] За жегата си знаете вече, но да го напиша и аз.
[-] Кетерингът нещо не беше на ниво тази година. Нямаше салати, нямаше пилешки пържоли само някакви съмнителни кебапчета и кюфтета. Знам, че не зависи от вас, ама догодина да има пържоли, моля :lol:
[-] Големи дупки в програмата - през повечето време имам чувството, че нищо не се случваше. Може и при мен да е проблемът, защото гледам, че другите са се изкефили на програмата, но все пак някак си много разпокъсано беше.
[-] Относно формата - за мен малко се поизтъркаха тези събори. Този май ми е 8-9-10(загубих им бройката) и все е едно и също. Знам, че няма какво да се направи, може и да одъртявам, не знам. Изпитвам смесени чувства относно летището като място за провеждане. Разбирам, че искате да стане малко "back to the roots" на поляната и т.н., както много хора всяка година се оплакват, но, според мен, вече нито аудиторията е толкова запалена, че да спи там на палатка, нито колите са подходящи да седят в тревата. Може ли информация колко хора наистина ползваха къмпинга ?
[-] Биченето на чалга от всички шатри :)
[-] Не знам кой е админ на фейсбук страницата BMW Club Bulgaria, но според мен тази година доста беше занемарена частта с това да се пускат снимки на доброволците и организаторите. Доколкото знам, членовете от ниво 2 + доброволци вършат АДСКИ много работа и е редно тези хора да бъдат снимани и похвалени публично, не само от нас, а и от BMW Club Bulgaria. Предишни години имаше снимки на изгорели, усмихнати хора с призив "очакваме ви" и т.н.

Финално -> мисля, че трябва съборът да е на панаира в Пловдив, НО с затворен булеварда отпред за драг :mhihi: с любезното съдействие на общината и без тринога от полицията и нещата ще заспят.

И един въпрос - вие винаги питате за мнение от публиката за организацията, но може ли малко мнение от организацията за публиката. Доволен ли е БМВ Клуб България от този събор? От посещаемостта? От феновете?

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Размисли и страсти от БМВ Събор 2019 Ст. Загора

Мнение от Top Gun Maverick » 20 Юни 2019, 20:41

Ако знаеш с какви хапове тъпчат пилетата по фермите(не само в БГ)няма да си помислиш за пилешко и ще ядеш по-скоро кренвирши от телеши и свински остатъци.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Размисли и страсти от БМВ Събор 2019 Ст. Загора

Мнение от ogata » 21 Юни 2019, 9:23

Всички клубове се научиха, че събор се прави пролетта или есента. Само тука се държи да е в най-големите пекове и жеги. :dunno:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 10.07.2012
Пол: Жена

Re: Размисли и страсти от БМВ Събор 2019 Ст. Загора

Мнение от emi9 » 21 Юни 2019, 9:55

ogata написа:Всички клубове се научиха, че събор се прави пролетта или есента. Само тука се държи да е в най-големите пекове и жеги. :dunno:


Когато събора бе началото на май, все се ревеше, че :

А : На агне съм, за*би
Б : Къв е тоя събор по празниците
В : Вали
Д : И трите дедо попе

Едно е ясно - угодия няма.
Или ще е мястото или формата или атракциите. Ми предложете вие бе хора. А и ако УС и хората, които си съдират задниците за да го има това нещо, се опитат да задоволят на всеки изискванията, ще се гръмнат.

Това събитие се прави от 20-тина човека. Наплив за помагачи няма, но мрънкачи бол.

Хайде със здраве

Следваща

Назад към Събори/Мероприятия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook